İburamin Cold Nedir? (Kullanımı)

Siz de burada ”İburamin ne ilacıdır?” sorusunun yanıtını almaya mı geldiniz? Bu konuda bir kafa karışıklığı mı yaşıyorsunuz?

O zaman en ufak bir endişe duymanıza gerek yok. Bu yazıda ibucold hakkında en ufak detaylarına kadar bilgi vereceğiz. Hadi dilerseniz sözü uzatmayalım ve hemen başlayalım.

İburamin Cold Nedir?

Şimdi adım adım giderek ”İburamin cold nedir?” sorusunun yanıtını vermek gerekir ki gerek şurup gerek hap formunda olan bir ilaçtır. Burada en çok merak edilen sorulardan bir tanesi ”Ne ilacı?” olduğudur.

Bu yazıda da bu konuya ayrıntılı bir biçimde yer verilmektedir. Şurup formu dışında 12li ve 24lü tablet formunda da piyasada satılan bir ilaçtır. Buna benzer olan ama daha farklı faydaları olan aynı ürün grubunda yer alan bir diğer ilaç ise iburamin fort isimli ilaçtır.

Ne İşe Yarar?

Şimdi de, ”Neye yarar?” sorusunun yanıtını vermek gerekir ise bu konuda da şu bilgiler verilebilir. Öncelikli olarak bu kapsamda en çok merak edilen ”Ateş düşürür mü?” sorusunun yanıtını vermek gerekir elbette ateş düşürücü özelliği vardır. İlacı kullananlar en çok bu özelliğinden bahsetmektedir.

Bunun yanı sıra ne ise yarar sorusuna verilebilecek olan diğer yanıtlar ise şöyledir:

  • Ağrı kesici ve iltihap sökücü özelliği olan solunum yolları sorunlarında kullanılabilecek olan bir ilaçtır.
  • Hapşırık ve göz yaşarmalarını giderir.Yapılan yorumlar da bu faydalarını doğrulamaktadır.
  • Soğuk algınlığı ve grip için de rahatlıkla kullanılabilir.

Yine bu noktada en çok merak edilen sorulardan bir tanesi de ”İburamin zero mu peditus mu kullanılmalıdır?” sorusudur ki bu kararı verebilecek tek kişi uzman hekimdir. Uzman hekim ne öneriyor ise o kullanılmalıdır.

”İburamin zero antibiyotik mi?” diye merak edilen bir sorunun yanıtını da burada vermek gerekir ise antibiyotik değildir.

Nasıl Kullanılır?

İburamin cold 200 mg için nasıl kullanıldığı hakkında bilgi vermek gerekir ise ağız yolu ile bol su ile tüketilir. Her dört veya altı saatte 1 ya da 2 tablet olarak alınır. Burada dikkat edilmesi gereken husus 24 saat içinde maksimum 6 adet alınması ve 5 günden uzun süre kullanılmaması gerektiğidir.

İlaç kullanımı için söylenebilecek olan söylenebilecek olan başlıca şeyler bunlardır.

Kaç Yaş İçin Kullanılır?

”Çocuklar için kullanılır mı?” sorusunun yanıtını vermek gerekir ise ya da diğer bir ifade ediş biçimi ile kaç yaş için sorusunun yanıtını bu noktada vermek gerekir ise 12 yaş ve üzerinde olan çocuklarda kullanılabilir.

İçeriği

İburamin cold 200 mg içeriği şu şekildedir: Ana etken maddeler her bir film tablet ilaç içinde 200 mg ibuprofene eşdeğer 222.22 mg ibuprofen DC % 90, 30 mg psödoefedrin hidroklorür ve 2 mg klorfeniramin maleat yer alır iken yardımcı maddeler ise Laktoz monohidrat (inek sütünden elde edilir), mikrokristalin selüloz PH 102, povidon K30, magnezyum stearat, kolloidal silikon dioksit, kroskarmelloz sodyum, hipromelloz, polietilen glikol, titanyum dioksit (E171) ve karmoizin (azorubin) alüminyum lak (E122) biçimindedir. İçeriği prospektüs içinde bu şekilde ifade edilmektedir.

Yan Etkileri Nelerdir?

İlacın yan etkileri arasında

  • karın ağrısı,
  • baş dönmesi,
  • göğüste ağrı,
  • ciltte döküntü,
  • ışığa karşı hassasiyet durumları vardır.

Hamilelikte ve Emzirme Döneminde İburamin Cold

Uzmanlar hamilelikte ama özellikle hamileliğin son üç ayında kullanılması tavsiye edilmez. İburamin cold emziren anneler kullanabilir mi sorusunun yanıtı da olumlu değildir. Emziren annelerin de kullanılması tavsiye edilmez. Yine bebeklerde kullanılabilecek olan bir ilaç değildir.

İburamin Cold Fiyat Bilgisi

Son olarak ”İburamin cold ne kadar?” diye merak edenler için fiyatı hakkında da bilgi vermek gerekir ise şu bilgiler verilebilir:

2021 yılı için güncel fiyatı 17.41 Türk Lirasıdır. Bu fiyat hem 24 kapsül için hem de 100 ml şurup için olan fiyattır.

Yorum yapın