Dentinox Diş Jel (Kullananlar)

Siz de buraya Dentinox diş jeli hakkında bilgi almaya mı geldiniz? O zaman son derece doğru bir yerdesiniz.

Bu yazıda sizlere bu konuda kafanızda en ufak bir soru işareti kalmayacak biçimde en ince ayrıntısına kadar bilgiler verilecektir. Hadi dilerseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve hemen başlayalım.

Dentinox Jel Nedir?

Öncelikli olarak ”Dentinox jel nedir?” sorusunun yanıtını vermek gerekir ise şu şekilde bir açıklama yapılabilir:

Bebekler için diş çıkarma döneminde bebeklerin ağız içinde oluşan tahriş ve ağrıyı azaltmaya yönelik özel olarak geliştirilmiş olan bir yardımcı tedavi edici üründür. Klinik etkinliği kanıtlanmıştır.

Bebeklerde dis cikarirken kullanılabilecek bitkisel jel formunda olduğu için çok daha kolay kullanılabilen bir antiseptiktir. Kısaca özel bir bebek diş jeli ürünüdür.

Ne İşe Yarar?

Şimdi de ”Ne işe yarar?” sorusunun yanıtını vermek gerekir ise şu bilgiler verilebilir:

”Diş çıkarma ağrısına ne iyi gelir?” diye düşünüyor iseniz Dentinox diş jeli bunun için son derece ideal olan bir üründür. Ağız içinde bebeklerin dis cikarma döneminde ortaya çıkan tahrişleri en aza indirger.

”Diş çıkaran bebekleri ne rahatlatır?” diye merak ediyor iseniz yanıtı tam olarak bu jeldir.

İçeriği Nedir?

Dentinox jelin aktif olan maddeleri arasında lidokain hidroklorür, gidroksipolietoksidodekan ve kamomil tentürü bulunur.

Yardımcı olan maddeleri arasında ise ksilitol, propilen glikol, karbomer 934 p, sodyum hidroksit solüsyonu, sodyum sakkarin, polisorbat 20, mentol sorbitol solüsyonu, ve distile su bulunmaktadır.

Faydaları Nelerdir?

”Bebekler diş çıkarırken ne yapmalı?” diyorsanız bu ürün mutlaka denenmelidir.

  • Bebeğin mutlu ve huzurlu bir biçimde zorlanmadan diş çıkarmasını sağlar.
  • Bebek diş jeli en iyisi olarak rahatlıkla söylenebilecek olan bir üründür.
  • Diş çıkartma sorunlarını en aza indirger.

Kısaca ne için kullanılır ve faydaları nelerdir sorusunun yanıtları bu şekilde verilebilir. Anında etkisini belli eder.

Yan Etkileri Nelerdir?

”Diş çıkartan bebeklere ne iyi gelir?” sorusunun yanıtını verdikten sonra peki ama bu ürünün hiç mi yan etkisi yok derseniz klinik olarak kanıtlanmış olan yan etkileri ve zararları mevcut değildir. O yüzden güvenle kullanılabilir.

Dentinox Jelin Kullanımı

”Dentinox Jel nasıl kullanılır?” derseniz kullanımı son derece kolaydır.

  • Sadece yedi gün kullanılır.
  • Temiz bir pamuk ya da iyice yıkanmış ele bezelye büyüklüğünde alınıp diş etlerine ve ağızda olan yaralı bölgeye uygulanır.
  • Uygulama aralıkları üç saattir.

Kimler Kullanmamalı?

Bu ürün beş aylıktan küçük bebeklerde hiçbir biçimde kullanılmamalıdır.

Dentinox Jel Fiyat Bilgisi

Dentinox jel 2022 fiyatı şu an için 21 Türk Lirasıdır.

Muadili

Bu çok özel jelin muadili ya da bir diğer deyiş ile eşdeğeri olan ürünler arasında şunlar vardır: Andorex Gargara, Betakon Gargara, Geral Oral Sprey, Isosol Gargara Andorex Sprey, Heksoben Gargara Batiodin Gargara, Calgel Jel, Clioro Gargara, Clioro Oral Sprey, Cloder Plus Oral Sprey, Cloder Plus Gargara, Disinol Çözelti, Dencol Jel Sprey, Geraks Gargara Disinol Solüsyon, Duoheks Oral Sprey, Duoheks Gargara, Enmiks Gargara, Fardoben Gargara, Fardoben Oral Sprey, Farhex Forte Sprey, Farhex Gargara, Geraks Oral Sprey, , Kloremin Gargara, Geral Gargara, Klodamin Gargara, , Hexinat Oral Sprey, Hexadamin Oral Sprey, Hexadamin Gargara, Heksoben Oral Sprey, , Klodamin Oral Sprey, Kloremin Oral Sprey, Kloroben Sprey, Kloroben Fort Gargara. Oroheks Plus Gargara Farhex Spreydir.

Dentinox Jel Kullananların Yorumları

Aşağıda farklı kadınlar kulübü platformlarında yapılan Dentinox dis jeli hakkında yapılan yorumlar vardır. Bu yorumlardan sonra siz de kararınızı daha net bir biçimde verebilirsiniz

“Ben kızıma kullandım herhangi bir problem yok arkadaşım şuan oğluna kullanıyor ondada problem yok”

“Bize ilk 4 aylıkken gittiğimiz dr. vermişti, oğlumun ilk dişi 1 yaş 1 haftalık çıktı.. 6-7 aylıkken dr.umuz değiştirmiştik ona da tekrar sormamıştım, ama az önce aradım doğuma girmiş gün içinde tekrar arayacağım, kızamık aşısını da soracağım, 1 yalında yaptırmıştık biz rutine göre..”

“Valla bizde kullandık hatta dün gece sürdüm ..azılarımız geliyor pek bir rahatsız bunu sürdüm mü çok rahat ediyor”

Sonuçta ”Diş çıkarmasına ne iyi gelir?” diyor iseniz bu jel mutlaka denenmelidir.

Yorum yapın