Cilt Kuruluğuna Son! Kuru Ciltler için En iyi doğal nemlendirici

Kuru ciltler için doğal nemlendirici kullanarak cildinizi daha parlak ve güzel gösterebilirsiniz, kuru cilt nemi daha hızlı bir şekilde kaybettiğimizde oluşur, bu da dokunduğunda sertleşen ve erken yaşlanmış görünen kırmızı ve kaşıntılı cilt ile sonuçlanır.

Kuru Ciltler için Doğal Nemlendiriciler

[geo_ad]

Cildi nemli tutmak için gereken temel içerikler nemlendiriciler ve nemi cilde hapseden ürün ve malzemelerdir. Nemi hapseden ürünler ise cildin su kaybından korunmasına yardımcı olan ince, nefes alabilen bir bariyer oluşturur.

Aloe Vera

Eski Mısırlıların “ölümsüzlük bitkisi” olarak adlandırdığı aloe vera, vitaminleri, mineralleri, amino asitleri ve enzimleri kapsayan 75 bileşen içerir.

Aloe vera suyu, yatıştırıcı etkisi ile kesikler ve yanıklar için iyi bilinen bir tedavi olsa da, kuru ciltler için nemlendirmeye, akne oluşumunu engellemeye ve yaşlanma belirtilerini tersine çevirmeye yardımcı olan antioksidan ve nemlendirici özelliklere sahiptir. Yaprakların suyunda ve etinde bulunan şekerler, cildi yumuşatmak için epidermal hücreleri birbirine bağlar, esnekliği arttırmak için kollajen üretimini arttırır ve kızarıklığı azaltır.

Yüz için Doğal Nemlendirici: Argan Yağı

[geo_ad]

Argania spinosa ağacının çekirdeğinden elde edilen argan yağı, yüzde 99 sağlıklı yağlardan oluşur; kateşinler, karotenoidler, tokoferoller ve kafeik asit gibi iyi miktarda antioksidan içerir.

Argan yağı cildi yumuşatır, cildi nemlendiren ve besleyen mucizeler yaratır. Aynı zamanda cildi enflamasyondan korur, ciltteki enfeksiyonları temizler, yara iyileşmesini hızlandırır, güneş hasarlarından korur ve yaşlanmayı önleyici bir etkiye sahiptir – hepsi tek bir şişede.

Kuru cildi tedavi etmek için sadece saf, organik, soğuk preslenmiş argan yağı kullanın.

Avokado Yağı

Kuru ciltler için doğal nemlendiriciler arasında avokado yağı bulunmaktadır. Zengin bir E vitamini kaynağı olan – bir antioksidan, sağlıklı cildin korunmasında anahtardır – avokado yağı ayrıca, oleik, palmitoleik, linoleik, linolenik, palmitik ve stearik asitler gibi diğer cilt canlandırıcı bileşenleri içeren çeşitli bir yağ asidi profili içerir.

Avokado yağı, çatlamış cildi beslemenin ve nemlendirmenin yanı sıra, kaşıntıyı hafifletir, cildi nazikçe temizler, güneş hasarlarından korur, kollajen üretimini arttırır ve iltihaplı cildi iyileştirmeye yardımcı olur.

Bir şişe organik, soğuk preslenmiş avokado yağı alın.

Kakao Yağı

Kakao çekirdeği bilinen 380 fitokimyasal içerir ve katekinler, antosiyanidinler ve flavonoidler gibi bol miktarda antioksidan kaynağıdır. Kakaodaki bu eşsiz polifenol koleksiyonu, cilt yapılarını, cildin esnekliğini arttırır ve kollajen seviyelerini yükseltir.

Kakao yağı pürüzsüz, aromatik bir krem ​​haline getirildiğinde, cildi iyileştirmek ve nemlendirmek için hem yumuşatıcı hem de cildin su kaybını önlemeye yardımcı olur. Nemi epidermise hapseder.

Hindistan Cevizi Yağı

[geo_ad]

Hindistancevizi yağı, sivilceniz olsa bile cilt için mükemmel bir toniktir. Hindistancevizi yağı, yumuşatıcı etkisi dışında bakterileri cildinizden temizlemek, iltihapları yatıştırmak ve cilt yüzeyini nemlendirmek için birlikte çalışan laurik, kaprilik, kaprik ve diğer yağ asitleriyle zengin bir yağdır. Ayrıca az miktarda E vitamini içerir, ancak hindistancevizi yağı bu antioksidandan zengin bir kaynakla birleştirildiğinde -tatlı badem yağı gibi- emilimini yüzde 65 oranında artırır.

 

Doğal Cilt Nemlendirici: Bal

Bal, kuru ciltler için doğal nemlendiriciler arasındadır. Sayısız çiçek nektarından kaynaklı olarak, balın eşsiz bir şeker, protein, amino asit, vitamin, mineral ve antioksidanlar kompleksinden oluşması şaşırtıcı değildir.

Uzun süren iyileşmeyi hızlandırmak, yaraları tedavi etmek için kullanılan bal aynı zamanda kuru ciltler için de harika bir balsamdır. Nemlendirici özellikleri, suyu havadan çeker ve cilde hapsederken, A ve B vitaminleri ve bir dizi mineral kaynağı iyileşmeye ve beslemeye yardımcı olur.

Jojoba Yağı

Jojoba yağı yapısal olarak insan sebumuna benzer ve bu nedenle cildimiz tarafından kolayca emilir.

Ciltteki yağların aşırı üretimini ve yetersiz üretimini düzeltme becerisi olan jojoba yağı, çinko, E vitamini ve B vitaminleri gibi cilt dostu besinler içerir. Hassas ciltler için yeterince yumuşaktır ve uzun süreli nemlendirme sağlar. Teknik olarak bir yağdan çok bir balmumu olduğundan, cildin yüzeyine yayılan jojoba da nemi hapseden bir bariyer oluşturur.

Shea Yağı

[geo_ad]

İnanılmaz derecede besleyici kompleks bir yağ olan shea yağı, kalsiyum, demir, magnezyum, manganez, çinko, bakır, potasyum, yağ asitleri ve E vitaminin yanı sıra gallik asit ve kateşinler gibi diğer antioksidanlardan oluşur.

Yumuşatıcı ve koruyucu olarak faydaları ikiye katlanan shea yağı, cilt üzerinde nem kaybından koruyan ince bir bariyer oluşturur.

 

 

B Vitamini ile Kuru Ciltler için Doğal Nemlendirici: Ayçiçeği Tohumu Yağı

Ayçiçeği tohumu yağı mükemmel bir E vitamini ve B vitamini kaynağıdır. Cilde uygulandığında, cilt hücrelerini yeniden oluşturma, serbest radikal hasarlarıyla mücadele etme, iyileşmeyi hızlandırma, cilt bariyer fonksiyonunu onarma ve izlerin görünümünü azaltma yeteneği ile doğal olarak nemlenir.

Tatlı Badem Yağı

Bir bebeğin cildi için yeterince yumuşak olan, hipoalerjenik bir bitkisel yağ olan tatlı badem yağı, E vitamini, K vitamini ve riboflavin, niasin, tiamin ve pantotenik asit gibi B kompleks vitaminleri ile mineraller çinko, kalsiyum,  magnezyum ve potasyum içeriğiyle cildi yumuşatır ve gençleştirir.

Yumuşatıcı özelliklerine ek olarak, tatlı badem yağı, egzamayı ve sedef hastalığını tedavi etmeye, cilt rengini iyileştirmeye, yara izini azaltmaya ve yaşlanma belirtilerini önlemeye yardımcı olan anti-enflamatuar özelliklere sahiptir.

Gül Suyu

Gül suyu, cildi temizlemek ve gözenekleri sıkılaştırmak için genellikle yüz toniği olarak kullanılır. Gül suyunun bileşenleri, aynı zamanda cildi nemlendirmenin harika olduğu anlamına gelir.

C vitamini, kaempferol, kersetin ve antosiyaninler gibi bir dizi antioksidandan oluşan gül suyu, cilt üzerinde yaşlanma karşıtı, antimikrobiyal, pH dengeleyici ve yumuşatıcı etkiler uygular. Antiinflamatuar olarak kapasitesi, cildin şişmesini, kızarıklığını ve tahrişini azaltırken cildin iyileşmesine yardımcı olacağı anlamına gelir.

 

Zerdeçal

[geo_ad]

Zerdeçal tozu, günlük cilt bakım tariflerinize dahil edebileceğiniz mükemmel bir bileşendir. Zerdeçaldaki aktif bileşen, iyileştirici özelliklere sahip doğal bir fenol olan kurkumindir. Kurkumin yağlı cildi düzeltmek, yaşlanma belirtilerini tersine çevirmek, güneşten zarar görmekten korumak ve yara iyileşme sürecini hızlandırmak için oldukça faydalıdır. Aynı zamanda, kuruluğa, kızarıklığa, şişmeye ve pullanmaya neden olan iltihap önleyici enzimleri bloke ederek, egzama ve rosacea gibi cildin kronik iltihaplarının tedavisinde de faydalıdır.

 

 

Kuru Ciltler Nasıl Hızlı Onarılır?

Cilt bakım rutininizde nemlendiricileri ve koruyucuları kullanmak yumuşak, esnek bir cilt için verilen savaşın sadece bir parçasıdır. Kuru ciltler için doğal nemlendiriciler kullanmanın yanı sıra fark yaratabilecek bazı yaşam tarzı önerileri:

Bolca Su İçin
Günde 8 ila 10 bardak su içerek cildi içerden nemlendirin.

3 Dakika Kuralı
Yüzünüzü yıkadıktan sonra daima 3 dakika veya daha kısa bir süre içinde losyon sürün. Cildiniz nemlendirilirken, kuruduktan sonra da su kaybını önlemenin en etkili yollarından biridir.

Cildinizi Güneş, Soğuk Ve Rüzgardan Koruyun
Hem güneş hem de soğuk ve rüzgar cilde zarar verir. Kışın, soğuktan korumak için eldiven, şapka ve atkı takın. Sıcak aylarda her zaman iyi bir güneş koruyucu uygulayın.

Sert Sabunlar Kullanmayın
Yüzünüzü ve vücudunuzu, tahriş edici olmayan bir sabunla nazikçe temizleyin.

Önerilen Yazı: Avokado Yağının Mucizevi Faydaları

Yorum yapın