Relactaz Gaz Damlası

Relactaz Gaz Damlası hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara bu yazımızda ulaşabilrsiniz. ”Relactaz gaz damlası nedir, nasıl kullanılır ve ne işe yarar gibi?” sorulara yanıt aradığınızı biliyoruz.

Hızlı bir şekilde Relactaz Damla hakkında bilgiler verelim. Relactaz damla, laktaz enzimi içeren sıvı takviye edici bir gıdadır. Relactaz damla, emzirmeden hemen sonra kullanımı durumunda bebeğin rahat bir şekilde gaz çıkarmasını sağlamaktadır.

Doğumdan itibaren ilk 6 ay bebeklerin anne sütü alması kesinlikle önerilmektedir. Bebeğin sağlıklı bir şekilde gelişmesi ve büyümesi için anne sütü olmazsa olmazlardandır. Fakat süt şekerine karşı alerjisi olan bebeklerin laktoz intoleransı ile karşı karşıya kaldığı bir gerçektir.

10 bebekten 2 veya 3 tanesi laktoz intoleransı sorunu yaşamaktadır. Bu yüzden ebeveynler laktoz içermeyen bebek mamaları tercih etmek zorunda kalırlar. Anne sütü içerisinde de laktoz bulunduğu için bebekler anne sütü tüketiminde zorluk yaşarlar.

Relactaz gaz damlası sayesinde bebekler, sindiremediği laktozu sindirmeye başlar ve rahat bir şekilde gazını çıkarabilir.

Relactaz Damla Nedir?

Relactaz gaz damlası, anne sütü içerisinde yer alan laktozun yani halk diliyle bilinen süt şekerinin rahat bir şekilde sindirimini sağlayan, sıvı takviye edici ek gıdadır.

Anne sütü içerisinde yer alan laktoz, sindirilemediği durumlarda laktaz enzimi eksikliği ile birlikte sancı ve gaz sorununa dönüşür. Laktaz Enzimi eksikliğini girmek için ise relactaz gaz damlasını kullanabilirsiniz. Böylelikle bebeğiniz tam olarak sindiremediği laktozu sindirecek ve rahat bir şekilde gaz sancısından kurtulabilecektir.

Laktaz Nedir?

Süt içerisinde bulunan şekerin vücut tarafından sindirilememesinden dolayı oluşan laktazın yetersizliği dolayısıyla ortaya çıkan bir sağlık problemidir. Bu sağlık sorununa ise laktoz intoleransı adı verilmektedir. Laktoz intoleransının en bilinen belirtileri ise gaz, mide sancısı, şişkinlik ve karın ağrısıdır. Relactaz gaz damlası ise bu oluşan sorunların kökünden kalkmasına olanak sağlar.

Ne için Kullanılır?

Relactaz gaz damlası, gaz sorunu yaşayan bebeklerin problemlerini gidermek için kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra laktoz intoleransı sorunu yaşayan bebeklerin rahatlaması ve ağrısının geçmesi için de kullanılır.

Laktoz intoleransı yaşayan bebeklerde mide sancısı, gaz ve şişkinlik gibi durumlar görülür. Bu da bebeğin huysuzlanmasına ve diğer problemlere neden olur. Bebek, sindiremediği laktozu, laktaz enzimi içeren Relactaz gaz dalması yardımı ile rahat bir şekilde sindirebilir, gaz, mide sancısı ve diğer sağlık oluşan sağlık problemlerinden kurtulabilir.

Nasıl Kullanılır?

Relactaz gaz damlası, doğumdan itibaren tüm bebeklerde kullanılabilir. Doktor kontrolünde kullanmalı veya doktorunuza danışmadan kesinlikle kullanmamalısınız.

Reçetesiz olarak satın alınabilen relactaz gaz damlası, her beslenme öncesinde veya bebeğiniz biberon ile besleniyor ise mamanın içerisine 8 damla katılır. Günde en fazla 64 damla verilebilir.

Relactaz damla, sadece süt ve süt ürünleri tüketilirken verilmelidir. Ek gıda veya süt ürünleri harici gıda tüketiminde verilmesi uygun değildir. Relactaz gaz damlası kullanımı, ürün açıldıktan 1 ay içerisinde yapılmalıdır.

Relactaz gaz damlası, prospektüs yani kullanım kılavuzu ile birlikte kutu içerisinde çıkmaktadır. Aynı zamanda relactaz gaz damlası kullananlar, kolik bebeklerinin kullandıktan sonra hızlı bir şekilde iyileşme sürecine girdiğini ve rahat bir şekilde gaz çıkarabildiğini belirtmektedir.

Relactaz gaz damlası yorumları ve kadınlar kulübü üyeleri ise ürünün kaliteli olduğunu ve laktoz intoleransı yaşayan bebekler için birebir faydalı olduğunu söylemekteler.

Relactaz gaz damlasını oda sıcaklığında saklamalısınız.

 Yan Etkileri Nelerdir?

”Relactaz gaz damlası uyku yaparmı ve relactaz damla kabız yaparmı” gibi sorular en çok aratılan sonuçlar içerisinde yer almaktadır. Ebeveynler tarafından kolik bebeklerin gaz sancısını önlemek için kullanılabilen relactaz gaz damlası yan etkileri, fazla kullanımı durumunda bulunmaktadır.

Öncelikle relactaz gaz damlası yan etkileri yaşamamak için doktorunuzun önerdiği dozda ve kullanım süresi içerisinde kullanımını sağlamalısınız. Aksi taktirde ateş, kabızlık ve mide bulantısı gibi sağlık sorunları yaşanabilir. Bu da bebeğinizin huzursuz ve sizin zorlu bir gün bekliyor olması anlamına gelir.

İçeriği

Relactaz gaz damlası, içerisinde %56,9 oranında lactaz içerir.

Fiyatı

Relactaz gaz damlası 2021 Eylül Ayı itibariyle 15 ml eczanelerde ortalama 110-120 TL, internette ise 90-120 TL arasında satılmaktadır.

Nerelerde Satılır?

Relactaz gaz damlası genellikle eczaneler reçetesiz olarak satılmaktadır. Her eczanede bulunmasa da relactaz gaz damlası ecza depolarında çoğunlukla yer almaktadır. Aynı zamanda pazaryeri yani trendyol, hepsiburada, n11, gittigidiyor, akakçe ve cimri gibi platformlarda da satışı yapılmaktadır.

Relactaz gaz damlası ne için kullanılır?

Relactaz gaz damlası gaz problemi yaşayan bebekler için tavsiye edilir.

Relactaz gaz damlası, anne sütü içerisinde yer alan laktozun yani halk diliyle bilinen süt şekerinin rahat bir şekilde sindirimini sağlayan, sıvı takviye edici ek gıdadır.

Yorum yapın