Gliserin Fitil

Buraya bebeklerde sıklıkla görülen kabızlık problemi için mi geldiniz?

Biz de bu yazımızda sizlere bebeklerde kabızlık tedavisi için kullanılan gliserin kansuk hakkında bilgiler vererek aradığınız soruların yanıtlarını bulmanızı sağlayacağız.

Gliserin Fitil Nedir?

İşin özünde doğada yer alan tüm canlılara karşı çok ciddi bir sorumluluğumuz bulunuyor. Bu bizim bebeğimiz, çocuğumuz ise durum biraz daha farklı bir boyut kazanıyor. Bebekler ve çocuklar kimi zaman birçok problem yaşıyor. Yaşanan sorun yüzünden de gliserin fitil gibi ürünler kullanılıyor.

Öncelikli olarak ”Gliserin fitil nedir” sorusunun yanıtını vermek gerekir ise şu şekilde bir açıklama yapılabilir. Etken maddesi gliserin olarak bir ilaçtır. Kabızlık fitili olarak da adlandırılır.

Ürünün tam adı gliserin kansuk supozituvar olarak bilinir. Ya da gliserin kansuk supozituvar supozituar olarak da bilinen bir ilaçtır.

Gliserin Ne İşe Yarar?

Üstte nedir sorusunun yanıtını bu biçimi ile verdikten sonra şimdi de ”ne işe yarar” sorusunun yanıtını vermek gerekir ise şu şekilde bir açıklama yapılır.

Bu çok özel gliserinli fitil yazımızın en başında da ifade etmeye çalıştığımız gibi gerek bebeklerde, gerek ise çocuklarda görülen kabızlık sorunu için özel olarak üretilen bir ilaçtır.

Çocuklar için üretilen kabızlık ilaçları içinde en etkili sonucu veren ilaçlar arasındadır. Gliserinin burada ürün özelliği itibarı ile yumuşatıcı ve kolay çiş yapma etkisi vardır.

Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Kullananlar tarafından da ifade edildiği ve ilaç üretici firma tarafından da ifade edildiği üzere kullanıldığı andan itibaren iki üç dakika içinde etkisini göstermeye başlayan bir üründür.

Gliserin Fitil Nasıl Kullanılır?

Gliserinli fitil böylesi bir sorun yani kabızlık olduğu zaman ilgili uzman hekim tarafından aksi belirtilmedikçe hafif bir biçimde ıslatılarak makattan verilir.

Gliserin Fitil Fiyatı

Gliserin fitilin fiyatı da son derece uygundur. Mart 2021 başı itibarı ile ilaç fiyatı 9 TL civarındadır.

Yan Etkileri

Gliserinli fitil ”zararlı mı” sorusu en çok merak edilen sorular arasındadır.

Yapılan bilimsel çalışmalara herhangi yaygın bir yan etkisi saptanmamıştır. Zararlı olan bir ürün kesinlikle değildir.

Burada sorun devam etse bile yedi günden sonra kullanılması tavsiye edilmez.

Nadiren de olsa nefes alıp vermede zorluk, yüzün belli bölümlerde şişme gibi durumlar görülebilir. Bu durumlarda hiç zaman kaybetmeden ilgili hekime başvurulması gerekir.

Sup gliserin kansuk suppozituar nedir?

Sup gliserin kansuk suppozituar, gliserin fitil olarak da bilinen bebeklere veya çocuklara kabızlık problemlerinde kullanılan bir fitildir.

Gliserin Kansuk, aksi belirtilmediği sürece hafif ıslatılarak makattan verilir.

Gliserin kansuk fitil 2-3 dakika içerisinde etki eder.

Yorum yapın