Umca Damla Nedir? (Kullanımı)

Umca damla hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara bu yazı içerisinde cevap bulabilirsiniz. Bu yazımızda ”Umca Solüsyon nedir?” sorusuna yanıt aradığınızı biliyoruz.

Sizlere Umca Solüsyon hakkında daha net ve doğru bilgiyi aktarmaya çalışacağız. Umca Solüsyon, Abdi İbrahim tarafından üretilmektedir. Pelargonium Sidoides yani Güney Afrika sardunyası kökü ekstresi ile özel olarak hazırlanan

Umca Damla ne işe yarar, nasıl kullanılır ve nerede satılır?” gibi bilgi kısımlarına hızlıca geçiş yapalım.

Umca Solüsyon Nedir?

Umca damla olarak bilinen Umca Solüsyon, genellikle 1 yaşından itibaren bağışıklık sistemi zayıf, dirençsiz bebekler için kullanılmaktadır. Umca Solüsyon, bitkisel içeriklidir ve bebeğinize zarar vermez.

Kullanıldığı andan itibaren bebeğinizin daha dirençli ve daha sağlıklı bağışıklık sistemi olduğunu fark edebilirsiniz. Umca damla, doktorlar tarafından genellikle üst solunum enfeksiyonu tedavisinde önerilmektedir.

Umca solüsyon kullanmadan önce doktorunuza danışınız ve eğer öneriyor ise kullanmalısınız.

Ne için Kullanılır?

Umca damla yani Umca Solüsyon, son dönemlerde adını sıklıkla duyurmaktadır. Genellikle üst solunum enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan bu damla, tamamen bitkisel olmasından dolayı doktorlar tarafından ebeveynlere önerilmektedir.

Umca Şurup, kullanıldığı andan itibaren bebeğinizin üst solunum yolu enfeksiyonunda oluşan semptomların iyileşmesine katkıda bulunur. Semptomların hafiflemesiyle birlikte rahatlık ve iyileşme başlar. 

Özellikle Güney Afrika ülkelerinin kıyılarında yetişen bu bitki, yöresel olarak bir çok tedavide kullanılmaktadır. Özel olarak yetiştirilen Güney Afrika Sardunyası kökleri, ülkemizde Umca tablet içerisinde özel olarak harmanlanarak bitkisel ilaç halinde satılmaktadır.

Bu bitki, grip, farenjit, soğuk algınlığı, sinüzit ve özellikle üst solunum enfeksiyonları gibi sağlık sorunlarında oldukça etkilidir. 

Hem yetişkinlerde hem de bebeklerde rahatlıkla kullanılabilen Umca bağışıklık güçlendirici, herhangi bir sağlık problemi yaratmaz. Uzun yıllardır bir çok sağlık kuruluşu tarafından faydalılığı onaylanan Güney Afrika Sardunya Kökü, iltihap ve ağrı kesici olarak da bilinmektedir.

Çocuklarda kullanılması durumunda ateş, halsizlik, iştahsızlık ve isteksizlik gibi durumların hızlı bir şekilde ortadan kalkmasına yardımcı olur. 

Nasıl Kullanılır?

Umca damla yani ”Umca Solüsyon nasıl kullanılır?” diye merak ediyor olmanız gayet normal bir durumdur. Umca Solüsyon öncelikli olarak doktor tavsiyesinde, doktor önerisinde kullanılmalıdır.

Bitkisel ilaç olarak sınıflandırıldığı için bebeğinizin içerisinde yer alan bitkilere karşı alerjisinin olup olmadığına emin olmalısınız. Bu yüzden Umca Solüsyon kullanmadan önce kesinlikle doktorunuza danışmalı ve onun kullanabilirsiniz talimatından sonra kullanınız. 

Umca Solüsyon ambalajı üzerinde 1 yaşından itibaren günde 3 ila 10 damla arasında kullanabilirsiniz ibaresi ile karşılaşabilirsiniz. Aynı zamanda Umca Damla (Solüsyon) prospektüs içerisinde de kullanım talimatları bulunmaktadır. Bu kullanım, normal şartlarda hasta değil iken kullanılabilirliktir.

Bebeğiniz veya çocuğunuz hasta ise bu kullanım 3 ila 20 damla arasında olabilir. 5 yaşından büyük çocuklar için ise hastalık durumunda 30 damlaya kadar bu rakam çıkabilir. Yetişkinlerde ise bağışıklık sisteminin güçlenmesi veya halsizlik durumu gibi durumlarda günlük 30, hastalık durumunda 40 damlaya kadar çıkabilirsiniz.

Umca damla bir bardak içerisine günün belirli saatlerinde bölünerek damıtılmalı ve tüketilmelidir. Mümkün olduğunca bir bardak suyun içerisine bölerek kullanmanız daha etkili olacaktır.

Umca damla kullananlar, ürünü kullandıklarında hastalıklarının daha kolay ve rahat bir şekilde geçtiğini, fiyatının çok ucuz olmasından dolayı sürekli olarak tüketilebilecek mucizevi bir ürün olduğunu belirtmektedirler. Özellikle grip ve soğuk algınlığı ile mücadelede hızlı ve oldukça etkili bir güce sahip olduğu söylenilen umca damla, hastalıkların en hızlı bir şekilde geçmesinde büyük etki sağlıyormuş.

Grip olan bir kullanıcı, Umca Solüsyon yorumları arasında yetişkin olarak sabah 30, akşam 30 damla olmak üzere 1 günde 60 damla kullandığı zaman ertesi gün gribinin mucizevi bir şekilde geçtiğini ve etkili olduğunu belirtmekte.

Yan Etkileri Nelerdir?

Umca damla yan etkileri, çok nadir görülmektedir. Özellikle gribal enfeksiyonlarda düzensiz ve kullanım talimatlarının dışına çıkılarak kullanıldığında diş eti kanamaları veya burun kanamalarına şahit olabilirsiniz.

Bu yüzden bebeğinizin kullanımında doktorunuzun önereceği dozda veriniz. Yetişkinlerde ise umca damla kullanım talimatları içerisinde yazandan +10 fazla olarak kullanılabilir. Yine doktor tarafından önerilen damla kadar kullanımı da uygundur.

Umca damla, içerdiği bileşenler ve bitkilere karşın alerjisi bulunan kişilerde yan etki göstermektedir. Bu yan etkiler arasında yüzde şişlik gibi yan etkiler de bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı olası bir alerjik reaksiyonda en hızlı bir şekilde doktorunuza danışmalısınız.

Kaç Yaş için Kullanılır?

”Umca damla kaç yaş için kullanılır?” dediğinizi duyar gibiyiz. Umca damla kullanmadan önce doktorunuza danışmanızı tekrar yineliyoruz.

Umca damla, içerisinde yer alan prospektüste 1 yaşından itibaren kullanılabilir olduğu bilgisi yer almaktadır. Umca damla kullanımı bu sebepten dolayı doktorlar tarafından da 1 yaşından büyük bebekler için önerilmektedir.

Ciddi sağlık problemleri bulunan kişilerde, hamile ve emziren annelerde kullanımı kesinlikle doktor kontrolünde olmalıdır. 1 Yaşından küçük bebekler için kullanımı uygun değildir.

Prospektüse ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Fiyatı

Umca solüsyon fiyatı ebeveynler için oldukça önemli bir konudur. Umda damla devamlı olarak kullanılacağı zaman, ciddi olarak ortaya bir maliyet çıkmaktadır.

2021 Eylül ayı itibariyle genellikle umca solüsyon 20 ml fiyat 45-60 TL arasında, umca solüsyon 50 ml eczane fiyatı 80-100 TL arasında, umca solüsyon damla 50 ml fiyatı internette ise 80-95 TL arasında satılmaktadır.

Nerelerde Satılır?

Umca damla genellikle eczanelerde reçetesiz olarak satılmaktadır. Aynı zamanda reçetesiz olarak satılabildiği için internet sitelerinde ve pazaryeri olarak tabir edilen; n11, hepsiburada, trendyol, gittigidiyor, akakçe ve cimri gibi alışveriş platformlarında satılmaktadır.

Yorum yapın