Bestlak Damla Nedir? (Kullananlar)

Siz de buraya son günlerde adını sıkça duyduğunuz ve çok da merak ettiğiniz Bestlak damla hakkında bilgi almaya mı geldiniz.

İnternette yer alan kafa karıştırıcı, kimi zaman anlayamadığınız bilgiler içinde sitemizden güvenle en doğru bilgileri alabileceğinizi zaten biliyorsunuz. Hadi biz de sözü daha fazla uzatmayalım ve size bu konuda tüm sorularınızın yanıtlarını kafanızda en ufak bir soru işareti kalmayacak biçimde verelim.

İşte aradığınız o bilgiler ve çok daha fazlası.

Bestlak Damla Nedir?

İşin elbette diğer yazılarımızda olduğu gibi alfabesinden başlayacağız ve öncelikli olarak Bestlak damla nedir sorusunun yanıtını vereceğiz.

Bu ürün adından da anlaşılabileceği gibi damla formunda sıvı 50 ml olarak kendi özel ambalajında satılan aşağıda yer alan bileşenlerinden de anlaşılacağı üzere tamamen doğal olan eczane güvencesinde satılan bir tür gıda takviyesidir.

Süt arttırıcı damla denilince akla ilk gelen ürünler arasındadır.

Ne İşe Yarar?

Şimdi de gelelim ”Ne işe yarar?” sorusunun yanıtlarını vermeye. Evet üstte de ifade edilmeye çalışıldığı gibi bu damlanın en büyük faydası doğum yapan ve süt problemi yaşayan, buna bağlı olarak emzirdiği zaman yeterince süt gelmeyen anneler için süt arttırıcı özelliği olmasıdır.

Kimi anneler de ne kadar sağlıklı beslenirse beslensinler süt gelmez. Bu damla ise bu sorunu kökünden ortadan kaldırır. Son derece kaliteli ve sağlıklı süt gelmesini sağlar.

Emzirme dönemi zorlu bir süreçtir. Ürün içeriğinde yer alan rezene sayesinde anneyi rahatlatıcı özelliği vardır. Yine içeriğinde yer alan C vitamini sayesinde gerek annenin gerek ise bebeğin günlük C vitamini gereksiniminin karşılanması noktasında son derece önemli bir rolü vardır.

Kısaca bestlak damla diğer süt arttırıcı ilaçlar ile kıyaslandığında çok daha komplike bir ilaçtır.

İçeriği Nedir?

Bestlak damla içeriği firma tarafından şu şekilde açıklanmıştır:

  • Robos Ekstresi 45 mg-,
  • Melissa Ekstresi5mg-,
  • Üstü Ekstresi– Hayır Meyvesi Ekstresi25 mg-,
  • 5ml % BRD,
  • Keçi Sedefe Otu Ekstresi 25 mg-
  • Vitamin C94.5mg118,125,
  • Mine Çiçeği Toprak 45 mg-,
  • Rezene Meyvesi Ekstresi 45 mg-,
  • Arpa Meyvesi Ekstresi 25 mg-,
  • Çemen Tohumu Ekstresi 5 mg olarak tanımlanmaktadır.

Görüldüğü gibi tamamen doğal bileşenler içeren son derece kendisine has karakteristik, anneye ve bebeğe zarar verecek bir bileşeni olmayan bir üründür. Bu noktada hemen merak edilen bu damlanın ”Yan etkileri var mı ?” sorusunun yanıtını da vermek gerekir ise bu damlanın gerek kullanıcılar tarafından ifade edilen, gerek ise üretici firmanın ifade ettiği biçimi ile herhangi bir yan etkisi mevcut değildir.

Buna istinaden tüm anneler güvenle ve kafalarında en ufak bir soru işareti olmadan güvenle kullanabilir. Görüldüğü gibi paraben, parfüm gibi bileşenler içeren bir ürün değildir. Bu yüzden de kafada en ufak bir soru işareti yaratmaz.

Nasıl Kullanılır?

Yukarıda ürün içeriği hakkında bilgi verdikten sonra şimdi de artık o çok merak edilen bestlak damla kullanımı hakkında bilgi verelim. Firma tarafından kullanımı günde 3 kere 20şer damla olacak biçimdedir.

Yine bu noktada merak edilen sorulardan bir tanesi de bu damlanın ”Aç mı tok mu?” olarak tüketileceğidir. Bu noktada üreticisi firma tarafından yapılan net bir açıklama yoktur. Mide hassasiyeti olanlar tok karnına tüketebilir. Aç karnına ya da tok karnına tüketilmesi sonuçları değiştirmemektedir. 20 damla bir su bardağı suyun içine ya da meyve suyu içine katılarak içilir.

Bestlak Damla Kullananların Yorumları

Beslak damla kullanan emziren anneler farklı forum ve platformlara yaptıkları yorumlarda kullanmaya başladıkları andan itibaren süt getiren ilaç olarak sonuçtan son derece memnun olduklarını ve ürünün etkisini kısa bir sürede göstermeye başladığını ifade ediyorlar.

En geç 3 gün sonra beslak damla süt artıran özelliği bariz bir biçimde görüldüğünü anneler ifade ediyorlar. Bu noktada yapılan onca yorum arasında gerek anneye gerek ise bebeğe zararları noktasında herhangi bir yorum mevcut değildir.

Yine ”Galactago mu bestlak mı?” noktasında da annelerin büyük bir çoğunluğu tercihlerini bestlak damladan yana kullanmaktadır.

Bestlak Damla Fiyat Bilgisi

Bestlak damla Ekim 2021 yılı şu an için güncel 50 ml eczane fiyatı 59 Türk Lirasıdır. Kimi satış noktalarında fiyatı kampanya dönemlerinde daha düşük değerlerde olabilmektedir.

Yorum yapın