Şurup İçirme Nasıl Yapılmalı?

Bebeklere Şurup İçirme Yöntemleri arıyorsanız doğru yerdesiniz. ”Bebeğime şurup içiremiyorum ne yapmalıyım?” diye çaresiz bir şekilde beklemeyip araştıran ebeveynler için en iyi tavsiyeleri sizlere sunacağız.

Ebeveynler için en zor durumlardan biri de bebeklerinin hastalık zamanlarıdır. Özellikle bebeğiniz ilaç içmeyi sevmiyor ise bu durum daha da çekilmez bir hal alıyor. Bebeğinize doğru bir şekilde ilaç içirmek için öncelikle aşağıda yer alan maddelere göz atmanızı öneriyoruz.

Bebeklere şurup nasıl verilir?

”Bebeklere nasıl şurup içirilir?” sorusuna yanıt arıyor olmanız gayet normal. Özellikle tecrübesiz yani yeni anne baba iseniz bunu araştırarak yapmanız daha doğru olacaktır. Bebeklere şurup içirilirken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 • 45 derecelik dik bir açıyla içirilmelidir. Böylelikle boğulma riskini en aza indirirsiniz.
 • Bebeğinize vereceğiniz sıvı halindeki şurubu ağzının sağ veya sol tarafından veriniz. Direkt olarak ağzının ortasını kullanmayınız.
 • Bebeğinize uyku halinde ilaç içirmemelisiniz.
 • Bebeğinize ilacı bir şeker veya güzel tatlı bir şey olarak göstermeyiniz.
 • Bebeğinize ilaçları tam saatinde ve dozunda verin.
 • Bebeğinize ilaçları su ile karıştırarak kesinlikle vermeyiniz. Kimyasal olarak üretilen bu ilaçlar çoğu zaman su ile tepkimeye girebilir ve zehirlenmeler ortaya çıkabilir. Bu yüzden ilaçları su ile karıştırıp vermemenizi öneriyoruz.

Bebeklere Şurup İçirme Yöntemleri Nelerdir?

Bebeğime ilaç içiremiyorum diyorsanız sizlere harika bir önerimiz var. İlaç kaşığı ve ilaç emziği yardımı ile kolay bir şekilde bebeğinize doğru dozda ilaç verebilirsiniz. 1 ml, 2 ml, 5 ml, 10 ml ve 15 ml gibi farklı ölçeklerde bebeğinize ilaç verebilir ve onun daha hızlı iyileşmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Şurup şırıngası içerisine koyacağınız şurup ve ilaçları bebeğinizin ağzına götürerek onun kolay bir şekilde içmesini sağlayabilirsiniz. Bebeğiniz eğer ilaçları sevmiyor ise;

 1. Bebek ilacın tadını beğenmiyor ise ona farklı bir yemek kombinasyonu ayarlayabilir ve birlikte verebilirsiniz.
 2. Bebeğinize şurup içirmek için ilaç emziği gibi yardımcı ekipmanlar kullanabilirsiniz.

Bebeklere Şurup İçirme Yöntemleri yazımızdan da bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlaç kaşığı nasıl kullanılır?

”Bebeklerde ilaç kaşığı nasıl kullanılır?” yanıtı oldukça basittir.

 • Öncelikle ilaç kaşığı yani şurup şırıngasının ilaç veya vitaminin içerisine itekleyerek doğru ölçüde içerisine çekin.
 • Bebeğinizin ağzının sağından veya solundan fark etmeksizin kaşığı yavaş yavaş şırıngaya bastırın ve bebeğin ağzına bırakın.
 • Bıraktığınız ilaç veya vitaminin tükürülmemesini sağlayın.

Her kullanımdan önce ve sonra ilaç kaşığını temizlemeniz ve ürünü temiz tutmanız gerekmektedir. Mümkün ise ürünü sterilize edin ve koruyucu bir kap içerisinde saklayın. İlaçları bebeğinizin ulaşamayacağı yerlere konumlandırın. 

İlaç kaşığı önerileri

1- Bebedor İlaç Kaşığı

Bebedor ilaç kaşığı kullanımı oldukça basittir. Bebedor ilaç kaşığı kullanıcı yorumları ve kullananlar; ürünün fiyatının uygun olduğunu ve kolay kullanımı sayesinde ilaçların rahat bir şekilde verilebildiğini belirtiyorlar.

2- Mycey ilaç ve vitamin kaşığı

Mycey ilaç ve vitamin kaşığı kullanımı kolay ve pratiktir. Mycey ilaç ve vitamin kaşığı kullanıcı yorumları ve kullananlar; ürünün pratik yapısından dolayı bebeklerine kolay ilaç verebildiklerini belirtmektedir.

İlaç emziği nasıl kullanılır?

Bebeğinize en kolay bir şekilde ilaç vermek istiyorsanız, bunu ilaç emziği ile sağlayabilirsiniz. Özellikle bebeğiniz emziği çok seviyor ve ondan vazgeçemiyor ise şanslısınız.

Numimed ilaç emziği, bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Numimed ilaç emziği kullanımı oldukça kolay, yenidoğandan itibaren olmak üzere kullanılması da oldukça avantajlıdır. Küçük boy ilaç emziği ve büyük boy ilaç emziği olmak üzere 2 farklı derecede numimed ilaç emziği bulunmaktadır. 

İlaç emziği, içerisine ilacı arkasında yer alan hazne kullanılarak alır. Bu hazneyi doldurup doğru ölçekte bebeğinize vermeniz durumunda bebeğiniz istemese de ilaç içmekten başka çaresi kalmayacaktır. Numimed ilaç emziği içerisine en fazla 5 ml olacak şekilde ilaç koyulabilmektedir.

Bebekler için ilaç emziği satın almak istiyorsanız, en iyi ilaç emziği markası olan numimed’i önerebiliriz. Numimed yorumları ve kullananlar, ürünün normal emzikten farkının olmadığı ve bebeklerinin ilaç emziği sayesinde kolay bir şekilde ilaç içtiğini belirtiyorlar.

Yorum yapın