Mutlu Bebekler İçin Bebek Arabası ve Bebek Bezi

Her aile bebeğinin rahat ve konforlu olmasını ister. Bebeğiniz ne kadar rahatsa aslında siz de o kadar rahat edersiniz.

Sizler için bebeğinizi mutlu edecek bebek arabası nasıl olmalı, bebek bezi seçilirken nelere dikkat edilmeli gibi soruları cevaplamaya çalıştık.

Bebek Arabası Seçimi

Çocuğunuza ilk defa bebek arabası seçecekseniz eğer bir hayli dikkatli olmanız son derece önemli. Çünkü bebek arabası çocuklu bir hayatın olmazsa olmazı. En iyi bebek arabasını seçebilmek için bilinmesi gereken bazı noktalar mevcut.

Bebek arabası seçiminde nasıl bir evde oturduğunuzdan, arabanızın olup olmamasına kadar pek çok durum etken olabiliyor. Bebek arabasını nerelerde kullanacağınıza göre ihtiyaçlarınız da buna bağlı olarak değişiyor.

Eğer yeni doğan bebek arabası arıyorsanız travel sistem bebek arabaları size daha uygun olacaktır. Çünkü bu tipteki bebek arabaları puset ve bebek arabası olmak üzere iki parçadan oluşmakta.

İlk zamanlarda rahatlıkla kullanabileceğiniz puset bebek arabasına monte edilebiliyor. Anne kucağı şeklinde dizaynları sayesinde bebeğin puset içerisinde rahat yatmasına olanak veriyor.

Puset bebek arabasından çıkarılıp rahatlıkla taşınabildiği gibi araba koltuklarına takılarak oto koltuğu olarak da kullanılabiliyor.

Bebeğin büyümesiyle puset yerini bebek arabasına bırakıyor. Böylece Bebeğinizin hem yeni doğduğu dönemde hem de sonrasında kullanışlı oluyor.

Eğer bebeğiniz yeni doğmadıysa ve halihazırda biraz büyüdüyse baston bebek arabalarını da tercih edebilirsiniz. Baston bebek arabaları hafif, kolaylıkla katlanabilen ve çok yer kaplamayan özellikleriyle öne çıkmakta.

Çocuklar biraz büyüdükten sonra çok fazla bebek arabasında durmak istememekte. Yorulduklarında veya uykuları geldiklerinde bebek arabalarında usluca oturmayı tercih etmekte. Bu sebeple geniş olmasa da hafif ve katlanabilir baston bebek arabaları kullanışlı olabiliyor.

Uygun fiyatlı bebek arabalarına ulaşabilirsiniz.

Bebek Bezi Seçimi

Bir ebeveyn olarak bebek bezi alırken en iyisini seçmek istemeniz son derece doğal. Bu noktada “Hangi bebek bezini almalıyım?”, “Hangi bebek bezi en iyisi?” gibi sorularınız olabilir.

Bu sorularınıza yanıt bulabilmeniz için sizler adına bebek bezi seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğine değindik.

Bir bebek bezinin iyi olup olmadığını anlamak için yazımızda değindiğimiz noktaları takip edebilirsiniz.

  • Kuruluk Sağlamalı: Kuruluk bebek bezi seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisidir. Bebeğiniz çişini yaptığında sıvıyı emmeli ve içine hapsetmelidir. Aksi takdirde bebeğiniz huzur olur ve pişik gibi rahatsızlıklarla karşılaşabilirsiniz.
  • Hava Almalı: Bezin hava almaması bebeğinizde cilt sorunlarına yol açabilir.
  • Yumuşak Dokulu Olmalı: Bebeğinizin cildi ilk aylarda son derece hassastır. Sert dokulu bir bez tercih ederseniz bebeğinizin cildi tahriş olabilir.
  • Yan Bantları Kaliteli Olmalı: Yan bantlar bezi sabitleyerek sızdırmazlık sağlar. Bu sebeple yan bantların kaliteli olması da bir diğer önemli nokta.
  • Ergonomik Olmalı: Ergonomik yapılı bebek bezleri bebeğinizin vücuduna güzelce uyum sağlayarak daha yüksek konfor sağlar. Bez bebeğinizin boyu ve kilosuyla örtüşmelidir.
  • Fiyat: Genellikle fiyat ve kalite doğru oranda artsa da her zaman en pahalısı en iyisi demek değildir. Doğru bir araştırmayla daha ekonomik ve isteklerinizi karşılayacak bir bebek bezi bulabilirsiniz.

Bütçenize ve bebeğinize en uygun bebek bezlerine göz atabilirsiniz.

Yorum yapın