7 Maddede SMA mı? Aptamil mi? Karşılaştırması

Aptamil Devam Sütü

7 Maddede SMA mı? Aptamil mi? Karşılaştırması

Mama ya da devam sütü seçiminde Aptamil mi SMA mı karşılaştırması sık sık yapılır. Hangisi daha iyi hakkında objektif bir listeyi sizler için oluşturduk. Pek çok önemli kriterin tercih için direkt etkiye sahip olmasıyla birlikte 7 maddeyi inceliyoruz. Genel değerlendirme yaptığımız sıralamada Aptamil daha önde. Ancak karşılaştırma kriterlerine göz atmanızda yarar var!

Her bebekte marka seçimlerinin tercih edilmesiyle farklı sonuçların yaşanması olasıdır. İki marka için de genel kriterlerin göz önünde bulundurulması önem arz eder. Aptamil mi Sma mı? hangisi daha iyi sorusunun cevabı tam olarak bebeklere gösterdikleri etkiyle öğrenilebilir.

Sma ve Aptamil mama kullanımlarında karşılaşılan etkilerin birbirlerinden ayrılıyor olmasıyla birlikte bebeğiniz için en doğru tercihi aşağıda yer alan detayları okuyarak karşılaştırma yapabilirsiniz.

7 Maddede SMA mı Aptamil mi? Hangi Mama İncelemesi

1.Besleyicilik Özellikleri

Marka tercihinizi yaparken önceliğinizin besleyicilik olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Aptamil mama çoğu ebeveyn için bağışıklığı destekleyen, anne sütüne yakın ve bebeğin gelişimini destekleyen aynı zamanda boyu uzatan ve kilo aldıran mama özelliğiyle bilinmektedir. Ancak SMA markası da sahip olduğu değerleriyle yeteri seviyede bebeğinizin beslenmesini sağlayacaktır. Zayıf bebeğiniz için ekstra bir takviye arıyorsanız ve sma mı aptamil mi karar veremiyorum düşünceniz varsa, Aptamil markası bu durumda ilk tercihiniz olabilir. Hangi mama besleyici daha tok tutup daha çok yarıyor sorusunun cevabını bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

2.Gaz Yapma Durumları

Sma Aptamil karşılaştırma maddeleri içerisinde bilmeniz gerekenler arasında gaz yapma durumları yer alıyor. İki marka için de bu durumun birbirine yakın görülüyor olmasındaki temel neden, bebeklerin metabolizmalarıdır. Anneler tarafından yapılan yorumlara göre Aptamil mamasının daha az gaz yaptığı hangisi daha iyi cevabında görülür.  Aptamil maması içeriğinde prebiyotik liflerin bulunması ve içeriğindeki postbiyotikler sindirim sistemini düzenliyor daha yumuşak kaka yapmasını sağlayıp kabızlığı önlüyor ve en önemlisi bu prebiyotik lifler sayesinde bağışıklık sistemini destekleyici özelliğe sahip. Aynı zamanda balık yağı, nükleotid ve taurin de içeriyor.

3.Anne Sütüne Yakınlık Dereceleri

Anne sütünün tamamen doğal bir beslenme kaynağı olması, bebeklerin memnuniyetini sağlar özelliktedir. Birbirleriyle aralarındaki benzerlikler olsa da Aptamil markası anne sütüne daha yakın değere sahip konumda tercih edilir. Karşılaştırma yapıldığında kalsiyum değeri gibi ince kriterlerin etkisi bu açıdan fark edilebilen detaylar arasında yer alıyor. Aptamil mi SMA mı? değerlendirmesinde Aptamilde bulunan kanıtlanmış prebiyotik lif karışımının anne sütüne yakın etkiler gösterdiği bilinen bir gerçek. Anne sütüne yakın bir mamanın karbonhidrat kaynağı sadece laktoz olmalı. Aptamilin karbonhidrat kaynağı ise sadece laktoz.  Aptamilin bağışıklık sistemini destekleyen prebiyotik liflerinin yanı sıra nükleotid, taurin ve balık yağı içermesi de anne sütüne yakın olması açısından önemli bir etken. 

4.Bağışıklık Sistemi Güçlendirici

Bağışıklık sistemi, bebeklerin hastalıklara karşı savaşmasında etkili olan mekanizmadır. Daha sağlıklı yaşam sürebilmeleri için büyürken yeterli takviyeyi almaları bu durumda önemli rol oynar. Bağışıklık sistemi güçlendirmede Sma mı yoksa Aptamil mi ağır basıyor hakkında Aptamil mamasının içerisinde kanıtlanmış prebiyotik lifler ve postbiyotikler yer alıyor.  100 ml bebek mamasında 0,8 gram prebiyotik lif bulunması mamanın etiketinde dikkat etmeniz gereken bilgilerden. 9:1 oranında GOS/FOS içeren prebiyotik lif karışımı miktar ve oranı bağışıklık sistemini desteklemek için olması gereken lif oranıdır. Aptamil mamasının enerji ve besin öğeleri bölümünde lif olarak görebilirsiniz.

Prebiyotik lifler mamanın içindekiler bölümünde FOS ve GOS olarak yer alır.

FOS: Froktooligosakkarit

GOS: Galaktaoligosakkarit

Bu içerikler de sadece Aptamil bebek mamasında mevcut.

5.Yaş Grubu Değerleri

Mama kullanımı belirli bir yaşa kadar aktif olarak devam ediyor olmasıyla birlikte aptamil mi sma maması mı? hangisi için yaş kriteri de önem taşır. Yenidoğan bebekler için Aptamil markası daha önde görülür. SMA mı daha iyi diyorsanız, bu kriter için iki mama markası arasında farklar vardır. Aptamil maması 1-2-3-4-5 numara olarak 3 yaşına kadar farklı mamaları vardır.  Sma maması 1-2 ve 3 numaradır. 

6.Organiklik Değerleri

Organiklik değerleri açısından mevcut olan karşılaştırmaya göre sma mı aptamil mi daha iyi? kriteri önemli detaylar arasında yer alıyor. Her iki markada da bebek beslenmesinin desteklenmesi en iyi standartlarda hedeflenir. Karşılaştırma yapıldığında Aptamil daha fazla organik seçeneğe sahiptir. Temel besin değerleri açısından iki mama da aktif olarak doğal mama satışlarını gerçekleştirir. Hangisinin daha iyi olduğu hakkında fikir edinmeniz için bu kriteri de not olarak ekleyebilirsiniz.

7.Fiyat Karşılaştırması

Fiyat açısından iki mama karşılaştırması yapıldığında hangisi daha iyi en çok karşılaşılan sorular arasındadır. Öncelikle, hem sahip oldukları değerler hem de bebekler için destekleyici etkileriyle ikisi de fiyatına değen ürünlerdir. Satış oranları baz alındığında da bu durum kendisini gösterir.

Sma mı aptamil mi daha iyi hakkında karşılaştırmalı olarak fiyat analizine göz atabilirsiniz. (800 gr.’lık ürünler baz alınarak oluşturulmuştur)

SMA ortalama fiyatı – 300-350 TL

Aptamil ortalama fiyatı – 400-450 TL

Fiyatları baz alındığında yine fiyatları birbirlerine yakın olsalar da hangisi daha uygun, onu satın alabilirim diyorsanız SMA fiyat olarak daha uygun.

SMA mı Aptamil Markası mı kullanmalıyım? 

Yenidoğan döneminden itibaren bebeklerin ihtiyaç duydukları beslenme desteğini sağlamak istiyorsanız, tüm değerleri göz önünde bulundurmalısınız. Doğru tercih yapabilmeniz için yukarıda yer alan listeyi doğru şekilde kontrol etmeniz gerekir.

İki marka arasındaki fark genellikle çok sayıda kişi tarafından merak ediliyor olduğundan, doğru karşılaştırmanın yapılması önemlidir. Karar vermeye doğrudan etki edecek değerler, hangisi için seçim yapmanız gerektiğini sizlere gösterecektir.

Anneler tarafından SMA markası da Aptamil markası da yoğun olarak övgü alıyor olmalarıyla birlikte, iki mamanın içerik ve özellikleri birbirinden farklı. Fiyat gibi küçük farklar da daha iyi bir satın alım bütçesi oluşturmada etkili olur.

İki marka arasında karar veremiyorum hangi mama daha iyi değerlendirmesine göre bebeğiniz için en uygun mamayı bulabilirsiniz.

Sma mı Aptamil mi Hangisi Daha İyi Sorusu Bebeklere Göre Nasıl Değişir?

Bebekler için tercih ettiğiniz markaya göre, genel anlamda besleyicilik değerleri ön plandadır. Ancak bu kriterden farklı olacak şekilde mamaların kendilerine ait diğer detaylarını da göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Bu durumda kullanmaya başladığınız ve memnun kaldığınız, bebeğinize etki gösteren markayı devam ettirebilirsiniz. Bir yandan da kullandığınız mamanın anne sütüne yakın olması ve diğer pek çok özelliğinin olması önem taşır.

Gaz yapma, yememe, reddetme gibi durumlarda ise doktorunuza danışarak ihtiyacına uygun özellikteki bir mama ile daha iyi kullanımı sağlayabilirsiniz. Sma Aptamil karşılaştırma değerlerine göre her iki mamanın da olumlu etkileri yüksek seviyededir.

Anneler için en çok tercih markalar arasında iyi bir konumda bulunmalarıyla Aptamil mi SMA mı konusunda net olarak yanıtları, bulabilir ve kullanımları sonucunda deneyimlerinizi yorum yaparak diğer annelerle paylaşabilirsiniz.

“7 Maddede SMA mı? Aptamil mi? Karşılaştırması” üzerine 6 yorum

  1. Bunlar objektif olarak cevaplanmış kesinlikle.. hoş hepsinde Aptamil diyor ben de bu duruma katılıyorum zaten..

    Cevapla

Yorum yapın