Bebeklere Şurup İçirme Yöntemleri

Sizin de bebeğinize şurup içirmeniz gerekiyor ama nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? Kafanızda ‘’İlac içmeyen cocuga ilac nasil icirilir?’’, ‘’Şurup enjektörü nedir?’’ gibi soru işaretleri mi var? Gelin biz de sizler için bebeğinizin keyfini kaçırmadan nasıl şurup içirebileceğinizi derleyelim.

Dilerseniz hemen başlayalım.

Şurup İçmeyen Bebeğe Nasıl İçirilir?

Çocuğa veya bebeğe ilaç içirme yöntemleri aşağıda belirtiğimiz yöntemlerdir çocuğunuza en uygununu bulmak için belirttiğimiz yöntemleri denemelisiniz.

1- İlaç Emziği Kullanımı

Görselde de gördüğünüz üzere emziğin arka kısmında bulunan bölüme içirmek istediğiniz şurubu koyabilirsiniz. Bebeğiniz de emziği emerken yavaş yavaş ilacı da içmiş olacak.

2- Şurup Şırıngası Kullanımı

Bir diğer yöntem de ilaç şırıngasına bebeğinize içirmek istediğiniz ilacı çekersiniz ve bebeğinize kolayca içirebilirsiniz.

3- Dikkatini Dağıtarak – Eğlendirerek

Bebeğinize fark ettirmeden ve onu telaşlandırmadan dikkatini dağıtarak da ilacı kolayca verebilirsiniz.

4- Yiyeceklere Karıştırarak

Bunu yapmadan önce doktorunuza danışmalısınız çünkü bazı ilaçlar yemekle etkileşime girmektedir. Doktorunuza sorduktan sonra yiyeceklere karıştırarak da çocuğunuza içmesi gereken ilacı verebilirsiniz.

İlaç İçirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • İlaç içerken 45 derecelik bir açıyla oturuyor olmalı veya ayakta olmalıdır. Böylelikle boğulma riskini azaltmış oluruz.
  • ‘’Bebek Şurup İçmiyor Kusuyor’’ ve ‘’Bebeğim Calpol içince kusuyor’’ gibi bir sorunla karşılaşıyorsanız ilacı ağzının tam ortasından verdiğiniz için olabilir. Böylelikte çocukta öğürme refleksi oluşturursunuz. Bu yüzden ağzının yanından vermelisiniz.
  • Çocuğunuza ilacı içirirken pazarlık yapmayın. İlacı içmesinin bir zorunluluk olduğunu bilmeli.
  • İlacını içmek istemese de onu cezalandırmayın. Kimse ilaç içmeyi sevmez ve böylelikle ilaçlara karşı ömür boyu sürecek bir olumsuz tutum oluşturmamış oluruz.
  • İçtikten sonra güzel sözlerle, öpücüklerle veya sarılmayla destekleyin.

Yorum yapın