Eczanelerde Satılan Gebelik Testi Markaları ve Fiyatı 2020

Anne veya baba olacağını öğrenmek bir kişinin hayatındaki en özel anlardan biri şüphesiz. Sabırsız anne baba adayları için ise bunu öğrenmenin en hızlı yolu evde kolay bir şekilde yapılabilen gebelik testlerinden geçiyor. Tabi ki bu testi uygulamayı düşünenler için eczanelerde satılan gebelik testi markaları ve fiyatı da önemli bir araştırma konusu olmaktadır.

Eczanelerde çok çeşitli ve çok farklı fiyatlarda gebelik testi bulmak mümkün olabilmektedir. Hepsi aynı işlevi görüyor olsa da bazıları sonuç verme hızı, bazıları erken uygulanabilmesi, bazıları ise uygulama kolaylığı ile ön plana çıkmaktadır. Yazımızda gebelik testi tercih ederken yardımcı olması için piyasadaki önde gelen gebelik testlerini inceledik.

Eczanelerde Satılan Gebelik Testleri Ne Kadar Güvenilir?

[geo_ad]

Eğer hamilelik konusunda kesin bir sonuca varılmak isteniyorsa bunun için hastanelerde gebelik testi yaptırılması gerekmektedir. Hastaneye gitmeden önce evde kendi gerçekleştirilebilen hamilelik testi ile de %99’a varan doğruluk oranlarıyla hamilelik sonucu elde edilebilmektedir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken nokta ise hamilelik en büyük belirtisi olan vücuttaki HCG hormonunun hamilelik testlerinde genellikle 7 ile 10 gün öncesine kadar tespit edilebilmesidir. Bu nedenle testi, adet gecikmesinden ortalama 1 hafta sonra yapmak daha uygun olacaktır. Eğer daha erken bir şekilde net bir sonuç alınmak isteniyorsa kan testi gerekmektedir.

Gebelik testlerinin güvenilirliği konusunda kullanılan ilaçlar testi yapanı yanıltabilir. Eğer kişi HCG içeren bir ilaç kullanmışsa kişi hamile olmamasına karşın test “pozitif” çıkabilir. Öte yandan testin çok erken yapılması ya da yanlış uygulanması da testin sonucunu etkileyerek kişi hamile olmasına rağmen sonucun “negatif” çıkmasına neden olabilmektedir.

Gebelik Testi Markaları ve Fiyatı 2020

[geo_ad]

Listemizde en çok tercih edilen, eczanelerde satılan gebelik testi markaları ve fiyatı hakkında detaylı bilgilere yer verdik. Gebelik testi tercihinde bulunmadan önce seçenekleri gözden geçirmek isteyenler için işte listemiz;

Predictor Gebelik Testi

Predictor Gebelik Testi

[geo_ad]

Piyasada bulunan diğer gebelik testlerine göre Predictor biraz pahalı kaçabilir ancak doğruluk konusunda oldukça iddialı olduğunu söylemeliyiz. Normal, hızlı ve early olmak üzere üç farklı çeşidi satılmaktadır. Normal versiyonu yaklaşık 5 dakika içinde sonuç vermektedir. Bu kadar süre sabredemeyenler için 1 dakika gibi kısa bir sürede sonuç veren versiyonu bulunmaktadır. En çok tercih edilen “early” modeli ise adet gecikmesinden 6 gün öncesine kadar kullanılabilmektedir. Kalem tipi test olan Predictor’u uygularken uçtaki emici kısma yeterli düzeyde idrar yedirdikten sonra yaklaşık 3 dakika beklemek gerekmektedir. Sürenin sonunda tek pembe çizgi gebeliğin olmadığını, çift pembe çizgi ise gebeliğin gerçekleştiğini ifade etmektedir.

Predictor Fiyatı 2020 : Normal 10.90₺, Express 13.90₺ ve Early 16.90₺

Laboquick Gebelik Testi

Laboquick Gebelik Testi

[geo_ad]

Piyasada satılan güvenli testlerden biri olan Laboquick eczanelerden kolaylıkla temin edilebilen bir seçenek. Bu da bu testin birçok kişi tarafından tercih edilmesini sağlamaktadır. Testin standart ve pratik bir şekilde uygulanması ve geçerlilik oranın yüksek olması nedeniyle gebelik testleri arasında sağlam bir yere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Testin “ultra early” ve normal versiyonları bulunmaktadır. Ultra early modeli cinsel birliktelikten 5 gün sonrasına kadar hamileliği %99 oranında tespit ettiğini iddia etmektedir. Kaset tipi bir gebelik testi olan Laboquick’te damlalıkla bir miktar idrar alınarak testin üzerine damlatılır. Eğer 3 dakikanın sonunda iki pembe çizgi oluşuyorsa artık bebek odasını hazırlamanın vakti geldi demek oluyor.

Laboquick Gebelik Testi Fiyatı 2020 : Tekli olarak 5₺’ye alınabilir. 24’lü paketini 32₺’ye bulmak mümkün. Daha büyük adete sahip paketlerde ise birim fiyatı daha da uyguna gelmektedir.

Days Comfort Gebelik Testi

Days Comfort Gebelik Testi

[geo_ad]

Eczanelerde en sık bulunan gebelik testlerinin başında Days Comfort gelmektedir. Kullanımı kolay ve fiyatı uygun olması sebebiyle tercih edilmektedir. Birlikteliğin 5. gününden sonra kullanarak hayatınızın en mutluluk verici haberini alabilirsiniz. Bütün seçkin eczanelerde bulunabilmesi ve %99.8 oranında sağlıklı sonuçlar vermesi nedeniyle birçok kadının önceliği olmayı başarmıştır. Kalem tipi olması sayesinde ucundaki süngere bir miktar idrar sürülmesi ve 3 dakika beklenmesi sonuç için yeterli olmaktadır. Tek mor çizgi henüz yolda bir bebeğin olmadığı anlamına gelirken iki mor çizgi ise eşinize baba olacağını söyleyeceksiniz demek oluyor.

Days Comfort Fiyatı 2020 : Bu gebelik testini 5₺’den başlayan fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Oncomed Gebelik Testi

Oncomed Gebelik Testi

Eczanelerin en fazla sattığı testlerden bir tanesi de Oncomed. Aynı markanın ateş ölçer gibi farklı ürünlerinin de olması markanın bu konuda uzman olduğunu gösteriyor. Kaset tipi bir gebelik testi olan Oncomed’in üstüne birkaç damla idrar damlatmak testi uygulamak için yeterli. Ardından 3 dakikalık heyecanlı bir bekleyişten sonra testin üzerinde iki çizgi görmek bebek bezi stoklamak için vaktinizin daraldığı anlamına geliyor

Oncomed Fiyatı 2020 : Bu gebelik testini 12₺’den başlayan fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Önerilen Yazı: Doğadan Gelen Mucize: Hindistan Cevizi Yağı

Yorum yapın