Emzirirken Kilo Vermek – 15 Altın İpucu!

Bebek emzirirken kilo vermek mümkündür. Anneler için bu dönemde sağlıklı bir şekilde beslenme programı oluşturulması gereklidir. Emziren anne nasıl zayıflar yöntemlerini tüm sırlarıyla sizlerle bu yazıda paylaştık.

Doğum döneminden sonra fazla kilo sorunuyla karşılaşmamak için emzirirken uygulayacağınız kilo verme yöntemleriyle başarılı sonuçlara ulaşabilirsiniz. Emzirirken zayıflama kilonuza göre bazen zorlayıcı olabilir ancak bunun üstesinden gelebilirsiniz!

Emzirirken diyet yaparak ve daha farklı altın değerindeki yöntemleri uygulayarak başarılı şekilde istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz. Hem formda kalıp hem de bebeğinizin gelişimini anne sütüyle sağlamanız mutluluk vericidir.

Emziren Anne Nasıl Zayıflar?

[geo_ad]

Emzirirken kilo vermek hakkında bilmeniz gerekenlerle, bir anne olarak formunuzu koruyabilirsiniz. Bu isteğinizin bir süreç halinde işlediğini hiçbir zaman aklınızdan çıkarmamanız gerek. Kısa süre içerisinde çok kilo vermeye çalışmak vücudunuz için zararlı olur.

Emzirerek kilo verenler birer başarı hikayesi oluştururlar. Siz de kendi başarı hikayenizi bu yazı sonrasında yazacaksınız! Doğum sonrasında sahip olduğunuz fazla kilolardan şikayetçi olmak yerine kolaylıkla zayıflayabilirsiniz.

Motivasyon Kazanın: Emziren anneler için zayıflama kesinlikle motivasyon gerektirir. Motivasyonunuzu her zaman yüksek seviyede tutmalısınız.

Zaman Planlaması Yapın: Emzirirken nasıl zayıfladım konularında sıklıkla göze çarpan detaylardan biri doğru zaman planlamasıdır. Kısa sürede değil mümkün olduğunca uzun bir döneme yayarak emzirme döneminizde zayıflamalısınız.

Doğru Beslenmenizi Belirleyin: Doğru beslenme programı yapmalısınız. Emzirirken diyet yapabilirsiniz. Her zaman doğru şekilde ve olabildiği kadar meyve-sebze ağırlıklı beslenmelisiniz. Emzirirken diyet yapmadan kilo vermek pek de sağlıklı bir yöntem olmaz.

Bebeğinizi Beslemeye Devam Edin: Bebeğinizi beslemekten vazgeçmeyin. Emziren anne zayıflama döneminde de olsa gerekli besinleri bebeğinin sağlığı için aktarmalıdır.

Dinlenmeye Vakit Ayırın: Emziren annelerde kilo verme süreci boyunca dinlenme önemlidir. Doğru şekilde beslenirken sütünüzün de yeteri kadar olmasına yönelik, diyet yaparken bile bol bol dinlenmelisiniz.

Emzirirken Zayıflama İpuçları

[geo_ad]

Emzirirken diyet yapabileceğinizi yukarıda paylaşmıştık. Doğum sonrası zayıflama için emzirme dönemini verimli geçirebilirsiniz. Aşağıda yer alan bilgilerin tamamını göz önünde bulundurarak kilo vermede gerekli olan her şeyi tamamlayabilirsiniz.

Emziren anne nasıl zayıflar için doğru uygulamalar:

 • Pilates yöntemiyle evde zayıflama
 • Yüzme ile tüm vücudu çalıştırma
 • Jogging yaparak haftanın 4 günü hafif tempolu kalori yakma
 • Emzirirken kilo verme diyeti uygulama
 • Sıvı alımını arttırma
 • Yeteri kadar uyuyarak dinlenme

Bebek emzirirken kilo vermek istiyorsanız yapacağınız en doğru uygulamalar bunlardır. Genel olarak kalorinizi yakmaya yardımcı olurlar. Emzirirken kilo vermenin yolları birer mucize değildir. İstediğiniz kiloya ulaşana kadar düzenli şekilde uygulamanız öneme sahip olur.

Doğum sonrasında 90 kilodan 60 kiloya inen annelerin hikayeleri emzirirken kilo verenler olarak harika birer gelişim süreci olarak tanımlanır. Siz de bu anneler arasına katılabilmek için paylaştığımız yolları takip ederek kendinize bir hedef belirleyebilirsiniz.

Emzirirken kilo vermek için ne yapmalı hakkında kararsız kaldığınız için bir türlü başlayamıyorsanız, öneriler sayesinde artık kilo vermeye başlayabilirsiniz. Hedefinizi küçük tutarsanız kısa sürede daha çok mutlu olursunuz.

Sürekli olarak tartılmak yerine, ayda 1 kez ya da 2 hafta da bir kez tartıya çıkarak gelişiminizi görebilirsiniz. Dengeli beslenme ve sporla emzirme döneminde hızlı kilo verme sürecini başlatabilirsiniz. Emziren annelerin kilo verme yöntemleri içerisinde uygulanması kaçınılmaz olan diyet programı sonucunda ince bir bele ve istediğiniz sonuca ulaşacaksınız.

Emzirirken Diyet Yaparak Zayıflama

[geo_ad]

Emzirirken diyet yapıp kilo verenler, yaptıkları diyetler sonrasında istedikleri kiloya ulaşırlar. Mutluluk verici bir zaferi yaşamak istiyorsanız yemeklerden biraz fedakarlık yapmalısınız. Bulunduğunuz kilodan şikayetçiyseniz emzirirken hızlı kilo vermenin yolları için diyetin kilit noktada olduğunu bilmelisiniz.

Sıkı bir beslenme açığı yaratmak yerine gerektiği kadar yemeniz emzirme dönemi için önemlidir. Çok sıkı diyetler sonucunda sağlık durumunuz kötü etkilenebilir. Genellikle kilo vermek isteyenlerin düştüğü bu hataya düşmemelisiniz. Emzirirken kilo vermenin püf noktaları arasında yer alan diyet program örneğini inceleyebilirsiniz.

Emzirirken Kilo Vermek için Diyet Listesi:

 • Sabah kalkınca
 • 1 bardak ılık su
 • Kahvaltı
 • Taze sıkılmış meyve suyu ya da 1 adet meyve
 • 1 adet haşlanmış yumurta
 • Beyaz peynir (2-3 dilim)
 • Zeytin
 • Dereotu
 • Çavdar ya da buğday ekmeği
 • Ara Öğün
 • Rezene ya da Isırgan otu çayı
 • Kuruyemiş
 • Öğlen
 • Sebze çorbası
 • 250 gram beyaz et
 • 1 kase yoğurt
 • 1 dilim çavdar ya da buğday ekmeği
 • Ara öğün:
 • 1 bardak şekersiz komposto ya da ayran
 • Akşam
 • 1 kase çorba
 • 1 porsiyon sebze yemeği
 • Bulgur pilavı
 • Yoğurt

[geo_ad]

 • Gece
 • 1 adet meyve
 • Süt

Emzirirken kilo verme diyeti olarak tamamlayabileceğiniz diyet sonrasında siz de aldığınız fazla kiloları sağlıklı şekilde verebilirsiniz. Bu durumda zor olmadığını kendiniz deneyimleyerek görebilmeniz mümkün olacaktır.

Doğum sonrası zayıflama için diyet programınızı kendiniz ya da diyetisyen doktorunuz eşliğinde oluşturabilirsiniz. Vücut ağırlığınız, bebeğinizin beslenme düzeni ve günlük alışkanlıklarınıza göre emzirirken diyet yapıp kilo verenler arasına girebilirsiniz.

Emziren Anneler için Zayıflama Yöntemleri: Hızlı ve Kolay

Emzirirken zayıflama yöntemleri uygulamalarında sağlığınız açısından başarılı sonuçları alacaksınız. Günlük hayatınızın bir parçası haline getirebileceğiniz uygulama ve yemek planlarının sizi daha dinç hissettirdiğini görebilmeniz mümkündür.

Emzirirken kilo vermek mümkün mü endişesini yaşıyorsanız, bunu geride bırakarak sonuçlara odaklanmanız gerekir. Bazı anneler istedikleri sonuçlara hızlı şekilde ulaşmak isterler. Genellikle yüksek kiloya sahip olanlar için b durum daha çok ön plandadır.

Emziren anne zayıflama sürecindeyken hızlı şekilde kilo verebilir. Ancak doktorlar tarafından bunun yüksek kalori açığı yaparak gerçekleştirilmesi önerilmez. Çok kısa süreler içerisinde hızlı kilo verme durumu beraberinde olumsuz sonuçları getirebilir. Emzirirken zayıflama için süreci biraz daha hızlı hale getirecek yöntemleri uygulamanızda ise zarar yoktur.

Emzirme döneminde hızlı zayıflama ipuçları:

[geo_ad]

Emzirirken kilo verdiren çay: Mutlaka tercih etmeniz gereken bitkisel çaydır. Bitkisel çayların tamamında bu özelliği bulabilirsiniz. Özellikle anne sütü için de faydalı olan alternatifler arasında aradığınıza ulaşmanız kolaylaşır.

Şekersiz yiyecek-içecek tüketimi: Şeker kullanımı her dönemde olduğu gibi emzirme döneminde de kilo alımı için tetikleyici bir faktördür. Emzirirken zayıflama yöntemleri uygulamalarınızı yaparken kesinlikle şekerden uzak durmalısınız.

Enerji harcamak: Spor yapmanın size iyi geleceğini söylemiştik. Enerji sarf etmek de emziren anne hızlı kilo verme özelliğine sahiptir. Enerjinizi gün içerisinde ev işi yaparken ya da farklı bir aktivite yaparak fazla kilolardan uzaklaşmak için kullanabilirsiniz.

Emzirirken kilo verme yöntemleri içerisinde en hızlı şekilde size olumlu etkisini gösterecek olan yöntemler bu şekilde sıralanır. Yemeklerinizi aksatmak yerine bunları yerine getirerek emzirme döneminde kilo verme isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Fazla kiloya sahip olan herkes emzirirken diyet yapmadan kilo vermek ile ilgilidir. Ancak bu yöntemler haricinde diyet olmadan çok yüksek bir enerji harcamanız gerekebilir. Sağlıklı şekilde yemek programınızı düzenleyerek hem kendinize hem de bebeğinize pozitif anlamda katkı sağlayabilirsiniz.

Emziren anneler kilo vermek için ne yapmalı sorularınızın genel olarak karşılığı bu şekilde cevaplanır. Tüm yöntemleri uygulamanıza rağmen kilo verememe gibi bir durum yaşanması söz konusu olmaz (hastalıklar hariç)

Emzirirken Zayıflama
Emzirirken Zayıflama Diyeti

Emzirme Döneminde Kilo Verme Zor mu?

[geo_ad]

Çoğu anne için beslenme düzeninden vazgeçmek zorlayıcı olabilir. Genel olarak hareketsiz bir yaşam tarzı ve sağlıksız beslenme kötü sonuçları doğurur. Bu nedenle emziren anneler kilo vermek için ne yapmalı sorunuzun cevabı olarak yavaş yavaş beslenmenizi düzenleyerek geçiş sürecini gerçekleştirmelisiniz.

Kendinizi adapte ettikten sonra hiç de emzirme döneminde kilo verme sürecinin kendiliğinden işleyeceğini görebileceksiniz. Özellikle destekleyici bir kullanım değerine sahip olan emzirirken kilo verdiren çay gibi ekstra bitkisel ürünleri tercih edebilirsiniz.

Tüm yöntemleri uyguladığınız andan itibaren kendinizi kilo vermeye daha istekli hissetmeniz olasıdır. Aldığınız sonuçlarla birlikte aynada kendinize baktığınızdan doğum sonrası döneminizin iyi geçtiğini fark edebilmeniz de ayırt edici etkiye sahiptir. Emzirerek kilo verme her annenin gerçekleştirebileceği bir uygulamadır. Hem emzirip hem de kilo verme sağlınızın iyi olmasıyla bebeğiniz için de fayda sağlar. Hamilelik döneminde, hamilelik egzersizleri yapmış olan anneler çok daha kolay şekilde kilo verebilirler.

Emziren anneler kilo vermek için ne yapmalı, hangi meyveleri yemeli?

“Emziriyorum kilo vermek istiyorum” diyorsanız meyvelerden de yardım alabilirsiniz. Diyet listenizde yer alan öğünlerinizden haricinde şekersiz tüketimde canınız tatlı istediğinde tatlı meyveler sizi kaloriden uzak tutar. Emzirme döneminde kilo verme için destekleyici yiyecekler aşağıdaki listede yer alıyor.

Hangi meyveler tüketilebilir:

 • Muz
 • Ejderha Meyvesi
 • Papaya
 • Ananas
 • Ahududu
 • Kayısı
 • Avokado

Emzirirken diyet listenize ekleyebileceğiniz ya da ara öğün yapabileceğiniz sağlıklı meyveler vücudunuza vitamin ve mineral desteği sağlar. Emzirirken kilo verenler genel olarak tatlı yerine bu meyveleri tercih etmişlerdir.

Emziren anne nasıl zayıflar hakkında aradığınız bilgilerin tamamı bu şekilde sıralanmaktadır. Siz de en kısa süre içerisinde yöntemleri uygulamaya başlayabilir ve sonuçlarını görebilirsiniz.

Annelerin kilo vermesiyle ilgili spor ve diyet olmadan doğru yöntemleri izleyebilirsiniz: Youtube

Yorum yapın