Melila Uyku Damlası (Tüm Detaylar)

Ebeveynlerin doğumdan itibaren yaşadığı büyük problemlerden biri de bebeğin uyku problemidir. Bebeklerde uyku problemini ortadan kaldırmak istediğiniz için burada olduğunuzu biliyoruz. Bu yüzden bebeklerin doğumdan itibaren bebeklerin uykuya alıştırılması gerekir. Çünkü bebeklikte nasıl alışır ise, büyüyerek geçen süre zarfında da o alışkanlığı siz aracılığı ile korur. Bu yazımızda Melila Uyku Damlası hakkında tüm bilgileri edineceksiniz.

Melila Uyku damlası hakkında bilgiler ve ürün bulma zorluğu sebebi ile bay bay uyku damlası da son zamanlarda ilgilenilen ürünler arasındadır bu yazımızı da burada okuyabilirsiniz. BayBay Night Uyku Damlası Hakkında Herşey

Uzmanlar, “Bebeklere uyku ilacı verilir mi?” sorularına kesin bir dille “VERİLMEMELİ” yanıtını veriyorlar. Bebekler için uyku ilacı yerine bitkisel uyku damlası tercih edilmelidir diye de belirtiliyor.

Bitkisel uyku damlalarının yanı sıra bitkisel rahatlatıcı çayların da verilmesinde sakıncalı olmadığını belirtiyorlar.

Bu yüzden biz de sizler için Melila Uyku Damlası incelemesini yapacağız.

Bebeklerde uykuya dalamama gibi problemler sıklıkla yaşanan sorunlar arasında yer almaktadır. Bu sorunu doğal ve organik yöntemlerle çözmek için ise bitkisel uyku ilacı kullanabilirsiniz.

Hızlıca bebeğin uykuya dalamaması sorunu için bitkisel uyku ilacı olarak kullanılan Melila Uyku Damlası hakkındaki sorulara geçelim.

Nedir ve Ne İşe Yarar?

Melila Uyku Damlası, uyku problemi yaşayan bebekler için kullanılan bir bitkisel uyku ilacıdır. Bebeğiniz uyumakta güçlük çekiyor ve sorun yaşıyor ise bu ilacı kullanarak bebeğinizin rahatlıkla uykuya dalmasını sağlayabilirsiniz. 

Nasıl kullanılır?

 • 0-4 ay bebekler için günde 2 damla
 • 4-8 ay bebekler için günde 3 damla
 • 8-12 ay bebekler için günde 4 damla
 • 1-4 yaş bebekler için günde 5 damla
 • 4-12 yaş çocuklar için günde 6 damla
 • 12-24 yaş için ise günde 7 damla olarak kullanılır.

Melila Uyku Damlası, uyku saatinden yaklaşık 40 dakika önce verilmelidir. Yetmediği taktirde 4. aydan itibaren ek olarak verdiğiniz damla sayısı kadar 1 saat sonra tekrar verebilirsiniz.

Bebeklere bitkisel uyku ilaçları uykudan önce içeceğin içerisine karıştırılarak verilebilir. Bebeklerin uyuması için ilaç vermek, dozunda kullanıldığı taktirde sorun olmaz. Fakat ürünü kullanmadan önce doktorunuza danışmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Melila Uyku Damlası Fiyatı

Ebeveynlerin uyku damlası olarak sıklıkla tercih ettiği Melila Uyku Damlası, internette ve eczanelerde satılmaktadır. Melila Uyku Damlası 2023 yılı itibariyle 16 TL ile 20 TL arasında bir fiyata satılmaktadır.

Reçetesiz Satılır mı?

Melila Uyku Damlası, bebeklerin uyuması için bitkisel ilaçlar kategorisinde en çok satılan ürünler arasında yer alıyor. Bu ürünü hem eczanelerde hem de e-ticaret sitelerinde bulabilirsiniz.

Aynı zamanda Melila Uyku Damlası’nı reçetesiz olarak da satın alabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken eczaneye gidip Melila Uyku Damlası’nı almak istediğinizi söylemek veya internetten “Melila Uyku Damlası Satın Al” yazarak online sipariş vermek olacaktır.

Bitkisel Midir?

Melila Uyku Damlası, doğal ve bitkisel bir damladır. İçerisindeki doğal özler sayesinde bebeğinizin rahatlamasını ve uykuya dalmasını sağlar. Melila Uyku Damlası aynı zamanda yetişkinler için de kullanılabilmektedir. Yukarıda bulunan “Nasıl Kullanılır?” başlığından siz de kullanımına ait bilgiler edilebilirsiniz. 

İçeriğinde Ne Var?

Melila Uyku Damlası, uyku sorunu yaşayan bebekler için doğal ve bitkisel bir üründür. Annelerin sıklıkla tercih ettiği bu ürün, içerisinde tamamen doğal bitkiler ve özler sayesinde bebeğinizin sağlığına zararlı etkide bulunmaz. 

İçeriği:

 • Melisa Yağı
 • Papatya Yağı
 • Şerbetçi Otu Yağı
 • Lavanta Yağı
 • Ayçiçeği yağı
 • Oğulotu

Bebeğiniz uyku problemi yaşıyorsa siz de Melila Uyku Damlası kullanarak bu sorunu bir nebze kontrol altına alabilirsiniz. Çocuklarda uyku problemi yaşamamak için doğumdan itibaren bebeğe uyku alışkanlığı kazandırılması gerekir.

Bu alışkanlığı kazanmayan bebekler, ilerleyen dönemlerde uykuya dalamama sorunu ile karşı karşıya kalmaktadır. Ebeveynlerin bu soruna çözümleri ise uyku ilaçları değil bitkisel uyku damlaları ve uyku çayı olarak da bilinen iyi geceler çayı içirilmesi tavsiye edilir. 

Bay Bay Uyku Damlası

Melila Uyku Damlası’nın alternatifi olarak Bay Bay Uyku Damlası da kullanabilirsiniz. İçerik bakımından birbirine çok yakın olan bu iki ürün, kullanım açısından da aynıdır. Bebeğinizin rahat ve sağlıklı bir şekilde uykuya dalmasını istiyorsanız Bay Bay Uyku Damlası ya da Melila Uyku Damlası tercihini yapabilirsiniz.

Melila uyku damlası ne işe yarar?

Melila uyku damlası uyumakta problem yaşayan bebekler için kullanılan bitkisel bir uyku ilacıdır.

Melila uyku damlası içeriğide;Melisa Yağı
Papatya Yağı
Şerbetçi Otu Yağı
Lavanta Yağı
Ayçiçeği yağı
Oğulotu vardır.

Evet, Melila uyku damlasını reçetesiz bir şekilde e-ticaret üzerinden veya eczanelerden satın alabilirsiniz.

Yorum yapın