Bebeklerde Bakım Nasıl Yapılır? Cilt ve Tırnak Bakımı

Bebeklerin cildi kadar hoş ve güzel bir başka şey olmadığını herkes tarafından bilinmektedir çünkü okşamak ve sevmelere doyulmadığı durumları insanlar yaşamaktadır. Bebeklerde bakım ise oldukça önemlidir.

Çünkü bu taze ve hassas vücut korunması gerekmektedir.

[geo_ad]

Bebeklere Cilt Bakımı

Bebeklerin cildi hassas ve yumuşak olduğu kadar da dayanıklı olduğu görülmektedir. Vücudun en büyük organlarından olan cilt bedenimizi ciddi anlamda bir koruyucu olarak bilinmektedir. Yaşam boyu cilt mitoz bölünme olayları ile yenilenmektedir.

Bebeklerin yeni doğduğu günlerde bebeklerin cildi oldukça hassas olduğundan dolayı kızarıklıklar ve ya başka cilt sorunları görülmektedir ama korkulacak bir durum oluşmamaktadır. Gün geçtikçe cilt dolgunlaşıp pürüzsüz bir görünüme sahip olmaktadır.

Bebeklerde Cilt bakımı

[geo_ad]

Yeni doğan bebeğin cildi korunmalıdır bunun için ise nemlendiriciler fayda sağlamaktadırlar. Saf nemlendiriciler tercih edilmektedir ihtiyaç duyulduğunda doktordan yardım alınmaktadır.

Bebekte cilt ürünleri kullanırken bir tek ürün kullanılmaktadır. Aksi halde cilt değişik bileşenlere maruz kalmaktadır buda olumsuz sonuçlar doğurmaktadır.

Yeni bebek güneşin zararlı ışınlarından da korunmaktadır. Cilt hassas olduğundan dolayı az bir güneşte bile cilt yanığı olmaktadır.

Güneşten korumak için çocuğun cildini kapatacak şekilde uzun kıyafetler tercih edilmektedir. Şapka vazgeçilmez olmuştur. Günün en sıcak saatleri olan öğle vakitlerinde dışarı çıkarılmamaktadır. Çıkıldığı takdirde gölgeler tercih edilmektedir

>> Cilt Kuruluğuna İyi Gelen En Doğal Nemlendiriciler yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bebeklerde Bakım

Bebeklerde Tırnak bakımı Nasıl Yapılır?

[geo_ad]

Çok hassas olan tırnak bakımında ise çocukların tırnakları iki haftada bir kesilmektedir çünkü tırnaklar keskin bir haldedir kendi cildini ve yüzünü çizerek kendisine zarar verebilir.

Tırnakları keserken çocuğun uyku hali tercih edilmektedir. Ayaklara gelince hızlı uzamazlar zaten ancak et kısmına yaklaşmamaya dikkat edilmektedir.

Sünnet Sonrası Bakımda Dikkat Edilmesi Gerekenler

[geo_ad]

Erkek çocuğunuzda yapılması gerekler bilinmektedir hassas bölge de kızarıklıklar ve kabuklanma görülmektedir ve bu normal olduğu bilinmektedir. Bölge temiz tutulmaktadır nem sağlayacak bir temizlik malzemesiyle hassas bir şekilde temizlenmektedir. Hassas yeri vadeli tarzı bir malzemeyle korunması sağlanmaktadır. Bebek sünnet olmamışsa gerekli bölge hassas bir şekilde yıkanmaktadır sünnetinin geri çekilmemesine özen gösterilmektedir.

Uni Baby’nin ürünlerinden oluşan şu tarz bir bebek bakım seti de aylık olarak işinizi görebilir.

Yorum yapın