Anne Sütüne En Yakın Mama Hangisidir?

Anne Sütüne En Yakın Mama Hangisidir?

Anne sütüne en yakın mama listesiyle markalar içerisinde hangisi en iyi değerlendirmesini yapabilirsiniz. Bebekler için ilk doğumdan itibaren sütle beslenme gelişim için en büyük destekleyicidir.

Mama tüketen bebekleriniz için anne sütü gibi besleyici içeriğe sahip olan markaları kullanabilirsiniz. Yok ben çocuğuma hazır mama değil de kendi sütümü vereceğim diyorsanız, anne sütü nasıl arttırılır yazısına göz atabilirsiniz. Anne sütünü artıran besinler ile ilgili bir çok faydalı bilgi bulabilirsiniz.

Anne sütüne en yakın süt için de keçi sütü gibi söylemler duyabilirsiniz ama bu doğru değildir. Keçi sütü anne sütüne yakın değildir. Her canlının sütü kendi yavrusu için özeldir. Bebekler eğer anne sütü alamıyorsa doktorun önerdiği devam sütü ile beslenmelidir. En azından ilk 1 yıla kadar keçi sütü ve inek sütü bebeklere verilmemelidir. Bazen alerji için keçi sütü kullanılır bu da yanlıştır. İnek sütü alerjisi olan bebeklerin çoğunlukla keçi sütüne de alerjisi vardır. Dışardan gözlemlenen bir alerji olmasa da bağırsakları etkilenebilir. Doktorlar alerjide alerji için özel mamaları raporla vermektedir.   

Vitamin, mineral, potasyum gibi içerikleriyle ekstra katkı sağlama avantajlarıyla hazırladığımız listeden yararlanarak seçimlerinizi yapabilirsiniz. Özel formüle sahip olan içerikleriyle bebekler için anne sütü yerine güvenle kullanabilme olanağı bulunur.

Anne Sütüne En Yakın Mama Hangisi?

SELAM ANNELER! BU KONU HASSAS BİR KONU OLDUĞU İÇİN LÜTFEN SİZDE DEYİMLERİNİZİ BİZİMLE VE OKURLARIMIZLA PAYLAŞIR MISINIZ? YORUMLAR KISMINDAN NEDEN HANGİ MAMAYI KULLANDIĞINIZI PAYLAŞABİLİR VE ANKETE KATILABİLİRSİNİZ.

1-Aptamil Pronutra Advance

Aptamil bebek mamasının en önemli özelliği bağışıklık sistemini desteklemesi, bebeklerin gelişimini kilo almasını sağlamasını boy uzamasını sağlaması, zeka gelişimine katkı sağlaması ve anne sütüne yakın olması.

Aptamil bebek mamasının içeriğinde patentli prebiyotik lifler ve postbiyotikler bulunuyor. Prebiyotikler ve postbiyotikler bebeklerin bağışıklık sistemini destekleyici özelliğe sahip. Bu içerik özelliği sadece Aptamil bebek mamasında bulunuyor. Anne sütünde olduğu gibi, karbonhidrat kaynağı yalnızca laktoz. İlave şeker içermiyor. Balık yağı özellikle bir DHA kaynağı olduğu için mamanın içeriğine eklenmiş. (Omega 3 Omega 6) DHA, bebeklerin zihinsel gelişimine ve bağışıklık sistemi gelişimine yardımcı olduğu için, bu alanda çalışmalar fazlasıyla yürütülmektedir. Nükleotidler, Taurin, Vitaminler, Mineraller içeriyor.

Aptamil markasının en belirgin özelliği, anne sütündeki prebiyotik lif karışımına en yakın etkinliği gösterdiği klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır. Anne sütüne en yakın bebek mamaları içerisinde doğal içeriğiyle ön plandadır. Besleyici değerleri açısından güçlü bir mama olarak annelerin ilk tercihleri arasında bulunur.

Aptamil bebek mamasının bağışıklığı nasıl desteklediği ile ilgili detaylı bilgi için bu linke tıklayabilirsiniz.

2- Aptamil Prosyneo

Aptamil’in en yeni mamalarından olan Aptamil Prosyneo anneler tarafından merak ediliyor ve diğer mamalardan ne farkı olduğu araştırılıyor.

Aptamil Prosyneo bebeğin annesinde ya da babasında bir alerjik durum varsa, bebek sezaryanle doğduysa, anne sütü alımı yoksa ya da anne sütü yetmiyorsa kullanılan bir  bebek maması.

Sezaryenle doğumda bebek doğum kanalından geçemediğinden o bölgedeki yararlı bakterileri alamıyor ve bu yüzden normal doğumla doğan bebeklere oranla bağışıklık sistemi daha düşük oluyor. Sezaryenle doğan bebeklerde önerilme nedeni de bu.   

Aptamil’in yeni bebek maması Aptamil Prosyneo içeriğinde prebiyotik lifler, anne sütünde bulunan probiyotik çeşidi bifidobakterium breve M16-V içeriyor. Bu içerikleri ile Aptamil’in yeni maması Prosyneo da bağışıklık sistemini destekleyici özelliğe sahip.

Aptamil Prosyneo küçük parçalara ayrılmış proteinler içeriyor. Bu sayede bebeğin sindirimi daha kolay gerçekleşiyor. Aynı zamanda doktorlar alerji riski taşıyan bebeklere de öneriyor.

https://ilkadimlarim.com/yeni-aptamil-prosyneo-cocuk-devam-sutu

3-Aptamil Conformil

Anne sütünün bebeklere verilemediği ya da yetersiz kaldığı zamanlar için özel olarak geliştirilmiştir. Sindirim sistemlerinde mevcut olan sorunların önüne geçer. Doktorlar gaz kabızlık ve kusma sorunu yaşayan bebeklere önerir. Prebiyotik lif karışımı özelliğine sahiptir. 0-6 aylık ve 6-12 aylık dönemde kullanımı uygundur.

Anne sütüne en yakın mama markası alternatifleri içerisindeki özel markalardan biri olarak aptamil conformil kullananlar olumlu geri dönüşlere sahiptir. Bebeklerin sindirimine yardımcı olarak anne sütüyle benzerlik gösterir.

www.akakce.com/devam-sutu/en-ucuz-aptamil-conformil-1-300-gr-fiyati,592106.html

4- Bebelac ve Bebelac Gold 

En çok merak edilen iki mamanın farkı. Bebelac ve Bebelac gold mamaları besin değerleri olarak birbirine yakın. İkisi de bebeklerin zeka gelişimini destekliyor. Bebelac Gold maması fermente içerikli olduğu için sindirim kolaylığı sağlıyor, gaz kabızlık yapmıyor ve içeriğindeki vitamin mineraller fermente içerikli bir mama olduğundan daha kolay emiliyor.

Bebelac mamanın içeriğinde; demir, omega-3, omega-6, protein, kalsiyum,folik asit, vitamin, mineral, prebiyotik lif, balık yağı, nükleotid ve taurin bulunur. Demir içeriği ile beyin gelişimi destekliyor.

Bebelac Gold ise fermente içerikli. Fermantasyon aslında bildiğimiz mayalama demek. Bebelac Gold fermente edilmiş yoğurt, kefire benzer doğal besinlerin mayalama süreci gibi bir mayalama sürecine sahip. Fermente içerikli Bebelac Gold sindirime yardımcı özelliğe sahip. Gaz ve kabızlık yapmıyor.

Fermantasyon sayesinde yararlı bakteriler, bebeklerin vücudunun ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin emilimini arttırır.

İlave şeker içermiyor. Anne sütünde doğal olarak bulunan süt şekeri yani sadece laktoz içeriyor.


Bebeklerin çok yoğun gaz, kolik ve kabızlık sorunu varsa Bebelac Nutrikonfor kullanılabiliyor.

https://mutlubebekler.com/bebelac-gold#cocuk-devam-sutleri

5-SMA Optipro

SMA markası, ürettiği bebek mamalarının tamamında besleyicilik özellikleri açısından özel destekleri sağlar. Optipro bebek ihtiyaçları için yeterli düzeyde proteine sahiptir. Anne sütüne eşdeğer mama arayışındaysanız kullanabileceğiniz mamalar arasında bulunur.

Hazırlanışı oldukça kolaydır. Kısa süre içerisinde hazır hale getirerek bebeğinizin anne sütüne olan beslenme ihtiyacını karşılamanıza olanak tanır.

www.cimri.com/bebek-mamalari/en-ucuz-sma-1-optipro-800-gr-devam-sutu-fiyatlari,132000693

6-Golden Goat Keçi Sütü

Yenidoğan için anne sütüne en yakın mama markaları arasında Golden Goat yer alır. Keçi sütü olarak hazırlanmış olmasıyla birlikte anne sütü ile en çok benzerlik gösteren yapıya sahiptir.

İlk 6 aylık dönemde bebeklerin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanmış olmasının kullanıma etkisi oldukça büyüktür. Sindirimi kolay olduğu gibi bebeklerin herhangi bir rahatsızlık duymasının önüne geçer.

0-6 ay bebeklerinin gelişimine anne sütüne en yakın bebek mamaları arasında bulunuyor olmasıyla katkı sağlar özelliği bulunur. Keçi sütünün besleyicilik değerleri her kullanımda bebeğe olumlu anlamda etki sağlar.

www.goldengoat.com.tr/dogadan-gelen-hafiflik/satin-alin

7-Evolvia Nutripro

Evolvia mama, bebeğinizin büyümesi için katkı sağlayan özelliğiyle satışa sunulmaktadır. Geliştirilen formülünün özel olarak hazırlanmasıyla besleyicilik değerleri anne sütüne benzer seviyede tutulmuştur.

Demir ve vitamin açısından zengin değerlerinin bulunuyor olması ayrıcalığından yararlanabilmek her zaman en iyi sonuçların alınmasında etkili olur. Anne sütüne en yakın mama Evolvia Nutripro tercih edebileceğiniz seçeneklerden biri olarak listelenir.

www.evolvia.com.tr/evolvia-nutripro-1

8-Humana 1

Başlangıç maması olarak hazırlanan Humana, kilo aldıran mama özelliğiyle anne sütü yakınlığına sahiptir. Bebek beslenmesinin en önemli parçalarından biri olarak kullanıma uygun olmasıyla birlikte günlük olarak ihtiyaçların karşılanmasını sağlar.

Anne sütüne en yakın olan mama hangisi sorusuna sahip olanlar için değerleri bakımından aranan cevaplardan biri olur. Omega 3 ve Omega 6 desteğinin içeriğinde bulunan en önemli farklar arasında yer aldığını görebilirsiniz. Temel destek haricinde ekstra özellikleri de bebekler için gelişimi destekler.

www.akakce.com/devam-sutu/en-ucuz-humana-1-bebek-sutu-300-gr-fiyati,575769.html

9-Hipp Organik Formüllü

Organik formül içeriğine sahip olan Hipp mamada yer alan içerik anne sütüne yakın hangi mamalar var merak edenler için bir diğer iyi alternatiflerden olur. Sağlıklı bebek gelişimini destekleyici yapısıyla anne sütü benzeri kullanımı bulunmaktadır.

Anne sütüne en yakın mama 2019 tercihlerinizde kullanıma uygun olmasıyla tüm anneler için beklentileri karşılanmasında etkili olur.

www.hipp.com.tr/sut-formulu/urunler/hipp-organik

Anne Sütü Benzerliği Mamalarda Neden Önemlidir?

Bebeklerin gelişiminin sağlanmasında anne sütü etkisi yoğun bir etkiye sahip durumdadır. Mamalar için benzerliğin sağlanmasıyla birlikte bebeklerin yenidoğandan itibaren gelişimleri sağlanır.

0-6 aylık mamalardan başlayarak, 6 ayın sonrasında da kullanabilecek anne sütüne yakın en iyi mama listesini yukarıda sizler için paylaşmıştık. Her bir alternatifte özel olarak formül bulunur. Anne sütünün besleyici etkileri mamalarla buluşarak başarılı geri dönüşlerin elde edilebilmesi ayrıcalığını sağlamaktadır.

Anne sütüne en yakın mama hangisi hakkında çok sayıda soru olmasının temel sebebi, sahip oldukları önemden kaynaklanır. Bu durumda sizler için bebeklerinizin neden anne sütüne benzerliğe sahip olan alternatiflerle desteklenmesi gerektiğini listeledik.

Anne sütü benzeri mamaların olması gereken özellikleri:

  • Bağışıklık sistemini destekler
  • Prebiyotik içeriği mevcuttur
  • Kemik gelişimini destekler
  • Kilo alımı için olumlu etkisi bulunur
  • Zihinsel-bilişsel gelişimi destekleyicidir
  • Günlük beslenme ihtiyaçlarını karşılar
  • Rahatsız edici etkileri bulunmaz
  • Sindirim sistemini güçlendirir

Özel formülle geliştirilen tüm anne sütüne en yakın olan mama alternatiflerinde bu değerler göz önünde bulundurulur. Gelişim desteğini sunuyor olmalarının ayrıcalıklarıyla bebeğinizin gelişimini doğru mama tercihleriyle sağlayabilirsiniz.

Yenidoğan döneminde bazı bebekler anne sütünü reddeder. Uzmanlar 6 aydan sonra anne sütünün kesilmesini isteseler de en yakın zaman içerisinde mama desteği başlatılmalıdır. Beslenme ihtiyaçlarının giderilmesi sağlık açısından bebeklerin ihtiyaç duydukları temel gerekliliktir. Anne sütü yerine mama desteğiyle bunu kolaylaştırabilirsiniz.

Hangi mama anne sütüne en yakın? diyorsanız listede paylaştığımız ürünlerden birini fiyatı ve içeriğini okuyarak tercih edebilmeniz mümkün.

Anne Sütüne En Yakın Süt Nedir?

Anne sütünü reddeden bebekler için mama seçimlerinin önemli olduğundan yukarıda bahsetmiştik. Süt yapısıyla bakıldığında en yakın seçenekler keçi sütü olarak bebekler için konuşulsa da bebek için uygun değildir.  Anne sütü olmadığında ya da yetmediğinde bebek maması kullanılmalıdır. Anne sütü yetmediği durumda devam sütü kullanılmalıdır.

Keçi sütünün inek sütü ile karşılaştırmasına bakıldığında, kalsiyum değerleri açısından önemli derecede görülür. Yağ oranları diğer hayvansal içeriğe sahip olan sütlere göre çok daha azdır. İnek sütü alerjisi durumunda bebekler için tercih olarak düşünülse de bu durumda keçi sütü de alerjik etkiye neden olabilir. Bu yüzden doktora sormadan kullanılmamalıdır. Alerji durumlarda alerjiye özel bebek mamaları kullanılmaktadır. Doktorlar alerji için olan bebek mamalarını raporla vermektedir.

Devam Sütleri

Yenidoğandan itibaren anne sütü olmaması ya da yetmemesi nedeniyle süt tercihlerinde devam sütü önerilerimize de göz atabilirsiniz. En iyi mama üretici markalarının anne sütüne benzer içeriklerle oluşturdukları ürünlerini bebekleriniz için kullanabilirsiniz.

Sütün yetersiz olduğu ya da bebeklerin hiç anne sütü istemediği durumlarda devam sütü mamalarıyla destekleyici olabilmeniz oldukça kolaydır.

 

Anne sütüne en yakın mama sizce hangisi?
×

Yorum yapın