Gaz Yapmayan Mama Markaları Listesi

Gaz Yapmayan Mama Markaları Listesi

Bebekler için gaz yapmayan mama markaları beslenmelerinde büyük öneme sahiptir. Hem sağlıkları açısından hem de memnuniyetleri açısından sorunsuz bir gün yaşamalarını sağlar.

Bebeğe gaz yapan yiyecekler gibi mamalar nedeniyle gaz sancısı yaşamaları söz konusu hale gelebilir. Yenidoğan döneminden başlayarak mama kullanan tüm bebekler için karın ağrısı nedeniyle ağlama gibi sorunlar ortaya çıkar. Eğlenceli bir gün geçirmelerinin önüne geçecek olan durumlar için doğru tercihte bulunmanız bebekleriniz için yeterlidir. Gazlı bebeğiniz için gaz yapmayan biberonları tercih etmek te bebeğinizin hava yutmasını önlemeye yardımcı olabilir.

Gaz yapmayan mama önerileri şeklinde hazırladığımız liste içerisinde, içerikleriyle kolay sindirilebilir özelliğe sahip mamalar bulunmaktadır. Her birinin özel olarak kullanıma uygun olmasıyla sağlıklı beslenmelerini de sağlar.

Gaz Yapmayan Mama Önerileri – Tavsiyeleri

Bebelac Gold– Bebelac Gold Nutrikonfor 

Bebelac gaz yapmayan mama kategorisinde sunduğu alternatifleri içerisinden doğru olanı seçerek başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

Bebelac mamanın içeriğinde; demir, omega-3, omega-6, protein, kalsiyum,folik asit, vitamin, mineral, prebiyotik lif, balık yağı, nükleotid ve taurin bulunur. Demir içeriği ile beyin gelişimi destekleyici özelliğe sahip.

Bebelac Gold ise fermente içerikli. Fermantasyon günlük olarak bilinen mayalama demek. Bebelac Gold fermente edilmiş yoğurt, kefire benzer doğal besinlerin mayalama süreci gibi bir mayalama sürecine sahip. Fermente içerikli Bebelac Gold sindirime yardımcı özelliğe sahip. Gaz ve kabızlık yapmıyor.

Fermantasyon sayesinde yararlı bakteriler, bebeklerin vücudunun ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin emilimini arttırır.

İlave şeker içermiyor. Anne sütünde doğal olarak bulunan süt şekeri yani sadece laktoz içeriyor.  Bebeğinin rahat ve mutlu olduğunu söyleyen her 10 anneden 9’u Bebelac Gold Çocuk Devam Sütü’nü öneriyor.*

Gaz Yapmayan Bebek Maması Markaları Bebelac Gold
Bebeklerin çok yoğun gaz, kolik ve kabızlık sorunu varsa doktorlar Bebelac Nutrikonfor önerebiliyor.

Bebelac Gold Nutrifkonfor ürünlerini kolik ve gaz kabızlık sorunu olan bebeğinizde tercih edebilirsiniz. Gaz kabızlık ve kusma sorunu olan bebekler için özel içeriğe sahiptir.

Anne sütüne en yakın mama seçeneklerinden biri olmasıyla ön plana çıkar ve her kullanımda sorunsuzca gaz sorunu olmadan tercih edilebilir özelliğe sahiptir.

300 gr fiyat: 44.90 TL

*Ipsos tarafından Kasım 2017’de yapılan araştırmaya göre

Aptamil

Aptamil bebek maması gaz yapmayan bebek mamalarından.  İçeriğindeki prebiyotik lifler sindirimini kolaylaştırıyor. Gaz ve kabızlık sorununa neden olmuyor. Kakasının daha yumuşak olmasını sağlıyor. Prebiyotik liflerin ve içinde bulunan postbiyotiklerin bir diğer önemli faydası bebek bağışıklık sistemini desteklemesi.

Aptamil markasının en belirgin özelliği, anne sütündeki prebiyotik lif karışımına en yakın etkinliği gösterdiği klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır. Anne sütüne en yakın bebek mamaları içerisinde doğal içeriğiyle ön plandadır. Balık yağı DHA ve nükleotid de içerir. Besleyici değerleri açısından güçlü bir mama olarak annelerin ilk tercihleri arasında bulunur. Ancak bebeğiniz kolik ve çok sancılı bir bebekse o zaman Aptamil Conformil beslenmesi için daha doğru bir tercih olabilir.

Aptamil Conformil

Mama satın almak isteyenler için özel olarak geliştirdiği formülleriyle en çok tercih edilen seçeneklerden biri Aptamil Conformil haline gelmiştir.

Hem kabızlık hem de gaz sancısı ve kolik için hazırlanmış olmasının avantajı prebiyotik içerikle desteklenmiş durumda. İçindeki proteinler de küçültülmüş olduğundan kabızlık sorunu olan bebeklerde kullanılmasının olumlu etkisi olur.

Aptamil Conformil balık yağı ve nükleotid içeriğine sahip. Balık yağı yani bazı mamalara eklenen omega 3 zeka gelişimi için çok önemli bir içerik. Nükleotidler de bebek bağışıklığı için bebek mamalarında bulunması gereken önemli içeriklerden. 

En iyi bebek maması seçeneklerinizin başında gelen Conformili özel fiyatıyla satın alabilme avantajını değerlendirebilirsiniz.

Nutricia Aptamil Conformil gaz yapmayan mama aramanız için Conformil fark yaratan seçeneklerinizden biridir.

300 gr fiyat: 67,60 TL

Aptamil Prosyneo

Aptamil Prosyneo bebeğin annesinde ya da babasında bir alerjik durum varsa, bebek sezaryanle doğduysa, anne sütü alımı yoksa ya da anne sütü yetmiyorsa kullanılan bir bebek maması.

Sezaryenle doğumda bebek doğum kanalından geçemediğinden o bölgedeki yararlı bakterileri alamıyor ve bu yüzden normal doğumla doğan bebeklere oranla bağışıklık sistemi daha düşük oluyor. Sezaryenle doğan bebeklerde önerilme nedeni de bu.   

Aptamil Prosyneo içeriğinde prebiyotik lifler, anne sütünde bulunan probiyotik çeşidi bifidobakterium breve M16-V içeriyor. Bu içerikleri ile Aptamil Prosyneo bağışıklık sistemini destekleyici özelliğe sahip.  Gaz kabızlık sorunu olan bebeklerde de kullanıma uygun içerikte.

Aptamil Prosyneo küçük parçalara ayrılmış proteinler içeriyor. Bu sayede bebeğin sindirimi daha kolay gerçekleşiyor. Aynı zamanda alerji riski taşıyan bebeklerin de kullanımında öneriliyor. İlave şeker içermiyor.

SMA Mama

Sindirimi kolay olan mama seçenekleri arasında yer alır. Gaz oluşumunu tetikleyici en önemli durum alınan gıdaların sindirilememesidir.

Bebekler için rahat bir tüketimi bulunmaktadır. Kilo aldıran mama etkisine de sahip olmasıyla rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Gelişimi destekleyici ve tüketiminde sorun yapmayan özelliğiyle öneriler arasında baş sıralarda yer alır.

400 gr fiyat: 47,90 TL

Hipp

Hipp Combiotic bebeklerin en çok sevdiği mamalardan biridir. Organik mama kategorisinde bulabileceğiniz ürün gaz ve kabız yapmayan mama olarak ön plana çıkar.

Karbonhidrat değeriyle birlikte bebek gelişimini destekler özelliktedir. Laktoz içermesinin sağladığı kullanım avantajlarıyla fark yaratan beslenme değerleri bulunur.

Sık sık karşılaştığınız gaz sorunu için kullanmanızda fayda olan kabızlık gibi sorunları yapmayan mamadır.

Combiotic serisi Hipp gaz yapmayan mama halinde özel olarak üretilmiş olan seçeneklerinizden birisidir. Yenidoğan dönemi sonrasında kullanım için uygundur.

350 gr fiyat: 56,90 TL

Humana

Humana Başlangıç ürünü bebek maması gaz yapmayan alternatiflerinizden biridir. Kullananlar tarafından sıklıkla övülen ve tavsiye edilen seçenekler arasında yer alıyor olmasını değerlendirebilirsiniz.

Gaz sancılarına son veren besin içeriği ve değerleriyle her kullanımda rahat sindirilebilir olduğunu gösteren yapıdadır. Genetik açıdan da bebeğinizle uyumlu olması durumunda sorunsuzca kullanmaya devam edebilirsiniz.

350 gr fiyat: 41,90 TL

Gaz Giderici Mamalar İşe Yarıyor mu?

Standart mamalar bebeğinizin gaz sorunu yaşamasına sebep olabilir. Genetik açıdan değişikliklere bağlı olarak bu durumda sindirimde sorun yapmayan seçenekleri kullanmak çözüm olacaktır.

Listelediğimiz gaz yapmayan en iyi mama sıralaması içerisinde uygun olanı kullanamaya başlayabilirsiniz. İşe yarayan alternatifler olmaları sayesinde çok sayıda ebeveyn mama değişimleriyle gaz sorununu çözüme kavuşturmaktadır.

Gaz yapmayan mama hangisi? sorunuzun cevabı olarak 5 farklı markadan birini kullanabilirsiniz. Sıklıkla tercih edilen ürünler olmalarıyla birlikte her bütçeye uygun fiyatlardan başlayan kullanıma sahiptirler.

Sancı oluşmamasına yönelik hazırlanan formülleriyle diğer mama seçeneklerinden ayrılırlar. Markalar, kendi ürettikleri alternatifler arasından da sıyrılan gaz giderici mamaların kullanımının uygun olduğunu belirtmektedirler.

Tavsiye şeklinde hazırladığımız bilgiler sayesinde siz de en uygun seçenekleri kullanmaya kısa sürede başlayabilirsiniz. Her biri gaz ve kabızlık sorunun yaşanmamasına yönelik hazırlanmıştır.

Bebeklere Gaz ve Kabızlık Yapmayan Mama

Yenidoğan Gaz Yapmayan Mama Kullanılır mı?

Yenidoğan gaz yapmayan mama tavsiyeleri olarak yukarıda yer alan markaların uygun numaraya sahip ürünlerini kullanabilirsiniz.

Mamaların üzerinde yazan numaralara göre hangi yaş grubuna ait olduğunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Bebelac, Aptamil, Hipp, SMA, Humana gibi kalitesini kanıtlamış olan onaylı ürünleri tercih etmeniz sağlık açısından da önem taşır.

Sağlığı etkileyen en önemli durumlardan olan bebeklerde gaz sancısı yaşamanızın temel sebebi mama olabilir. Uzun süreli sancılarda mutlaka doktora başvurmanız gerekir.

Ancak mama yedirmeniz sonrasında başlayan gaz durumunda mama değişimi yapabilirsiniz. Özellikle belirli süre gözlem yaparak bunu anlayabilirsiniz. Eğer beslenme sonrasında sancılar başlıyorsa yüksek ihtimalle kullandığınız mamayla alakalı olduğunu görebilirsiniz.

Kabızlık sorunu için de kabız yapmayan mama olarak da kullanabilirsiniz. Geliştirilen içerikleriyle tamamen konforlu bir beslenme düzeni oluşumunu desteklerler.

En iyi gaz yapmayan bebek maması markalarıyla ebeveyn olarak siz de rahat bir gün geçirebilirsiniz.

Özetle; yenidoğan için gaz giderici etkiye sahip olan mama kullanmanızda sakınca bulunmaz. Aksine rahatlatıcı etkisiyle pozitif anlamda etki sağlayan özelliğini görebilirsiniz.

En İyi Gaz Yapmayan Mama Hangisidir?

Her mamada olduğu gibi bu noktada belirleyici en önemli unsur bebeğinizdir. Deneyimlerinize göre sindirimlerinde kolaylaştırıcı etkiye sahip olan ürünleri kullanmanız sonrasında en iyi gaz yapmayan bebek maması belirlemenizi yapabilirsiniz.

Genel olarak kullanımından memnun kalınan alternatifler tavsiye edilmektedir. Gaz giderici etkileriyle siz de önerilen ürünleri kullanarak aradığınız sonuçlara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

En iyi sonuçları alabileceğiniz ürünlerin kullanımı sonrasında bebeklerinizin rahat etmesini sağlayabilirsiniz.

Her zaman tüketim için uygun olan mamalar sayesinde gaz yapmayan mama var mı? sorunuzun cevabınızı almanız mümkündür.

Gaz sancıları her bebeğin beslenme düzenine olumsuz etki ettiği gibi alışkanlarında da bozulmalara yol açabilmektedir. Özellikle gün içerisinde mama haricinde verdiğiniz besinler de bu durumda etkili olabilir.

Gaz Yapmayan Mama Yorumları

Organik mama olarak hazırlanan ya da anne sütüne yakın içeriğe sahip olan gaz giderici mamalar için yapılan yorumlar fikrinizin olmasını sağlar.

Genel olarak kilo aldıran etkiye sahip olması istenilen özellikleriyle birlikte kullanımlarında başarılı sonuçları görebilirsiniz.

Bebeğime hangi mamayı tavsiye edersiniz? önerirsiniz? diyorsanız mutlaka kullanıcı yorumlarından faydalanmalısınız. İnternet satış sayfalarında paylaşılan yorumlardan bilgi edinmeniz sayesinde fikir sahibi olabilmeniz mümkün.

Fiyat/performans oranı açısından bebeklere en iyi beslenme deneyimini gaz sorunu olmadan yaşatmayı başaran ve kabız yapmayan mamaları kullanabilirsiniz.

Beslenme dönemi içerisinde bebeğe gaz yapan yiyeceklerden uzak durmanızda da yarar var.

Gün içerisinde bebeğinizin sancı yaşamasının yerine çok da huzurlu sakin olmasını sağlayabileceksiniz. Bebeklerde gaz yapmayan mama kullandığınız ilk öğünden itibaren etkisini gösterir.

Yorumlarda ön plana çıkan özellikleri:

  • Bebeğin sancısını durdurması
  • Her öğünde rahat kullanım
  • Sindirim sorunları yaşatmamaları
  • Kolay kullanımları
  • Fiyat olarak diğer mamalarıyla yüksek fark olmaması
  • Bebekler için gelişim destekleyici özellikleri bulunması

Yorum yapın