Bebekli Ailelere Kitaplık ve TV Ünitesi Önerisi

Siz de evinizi yeni veya yeniden dekore mi ediyorsunuz? Sizler için aile yapınıza en uygun kitaplık ve TV ünitesi önerilerinde bulunduk.

Evimizde kuşkusuz ki en çok kullanılan mobilyalardan birisi televizyon ünitesi diğeriyse kitaplıktır.

Evde geçirdiğimiz zamanın büyük bölümünde televizyon açıktır ve rahat kullanılması için olabilecek en orta ve göz önündeki bölgede yer alır. Kitaplıklar ise daima dikkat çeker ve kendisine uygun bir alan ister.

Televizyon Ünitesi

Eskiden çok yaygın kullanılmasa da günümüzde hemen hemen her evde televizyon ünitesi mevcuttur.

Geçmişte bir masanın veya sehpanın üzerinde kullanılan televizyonlar tasarım anlayışının ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte televizyon ünitesinden ayrı düşünülemez hale geldi.

Günün büyük bölümünde hayatımızda olan televizyonlar aktif kullanmıyor olsak bile hep açıktır. Yemek öncesi, yemek vakti hatta misafir geldiğinde arka fonda bile olsa televizyon hep açık ve bizimledir.

Televizyon ünitelerinin kullanımı ve doğru seçimiyle birlikte artık evi organize etmek çok daha kolay.

Bazen süs eşyalarıyla bazense kitaplarla dekore edilebilen televizyon üniteleri duvara monte edilebilme özellikleriyle hem size alan kazandırır hem de bebekli aileler için çok daha güvenli bir seçenektir.

TV Ünitesi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

TV üniteleri televizyonun doğası gereği evin içersin de en çok göz önünde olan mobilyadır desek yanlış olmaz. Doğru tercih edilen bir TV ünitesi ev dekorasyonunu zenginleştirirken bulunduğu mekâna ayrı bir hava katar.

  • Seçiminizi yaparken öncelikle TV ünitesini ne amaçla kullanacağınızı belirleyin. Biblo gibi dekoratif eşyalar yerleştirmek mi ya da aksesuar ve fotoğraf yerleştirmek mi. Tasarımınızı büyük ölçüde etkileyecektir.
  • Televizyon ölçüleri ile ünitenin ölçülerinin uygun olmasına dikkat edin. Ayrıca TV ünitesini yerleştireceğiniz yerin alanını da hesaba katmayı unutmayın.
  • Bebekli\çocuklu bir aileyseniz kesinlikle keskin hatlı ya da sivri köşeli tasarımları tercih etmeyin.
  • Kırılabilecek objeleri TV ünitenize yerleştirebilecekseniz bebeğinizin ulaşamaması için yükseklik hesabını doğru yaptığınıza emin olun.

Birbirinden şık televizyon ünitelerine ulaşabilirsiniz.

Kitaplık

Kitaplar ve kitaplık bir ev için en değerli eşyalardandır. Her birisi içerisinde farklı hayatlar, evrenler barındıran kitapların düzeni de varlığı kadar önemlidir. Bu konuda günümüzde pek çok çeşit kitaplık bulabilirsiniz.

Ev dekorasyonunuza ve kitaplığı tam olarak kullanım amacınıza göre masalı kitaplıklar, klasik kitaplıklar veya gelişen tasarım olgusuyla birlikte ortaya çıkan modern kitaplıklar gibi birçok çeşit kitaplık mevcuttur.

Kitaplık Seçerken Önemli Noktalar

Kitaplığınızı kendi kullanımınız için seçiyorsanız boyutlar, eve katacağı estetik değer gibi hususlar son derece önemli ancak çocuklu bir aileyseniz ve kitaplığınızı çocuğunuzun odasına düşünüyorsanız bu seçim çok daha fazla önem kazanıyor.

Çocuklar odalarını yetişkinlere kıyasla çok daha fazla sahiplenirler. Odalarında olacak her türlü aksesuar, mobilya ve eşyalar çocukların hayal dünyalarını besleyen önemli araçlardır. Kitaplık çocukların hayal dünyasını süsleyen eşyalar listesinde en baştadır.

Kreatif bir çocuk odası kitaplık seçimi kuşkusuz ki çok önemlidir. Defterlerin, kitapların belirli bir düzenle bulunması ve daha nezih bir oda görüntüsünün yakalanması kitaplığın doğru seçilmesini gerektirir.

Eğer bir bebeğiniz varsa veya bebek bekliyorsanız, bebek için en hızlı şekilde güzel bir ortam hazırlamak istersiniz. Bu noktada bebek odasına seçilebilecek birbirinden güzel onlarca raf tipi kitaplık yaratmak istediğiniz ortam için son derece yararlı olacaktır.

Kendinize en uygun kitaplık modellerine ulaşıp satın alabilirsiniz.

Kitaplık seçimi çocuk odasının dekorasyonu ile kombin olup, çocuğunuzun kitaplığın varlığıyla geçirdiği zamanda düzenli olmayı, kitap okumayı ona aşılayabilir ve hayal dünyasını geliştirebilirsiniz.

Yorum yapın