Gebeliktakibim.com ile Gebelik Takibi Yapmak Çok Kolay

Gebelik takibi yapmak anne adayının ve bebeğin sağlıklı şekilde zaman geçirmesi için önemlidir. Gebeliğin başından doğum sonrasına kadar devam eden gebelik sürecinde gebelik yaşının belirlenmesi, anne ve bebeğin sağlık durumunun değerlendirilmesi ve gebe bakım planları oluşturulması gereklidir. Gebeliktakibim.com sayesinde gebeliğinize dair her şeyi çok kolay şekilde takip edebilirsiniz.

Gebelik Takibinizi Sorunsuz Gerçekleştirin

Gebelik takibi yapmak sürecin sorunsuz şekilde gerçekleştirilmesi adına önem taşıyor. Bu süreç boyunca her zaman yanınızda olacak Gebeliktakibim ile birlikte süreci en iyi şekilde yönetebilirsiniz. Her kadın için çok önemli olan bu sürecin planlanması yapıldığında gerekli olan muayenelerin yapılması da daha doğru olacaktır. Gebelikten önce annede mevcut olan hastalıkların gebelik sürecine olan etkisi, gebelik ile ilgili ya da başka konuda sorunların ortaya koyulması, gebeliğe hazırlanma için gerekli olan tıbbi tedavilerin yapılması ve çiftin gebelik konusunda bilgilendirilmesi gebelik sürecinde ortaya çıkmaktadır.

Gebelik sürecinin başlaması için hamilelik durumunun öğrenilmesi de önemlidir. Hamile olduğu şüphesini taşıyanlar için hamileliği öğrenmek adına pek çok yöntem bulunmaktadır. Özellikle parmakla hamilelik testi kolay şekilde yapılır ve hamilelik hakkında fikir verebilir. Çok eski bir yöntem olmasına rağmen verdiği sonuçlar ile kullanıcılar nezdinde yarar gösteren bu yöntemde anne adayının rahmi el ile kontrol edilir. Rahimde sertlik bulunuyorsa genel olarak gebelik olmadığı ve regl olacağı anlamı taşır. Fakat sertlik yoksa ve rahim de yukarıdaysa bu durumda gebelik süreci başlamış olabilir.

Bunun yanında hamile olanlar için bebeklerinin cinsiyetinin ne olacağı da merakla beklenir. Gebelikte Nub teorisi bu kapsamda bebeğin cinsiyetinin öğrenilmesi açısından yararlı olabilir. Erkek ve kız bebekler genel olarak on birinci hafta sonrasında farklı şekilde gelişme göstermektedir. Nub olarak adlandırılan yumru her iki cinsiyette vardır ancak farklı pozisyondadır. Erkeklerde nub yukarı doğruyken kızlarda omurga ile aynı hizadadır. Buna göre omurga ve nub arasındaki açının ölçümlenmesi ile yüzde 95’e varan oranda cinsiyet tayini yapılabilmektedir.

Gebeliktakibim ile gebelik öncesinden gebelik sonrasına kadar tüm sorularınıza yanıt bulabilir, paylaşımlar yapabilir ve merak ettiklerinizi çok kolay şekilde öğrenebilirsiniz.

Yorum yapın