Yüzde Yüz Cinsiyet Belirleme Gerçekten Mümkün mü?

Bebekleri cinsiyetini önceden öğrenmek isteyenler için yüzde yüz cinsiyet belirleme yöntemi olup olmadığı en çok merak edilen sorular arasında listenin zirvesinde yer alır. Siz de minik yavrunuzu bekliyor ama kız mı yoksa erkek mi olacağı hakkında kesin bilgi alma isteğine mi sahipsiniz? O halde yazımızın tamamını okuyarak bu konuda aklınızdaki soruların tamamını cevaplayabilirsiniz!

İlk olarak bilmeniz gereken yüzde yüz cinsiyet belirleme yapabilmek ilk haftalarda mümkün olmasa da bebeğin gelişimini sürdürerek organlarının görünür olmasıyla netlik kazanır. Henüz anne karnındayken 100/100’e yakın en iyi tahmin ultrason görüntüleri ve iğne gibi uygulamalarla elde edilebilmektedir.

Yüzde Yüz Bebek Cinsiyeti Belirleme Nasıl Yapılır?

[geo_ad]

100 100 Bebek Cinsiyet Tahmini
100 100 Cinsiyet Tahmini Yapmak

Modern teknolojinin getirisi olarak 12.hafta ile 16.hafta arasında yüzde yüzlük cinsiyet belirleme karın üstü ya da bir diğer yöntem olarak vajinal ultrason ile belirlenir.

Ultrason haricinde amnion sıvısı, kromozom incelemesi net olarak erkek mi yoksa kız mı olacağının göstergesidir. Ancak bu iki yöntem yüzde yüz cinsiyet belirleme testi olmaktan ziyade, bebeklerin sağlık durumları hakkında bilgi sahibi olmak için istenir. Yani her zaman uygulanmadığından dolayı en sağlıklı yöntem olarak ultrason tercihiyle bebeğiniz için bilgi sahibi olmanız sağlanır.

12 haftadan erken dönemde eski dönemlerden günümüze kadar kullanılmaya devam eden belirli yöntemleri Bebek Cinsiyet Tahmini yazımızda tüm detaylarıyla okuyabilirsiniz.

Önceden 100/100 Bebek Cinsiyeti Tahmini için Geleneksel Yöntemler mi? Bilim mi?

[geo_ad]

Geleneksel yöntemler arasında bulunan; son adet tarihine göre cinsiyet belirleme, yüzükle cinsiyet belirleme, takvim hesabımı gibi tercihler genel olarak sıklıkla kullanılır. Bilimsel veriler üzerinden değil de belli başlı değerlerle yapılan yöntemler doğru olmayabilir.

Önceden 100 100 cinsiyet tahmini yapabilmek için mutlaka ultrason grafiği üzerinden görüntülemenin gerçekleştirilmesi yapılmalıdır. Doktor tarafından bebek cinsiyeti kesin belirleme yapılarak sizlerle paylaşılacaktır.

Erkek ya da kız bebekler için görüntüleme sonucunda elde edilecek farklı görüntü değerleri oluşur. Yüzde yüz tutan cinsiyet tahmini ancak bir profesyonelin yardımıyla sağlıklı bir şekilde öğrenilebilmektedir. 12.haftada bebeğin cinsiyetini öğrenebilme olanağı tıbbi teknolojilerin ulaştığı son noktadır.

Bebek cinsiyeti belirleme testi sonuçları haricinde yüzde yüz tutup tutmadığı bilinmese de aya göre hesap yapılması sadece hamilelik döneminin hesaplanmasında işe yarar. İslami cinsiyet belirleme takvimi üzerinden Hicri, Miladi olarak belirleme yapma kulaktan kulağa aktarılan geleneksel yöntemlerden biridir.

Bebek Cinsiyet Belirleme Testi Nasıl Yapılıyor?

[geo_ad]

%100 Bebek Cinsiyeti Belirleme Testi
Bebek Cinsiyeti Belirlemek için Test

Sabırsızlanan ebeveynler için bebekleri hakkında bir önce bilgiye sahip olma isteğinde belli başlı değerlerin göz önünde bulundurulmasıyla evde cinsiyet belirleme testi yüzeysel olarak yapılabilir.

Elbette yazımızın üst kısmında paylaştığımız yüzde yüz olarak iğne ile cinsiyet belirleme seçeneği ya da ultrason kadar net belirlemek beklemek yanlıştır. Bu sorulara vereceğiniz yanıtlar sonucunda genel geçer bir sonuca ulaşabilmek belirli bir noktaya kadar mümkündür.

Evde cinsiyet belirleme testi soruları:

  • Karnınızın şeklinde belirgin şekilde yuvarlak görüntü var mı?
  • Saç renginde değişim oluyor mu?
  • Cilt durumunda kuruma, sivilce var mı?
  • Hamile kalınan yılın son rakamı tek mi?
  • Yiyeceklere karşı mide bulantısı oluyor mu?
  • Ekşi yeme isteğiniz arttı mı?

Eğer bu soruların geneline yanıtınız ‘Evet’ ise Kız Bebek olacağı yönünde tahminler yapılırken ‘Hayır’ ise Erkek Bebek olacağına yorumlanmıştır. Yüzde yüz cinsiyet belirleme için bu değerlere takılmadan mutlaka bilimsel yöntemlere başvurmanız gerektiğini bir kez daha vurgulayalım!

100 100 cinsiyet tahmini belirlemesini daha ilk haftalardan uygulayarak eğlenmek istiyorsanız testler ya da diğer yöntemleri deneyimleyebilirsiniz. Ebeveyn olma heyecanını yaşarken doktor eşliğinde yapacağınız bir görüntüleme sonrasında bebeğiniz size cinsiyetini gösterecektir. 15 haftalık bebek cinsiyet tahmini artık organlar belirleşeceğinden dolayı netleşir.

“Yüzde Yüz Cinsiyet Belirleme Gerçekten Mümkün mü?” üzerine bir yorum

Yorum yapın