Nutricia Neocate Mama Nedir? (Hazırlanışı)

Siz de ”Nutricia Neocate mama nedir, Bu mama nasıl yapılır” onları öğrenmek için mi geldiniz?

O zaman aradığınız tüm soruların yanıtlarını bu yazımızda bulacak ve gönül rahatlığı ile kullanabileceksiniz. Dilerseniz adım adım konu hakkında bilgi verelim.

Neocate Nedir?

Nutricia Neocate Mama dünyaca ünlü bir marka olan Nutricia tarafından piyasaya kendi özel ambalajında sunulan bir bebek mamasıdır. İlgili tüm klinik testlerden geçerek satışa sunulur.

 • Bu mama kullananlar tarafından da ifade edildiği dünyanın en iyi mamaları arasındadır.
 • Yüzde yüz serbest aminoasit içerir.
 • Besinsel bütünlüğü olan bir mamadır.
 • Yapılan klinik testlerde doğru ve düzgün bir biçimde son kullanma tarihine kadar kullanıldığı zaman yan etkileri saptanmamıştır. Bir diğer deyiş ile alerjik mama değildir. Tam tersi marka bu mamayı hipoalerjenik olarak nitelendiriyor.

Burada şu konuya da açıklık getirmek gerekir ki bebeklerde mama kullanımı anne sütünün alınamadığı ama yeterli gelmediği durumlarda tercih edilir. Bu mama da bu alanda en iyi mamaların başında gelir.

Ayrıca süt alerjisi için mama (süt alerjisi için mamaları) olarak da adlandırıldığının altını çizmek gerekir. Bir de ayrıca Neoceta junior isimli mama vardır. O da 1 yaş üstü için olan mamadır.

İçeriği

Nutricia Neocate mama bir kutu ürün içeriği şunlardan oluşur:

483kcal/100gram;

 • 13 gram protein,
 • 52 gram karbonhidrat,
 • 189 mg Sodyum,
 • 525 mg potasyum,
 • 561 mg kalsiyum ve
 • 310 mOsmol/l Osmaliraite temel ürün bileşenleridir.
 • Ürün inek sütü proteini de içermez. Bu yüzden inek sütü alerjisi alerjisi olanlar da rahatlıkla kullanabilir.
 • Soya yağı içermez.

Anne Sütüne En Yakın Mama Hangisidir? yazımıza da göz atabilirsiniz.

Nasıl Hazırlanır? (Nasıl Kullanılır)

Bu çok özel mama hazırlanışı hakkında da bilgi vermek gerekir ise en basit ifade ediş biçimi ile annelerin çok iyi bildiği gibi diğer mamalar gibi hazırlanır.

Yani 30 ml su için 1 ölçek konarak bu mama hazırlanır. Burada önemli olan birkaç husus vardır. Bunların en başında kullanılan su çok sıcak ya da tam tersi çok soğuk olmamalıdır.

”Nasıl kullanılır” sorusunun yanıtı ise ilgili hekimin önerdiği dozajlarla kullanılacağı biçimdedir. Farklı hazırlanış tarifleri için uzman hekime sorulmasında pediatrik bir ürün olduğu için fayda vardır.

Kilo Aldırır Mı?

Bu mama ile ilgili en çok merak edilen sorulardan bir tanesi de ”Kilo aldırır mı” sorusunun yanıtıdır. Bu mama evet biraz kilo aldırır. Kilo aldıran mamalar arasındadır.

Hatta bebeklerde hızlı tırnak uzaması görülür ama bu son derece normal olan bir durumdur.

Kilo Aldıran Mama Rehberi yazımızdan da kilo aldıran mamaları inceleyebilirsiniz.

Nereden Alınır?

Nutricia Neocate sadece eczanelerde satılan bir mamadır.

Bu mama özellikle inek sütü alerjisine istinaden kullanılacağı zaman ilgili hastaneden rapor alınması ve ona göre eczanelerden temin edilmesi gerekir.

Nutricia Neocate Mama Kullananların Yorumları

Nutricia Neocate mamaların genel olarak anne sütü almayan çocuklar için doktor tavsiyesi ile başlanıldığı ve kokusunun biraz ağır olmasından dolayı pekmez ile de tavsiye edildiği yazılmıştır.

Bu yorumlardan bazılarını da sizler için derledik:

”Bebeğim 4 aylik dün alerji doktoru verdi.”

”Sanırım 15 günlüktü kullanmaya başladım anne sütü almıyor sadece neocate kullanıyorum.”

”Biz kullandık cnm bebeğim 2 aylıkken falan tatlandırma ihtiyacı duymadık bebeğim içti anne sütü almadan sadece neocate ile devam ettik gelişimi de gayet iyi ilerledi bir sorun yaşamadık.”

Nutricia Neocate Mama Fiyat

Nutricia Neocate ürün, fiyatı için de bilgi verilecek olur ise şu an için ürün fiyatı ki bir kutu 400 gram değerindedir.

Nutricia Neocate 400 gr fiyatı 2023 Ocak ayı itibariyle 394 TL civarındadır.Bu fiyat markanın tavsiye ettiği piyasa satış fiyatıdır.

Nutricia Neocate Mama fiyatı nedir?

Nutricia Neocate 400 gr fiyatı 2023 Ocak ayı itibariyle 394 TL civarındadır.

Nutricia Neocate Mama sadece eczanelerde satılan bir mamadır.

Eveti Nutricia Neocate Mama kilo aldıran mamalar arasındadır.

Yorum yapın