Bebelac Kullananlar: Annelerin Yorumları

Bebelac kullananlar yorum yaparak diğer annelere kendi bebekleriyle ilgili yaşadıkları deneyimlerini aktarıyorlar! Mama kategorisinde en çok tercih edilen ürünlerden biri olan Bebelac, anneler tarafından sıklıkla bebek beslenmesi için kullanılmakta olan zengin içeriğiyle ön plana çıkıyor.

Siz de Bebelac mama yorumları hakkında merak ediyorsanız; Bebelac Gold, Bebelac 1, Bebelac AR ve diğer tüm mamaları kullananlar tarafından paylaşılan deneyimleri okuyabilirsiniz. Aradığınız tüm bilgileri detaylı olarak sizler için listeledik!

Bebelac Kullananlar, Bebelac Yorumları

[geo_ad]

Bebelac Yorumları
Bebelac Yorumları

Bebelac bebek maması içeriğindeki zengin demir ile bebeklerin zeka gelişimini destekleme özelliğine sahip bir bebek mamasıdır. Bebelac hangi ülkede üretiliyor? sorusu için Hollanda merkezli dünyanın önde gelen markalarından biri olan Nutricia çatısı altında satışa sunulur.

Bebelac maması, zengin folik asit, A, B12, C, D vitaminleri, prebiyotik lifler, kalsiyum ve demir içeriğiyle bebeklerin zeka gelişimini destekleyici özellikte. Bebelac mamasında bu kaynakların bir arada bulunması ile bebeğinizin gelişimine yardımcı olur.

 • D vitamini, kemik gelişimi için büyük önem taşıyan kalsiyumun emilimini sağlıyor.
 • A vitamini, kalsiyumun emilimini arttırıyor.
 • C vitamini, bebeğinizin bilişsel gelişimini sağlayan demirin vücutta emilimine yardımcı oluyor.
 • B12 vitamini, bebeğinizin beyin gelişimine yardımcı olur. B12 ve demirin zihinsel gelişime katkı sağlıyor.
 • Prebiyotik lifler, sindirim sistemini düzenliyor ve tüm bu vitamin ve minerallerin vücuttaki emilimini arttırıyor.

Anne sütü yokluğu ya da eksikliğinde Bebelac bebek mamasını kullanan anneler uygun fiyatıyla ve kalitesiyle bu mamayı gönül rahatlığıyla tercih ediyor.

Bebelac bebek maması kullanan anneler bebeklerinin bu mamayı severek yediğini ve sindiriminin kolay olduğunu dile getiriyor.

Bebelac maması eczanelerde, marketlerde, A 101 ve Şok marketlerde kolaylıkla bulunabilen bir mama.

Bebelac bebek maması doğumdan itibaren 1-2-3 ve 4 numara olarak 3 yaşa kadar verilebilen çeşitlere sahip. Yüksek kaliteli içeriği ile annelerin güvenle tercih ettiği bir mama. Bebelac markasının ek gıda dönemi için kaşık ve kavanoz mamaları da mevcut.

Bebelac Gold Kullananlar

[geo_ad]

Bebelac Gold serisi (Gold 1, Gold 2) kullananlar yenidoğan döneminden itibaren başlayarak 6.ayın sonuna kadar devam etmişlerdir. Doktor kontrolü önerisiyle bebeklerin anne sütüyle beslenmelerinin mümkün olmadığı durumlarda kullanıma uygun durumdadır.

Bebelac gold yorumları genel olarak beslenme açısından gereklilikleri karşılamasıyla belirgin derecede fark yaratmıştır. İçeriğinde bulunan prebiyotik lifler, bitkisel yağlar ve diğer önemli besin takviyeleri ile kilo aldırıcı etkiye de sahip olduğu gözlenmiştir.

Bebeklerinin rahat bir şekilde tüketebildiğini söyleyen anneler hem beslenme açısından hem de gelişim açısından bebelac hakkında yorumlar yaparak diğer kullanmak isteyenlere önerirler.

Gaz yapmayan mama özelliğe sahip olmaları da uyku boyunca bebeklerin rahat edebilmesini destekleyen avantajları arasında yer alır.

Bebelac Gold AR

Doğumdan itibaren Bebelac Gold 1 ve Gold 2 ürünlerinden farklı olarak en çok merak edilenlerden biri de Bebelac Gold Ar mamasıdır. Anti-Reflü özelliğiyle birlikte kusma sorununu ortadan kaldırdığı kullananlar tarafından paylaşılıyor.

Hazırlanışı son derece pratik olmasıyla beslenme ihtiyacını karşılama yönelik tam bir çözüm sunarak ebeveynlerin işini kolaylaştırır. Bebelac gold yorumları arasında en çok olumlu puana sahip olan mamalardan biridir.

Bebelac Mamaları Anneler Öneriyor mu?

[geo_ad]

Annelerin Bebelac yorumları tek bir kategoride değil, birbirinden farklı detaylarla incelenmektedir. Kullanıcı deneyimini oluşturan paylaşımlarla birlikte ‘yenidoğan’ döneminden itibaren sıklıkla tercih edilen mamaların yanı sıra devam sütü gibi alternatifler de bulunmaktadır.

Aptamil Conformil kullanan anneler tarafından yapılan yorumlar ile benzerlik gösteren yanlarını, diğer yazıyı da okuyarak karşılaştırabilirsiniz.

Bebelac yorumları diğer annelere neler söylüyor:

Gelişim açısından oldukça iyi birer kaynak beslenme takviyesi olması diğer mamalardan ayrılmasını sağlayan en önemli özelliklerinden biri.

Lifli Bebelac mama kullananlar, özellikle kilo etkisini kısa süreden itibaren görebilme avantajını elde ederler. Bu anlamda ekstra bir beslenme kaynağı almak yerine hem temel ihtiyaçları hem de bebekler için gerekli olan tüm takviyeleri sağlamaktadır.

Hem Gold serisi hem de diğer ürünlerin tamamında anne sütüne en yakın mamalar arasında yer almaktadır. Kullanım süresi boyunca emzirmeyle benzer özellikleri taşıyor olması içeriğinden gelen kalitesiyle elde edilir.

Bebelac yenidoğan mama kullananlar özellikle 0-6 ay yaş gurubu aralığında mevcut olan gelişim destekleyici detaylarıyla diğer serilerdeki ürünlere de devam ediyorlar. Anneler tarafından yorumlarda düzenli kullanılan mamalar arasında yer alıyor olması ön plana çıkmaktadır.

“Bebelac kullanan anneler bakar mısınız?” şeklindeki mevcut olan yorum arayışları tüm bunlarla birlikte sizler için de yol gösterici olacaktır. Yazımızın devamında Bebelac mama ile muhallebi hazırlama gibi leziz tarife de ulaşabilirsiniz…

Bebelac Bebek Mamasının Hazırlanışı

[geo_ad]

Bebelac Bebek Maması her 30 ml suya 1 ölçek katılarak hazırlanır. 60 ml suya 2 ölçek 90 ml suya 3 ölçek, 120 ml suya 4 ölçek şeklinde oranlanarak hazırlanır.

Anne sütü alamayan bebekler için önerilen bebelac bebek maması miktarları

 • 1 aylık bebeğine bir öğünde 30-90 ml civarı olmak üzere günde 6-8 kez bebelac maması,
 • 2 aylık bebeğine bir öğünde 90-150 ml civarı olmak üzere günde 6-7 kez bebelac maması,
 • 3 aylık bebeğine bir öğünde 180-200 ml civarı olmak üzere günde 5-6 kez bebelac maması,
 • 4 aylık bebeğine bir öğünde 180-240 ml civarı olmak üzere günde 4-5 kez bebelac maması,
 • 5 aylık bebeğine bir öğünde 200-240 ml civarı olmak üzere günde 4-5 kez bebelac maması verebilirsin.
 • 6 aydan sonra bebelac mamasını günde 500-600 ml kadar verebilirsin.

Aylara göre Bebelac Mama SerisiBebelac Bebek Maması

Bebelac Mamaları Serileri
 • Bebelac 1 maması 0-6 ay arasındaki bebeklerde
 • Bebelac 2 maması 6-9 ay arasında bebeklerde
 • Bebelac 3 maması 9-12 ay arasında bebeklerde
 • Bebelac 4 maması 12 aydan büyük bebeklerde kullanılıyor

Bebelac bebek mamasının 250 gram, 500 gram ve 900 gramlık paketleri de bulunuyor.

Bebeklerin yaş gruplarına göre anneler tarafından tercih edilmeye uygun durumdaki mama serileri bulunmaktadır. Yenidoğan döneminden itibaren yorumları da bularak deneyimlere göre tercih edilebilme özelliğine sahiptir.

Türkiye’nin her noktasında satışa sunuluyor olmasıyla avantajlı yönlerinin fiyat seviyesiyle birlikte son derece yüksek olması da dikkat çekicidir.

Bebelac Bebek Mamasının Kullanımı

[geo_ad]

Bebelac bebek mamasını biberonla vermenin yanı sıra ek gıdalarıyla birlikte de kullanılabilirsin.

Bebelac bebek mamasını 6 aydan sonra ek gıdalarına katabilirsin.

Bebeğinizin çorbasına 2 toz ölçek ekleyebilirsin.

Meyvesine 30-60 ml kadar hazırlayıp katabilirsin.

Kahvaltısında bebelac mamasını hazırladıktan sonra içine peynir yumurta pekmez gibi kahvaltılıklarını katarak hazırlayabilirsin.

Bebelac mamasıyla muhallebi de yapabilirsin.

Bebelac bebek mamasıyla muhallebi tarifi:

Malzemeler:

 • 100 ml su
 • 1 tatlı kaşığı irmik veya pirinç unu
 • 3 ölçek bebelac bebek maması

Hazırlanışı:

 • 100 ml su ile 1 tatlı kaşığı pirinç unu veya irmiği ağır ateşte pişirin.
 • Muhallebi kıvamını aldıktan sonra ocaktan indirin.
 • Ilıdıktan sonra içerisine bebelac sütünden 3 ölçek toz olarak ekleyin ve karıştırın.
 • Bebeğinizin sade muhallebisi hazır.
 • İstersen içine armut, muz gibi bebeklere kilo aldırıcı yiyecekler ezerek meyveli muhallebi de hazırlayabilirsin.

Hazırlanışı son derece kolay olduğu gibi sağlık açısından da faydalı olacaktır. Muhallebi, bebekler için mamalar ile birlikte en sevilen ürünlerinden biri konumunda yer alır. Beslenme ürünü olarak mama ile birlikte muhallebi olarak kullananlar geri dönüşlerini başarıyla alabilmektedir.

Bebelac kullanan anneler öneriyor mu?

Bebelac mama kullanan anneler genel olarak mamadan memnun olduklarını ve önerdiklerini belirtiyor.ar

Hayır, Bebelac mama lifli içeriği sayesinde kabızlığın önüne geçmektedir.

1 aylık bebeğine bir öğünde 30-90 ml civarı olmak üzere günde 6-8 kez bebelac maması,
2 aylık bebeğine bir öğünde 90-150 ml civarı olmak üzere günde 6-7 kez bebelac maması,
3 aylık bebeğine bir öğünde 180-200 ml civarı olmak üzere günde 5-6 kez bebelac maması,
4 aylık bebeğine bir öğünde 180-240 ml civarı olmak üzere günde 4-5 kez bebelac maması,
5 aylık bebeğine bir öğünde 200-240 ml civarı olmak üzere günde 4-5 kez bebelac maması verebilirsin.
6 aydan sonra bebelac mamasını günde 500-600 ml kadar verebilirsin.

“Bebelac Kullananlar: Annelerin Yorumları” üzerine 2 yorum

 1. Benim bebegim reflüsü olduğu için reflu mama olan bebelac gold ar kullaniyorum bebegim 6 aylik oldu reflulu bebekler için 6 ay sonrası icin bebelacin hangi mamasi kullaniliyo bilenler bi cevaplasın lütfen

  Cevapla

Yorum yapın