Bebeklere Kilo Aldıran Yiyecekler: 1 Ayda 3 KİLO!

Olması gerekenden az kiloya sahip bebeklere kilo aldıran yiyecekler ile sağlıklı besin gıdaları kullanımını edebilirsiniz. Peki, bebeğiniz gerçekten zayıf mı? Bu konuda eminseniz, bebeklere en çok kilo aldıran etkiye sahip olan 13 sağlıklı yiyecek önerisini kilo aldıran yiyecekler hangisi sorunuzun cevabı için mutlaka incelemelisiniz!

Bebek sağlığı açısından sundukları olumlu etkiyle birlikte, tüketilmeleri durumunda kilo aldıran etki gösterdikleri onaylanmıştır. Doktorların da önerdiği yiyecekler her açıdan fayda sağlayan doğal beslenme kaynakları olur.

Bebeklere kilo aldırıcı mama arıyorsanız: Kilo Aldıran Mama Rehberi – En İyi 12 Marka

Bebeğin Zayıf Olup Olmadığı Nasıl Öğrenilir?

[geo_ad]

13 sağlıklı önerimize geçmeden önce, bebeğinizin gerçekten zayıf olup olmadığı ve takviyeye ihtiyaç duyup duymadığı konusunda bilgi sahibi olmanız önemlidir. Bebeklere kilo aldıran yiyecekler nelerdir? arayışı içerisinde olan anneler, genellikle bu durumu gözden kaçırırlar.

Yiyecekler ve ek gıdalar gibi takviyelerin kilo aldıran etkilerinin yaşanmasından önce basit bir işlem yaparak olması gereken vücut değerlerini görebilirsiniz.

Kilo alımı desteğinden önce bilmeniz gereken hesap:

  • Doğum sonrası 3 haftalık süreden itibaren 180-220 gram arası kilo kazanırlar
  • 5 aylık bebek için doğum kilosunun 2 katı
  • 1 yıl boyunca ortalama 400 gram kilo alımı devam eder
  • 1 yaşında doğum kilosunun 3 katı
  • 2 yaşında doğum kilosunun 4 katı
  • 3 yaşında doğum kilosunun 5 katı

Bebeklerin kilo alması için ne yedirmeli? Sorunuza geçmeden önce yukarıdaki listeyi inceleyebilirsiniz. Ortalama olarak hesabınızı yapmanızın ardından kilosu yetersiz olan bebeklere özel listede yer alan yiyecekler fayda sağlayacaktır.

Elbette doğru kiloda olan bebekler için de sağlıklı yiyecekler ile kilo dengesini de koruyabilirsiniz.

Bebeklere Kilo Aldıran Yiyecekler Listesi: Hangi Yiyecekler Kilo Aldırır?

[geo_ad]

1.Anne Sütü

Kilo aldıran etkisi tamamen doğal olan en önemli gıda şüphesiz anne sütü olur. Anne sütü 1 yıl süre boyunca kilo alımı destekleyen beslenme ürünüdür. Bebeklerin kilo alması için ne yedirmeli ne içirmeli? hakkında merak ettiğiniz en önemli değer siz de saklı… Sağlıklı etkisiyle birlikte kilo aldırmasının yanı sıra boyu uzatıcı etkisi de bulunur. Bir göğüsten diğer göğüs geçişini biri tamamen bittiğinde yapabilirsiniz.

2.Armut

Bebeklere Kilo Aldıran Yiyecekler
Bebeklere Kilo Aldıran Yiyecekler

Doğal olarak bebeklere kilo yapan yiyecekler arasında armut bulunmaktadır. Sağlık açısından yetişkinlere olan etkiler kadar bebekler için de beslenme için tercih edilebilmektedir. İlk katı beslenme ürünleri olarak tanımlanabilmektedirler. Demir, C ve B6 vitaminleri açısından çok zengindir. Lifli bir ürün olmasıyla kilo yapan etkisi de es geçilmemelidir. Püre olarak bebeklere verebilirsiniz. 8 aylık dönemi geçen bebekleriniz için ise mama ya da krep olarak sunmanız mümkün.

3.Muz

[geo_ad]

Bebeklere Kilo Aldıran Yiyecekler

Muz, kilo aldıran etkisi en popüler olan lif zengini gıdalardan biri olarak tanımlanır. Tatları tam da bebek ağız tadına uygun seviyededir. Püre haline getirilmeleri son derece kolaydır. Bebeğe kilo aldıran gıdalar arasındaki yerleri her zaman önemli seviyede bulunur. Vitamin ve mineral açısından zengin oldukları gibi potasyum oranları da fazladır. 6 ayın üzerindeki bebekler için püre halinde verilebilir ve 8 aylıktan sonra yulaf lapasıyla ya da krep olarak tercih edebilirsiniz.

4.Avokado

Bebeklere Kilo Aldıran Yiyecekler

Son dönemlerin en popüler kilo aldıran yiyecekler listesi içerisinde avokado bulunmaktadır. Sağlık açısından sağladığı faydalar bebeklere de özel olarak etki göstermektedir. 6 aylık yaşı geçen bebekler için büyümenin ve gelişimin pozitif anlamı etkisiyle ön plana çıkar. Püre olarak tüketimi uygun olduğu gibi 1 yaşından sonra smoothie tarifleriyle tercih edebilirsiniz. Kilo yaptıran özel besin kaynaklarından biridir.

5.Patates

Patates, bebekler için mükemmel bir ilk başlangıç yemeklerinden biri olur. Yumuşak kıvamıyla birlikte pürüzsüz yapısı bebek ağız tadına uygun olur.  Alerjenik etkisi en az beslenme kaynağı olarak bilinir.

Patatesin kilo açısından sahip olduğu etkisi; mineraller, vitaminler ve ayrıca karotenoidler ile bulunur. Alımı ilk başlarda gaz yapabileceğinden dolayı az seviyede olmalıdır.

6.İnek Sütü

[geo_ad]

Bebeklere Kilo Aldıran Yiyecekler

1 yaşın üzerindeki yaşa sahip olan bebeklere inek sütü verebilirsiniz. Bebeğin kilo alması için neler verilmeli hakkında aradığınız soru işaretlerini doğru bir beslenme kaynağıyla çözüme kavuşturabilirsiniz.

Doğal inek sütü bebeklere gösterdiği kilo yapıcı etkisiyle birlikte kısa sürede fark yaratabilen değerleri elde edebilmede etkili olur.

İnek sütü alerjisi hakkında merak ettikleriniz için: Bebek İnek Sütü Alerjisi: Belirtileri Nelerdir? Nasıl Anlaşılır?

7.Yumurta

Bebeklere 8 aylık dönemin ardından kilo alımlarında yardımcı ürün olarak yumurta verebilirsiniz. Kemik gelişimi açısından gösterdiği etkinin son derece yüksek olmasıyla; protein, demir, yağ, vitamin ve mineral kaynağı konumunda bulunur. Bebeğe kilo aldırmanın yolları doğru bir beslenmeden geçmektedir. Yumurta, beslenme takviyesi açısından doğal bir yardımcı olur.

8.Yağsız Et

[geo_ad]

Tavuk, bebekler için tercih edilebilir olan en çok kilo aldırıcı etkisiyle yağsız et kaynaklarından biri olur. Sağlıklı yiyecekler arasındaki en özel ürünlerden biridir ve doğru kiloya ulaşmalarını destekler. Yüksek protein içeriğiyle birlikte büyüme ve gelişmeye yardımcı olur.

Magnezyum, fosfor, B6, B12 Vitamini gibi benzersiz destek kaynağı olarak bilinmektedir. Tavuk göğsü gibi tamamen kemiksiz parçalar tercih edilerek yiyeceklere katılabilir ya da çorbalara parçalanmış halde eklenebilir.

9.Yulaf

Dünyanın her bölgesinde kilo aldırıcı etkisi kanıtlanmış olan yulaf, bebeğiniz için de doğru bir yiyecek olarak tanımlanır. Proetin değerinin yüksek olmasıyla birlikte miniklere kilo aldırma yolları arayışınızda size çok doğru bir ürün olarak fark yaratır.

Doymuş yağ bulunduran, kolesterol oranı düşük, tiamin, magenzyum gibi bebek sağlığı açısından faydalı ve kilo alımına olumlu etki gösteren özelliktedir.

10.Bezelye

[geo_ad]

Besleyici sebzeler arasında bulunan bezelye, bebekler için en iyi kilo aldırma etkisine sahip gıdalar arasında yer alır. 6 aylık yaşın geçmesiyle birlikte püre halinde verilebilir özelliğe sahiptir. A ve B6 oranları son derece yüksek gıda ürünleri arasında bulunur. Bebeğe kilo aldıran besinler içerisindeki süper sağlıklı tercihlerden biri konumunda yer alır.

11.Doğal Snack Barlar

Türkiye’de pek fazla tercih edilmiyor olsa da dünyanın pek çok ülkesinde snack bar kullanımı bebeklere kilo aldırmada yayın olarak tercih edilir. 1 yaşın üzerinde olan ve çiğneme yetileri gelişmiş olanlar için doğal kuruyemişler ile hazırlayabileceğiniz katı gıda ürünleri arasındadır. Kuruyemişlerin tamamını ezerek de bir beslenme ürününe ekleyebileceğiniz yiyecekler arasında yer alır.

12.Çeşitli Sebzeler

[geo_ad]

Bebeklere Kilo Aldıran Yiyecekler

İleri yaş bebeklik dönemi için katı gıda geçişlerinizde yeşil sebzeleri kullanabilirsiniz. Beslenme ürünü olarak bebeklere kilo aldıran yiyecekler seçenekleri arasında sağlıklı olarak bulunurlar. Bebeğe kilo aldıran besinler arasında listemizdeki özel etkiye sahip seçeneklerdir.

13.Tatlı Patates

Bebeklere Kilo Aldıran Yiyecekler

Tatlı patates bebeğin kilo alması için neler verilmeli? sorusunun en özel cevaplarından biri olur. Bebek için her zaman tüketimi kolay şekilde yapılabilir özellikte olmasıyla beraber 6 aylık döneminden itibaren verebilirsiniz.

Tatlı patatesin yapımı son derece kolay olduğu gibi isminden de anlaşılacağı üzere standarttan ayrılan özelliği tadıdır. Bebek beslenme yapısına uygun olmasıyla kilo aldıran yiyecekler listesinin özel ürünleri arasında bulunur. Sağlığa olumlu fayda yapan gıdalardan biridir. Dünyanın pek çok farklı bölgesinde yetişkinler arasında da çok tercih edilmektedir.

Bebeğin Kilo Alması için Ne Yedirmeliyim?

[geo_ad]

Bebek için kilo aldırıcı etkisi kanıtlanarak onaylanmış olan listede yer alan tüm gıdalar, iyi birer sağlık kaynağı olur. Ek gıda takvisyesiyle de bebeklerin daha fazla kiloya sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Kilo aldırmanın özel yollarını arıyorsanız, bu kesinlikle bir sır değildir. Bebeğinizi olması gerektiğinden daha az kiloda bulunmasıyla birlikte çok kilo yapan yiyecekleri tercih edebilirsiniz. Doğal birer kaynak olmaları herhangi bir sorun yaşamadan ne yedirmeli? sorunuzu cevaplamış olursunuz.

Bebeklerde Gaz Sancısı Nasıl Giderilir? En Etkili Gaz Masajı yazımızı okuyarak daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Bebeklere.net ile İlgili Medium paylaşımı için tıklayınız.

“Bebeklere Kilo Aldıran Yiyecekler: 1 Ayda 3 KİLO!” üzerine 4 yorum

Yorum yapın