Bebeğe Emzik Nasıl Alıştırılır? Kesin Çözüm

İlk kez deneyenler için bebeğe emzik nasıl alıştırılır hakkında endişeler yaşanabilir. Yeni ebeveyn olma mutluluğunu yaşayanlar alıştırma konusunda ne yapacaklarını bilmiyor olabilirler. Size yardımcı olması için bebeklerin psikolojisini de göz önünde bulundurarak emzik alıştırma yöntemlerini, yüksek başarı yüzdesiyle hazırladık.

Yenidoğan bebeğe emzik nasıl alıştırılır döneminden itibaren en çok merak edilen uygulama yöntemlerini kullanarak emzik alışkanlığı kazandırabilirsiniz. Hem de çok kolay ve hızlı şekilde! Merak ettiğiniz tüm konularda rehber niteliğini taşıyan özelliğe sahip.

Yeni Doğan Bebeğe Emzik Nasıl Alıştırılır?

[geo_ad]

İlk olarak yeni doğan döneminden başlayalım. Bebeklerin %90’lık dilimi emme isteğine doğumdan sonra sahip olurlar. Emzik alışkanlığını bebeklere kazandırmak istiyorsanız, yenidoğana özel yöntemleri keşfedin.

Emziğe Anne Sütü Damlatın

Yeni doğan bebeğe emzik nasıl alıştırılır konusunda yaşadığınız çekinceyi çok basit bir yöntem uygulayarak çözebilirsiniz. Anne sütünüzden birkaç damla emziğe damlatmak, bebeğinizin isteğini karşılar.

Emziği Tutmasını Destekleyin

Emme isteği oluştuğu zaman emziğe alıştırmak için desteklemesini yapın. Nasıl olsa emer diyerek yenidoğan bebeğinize tüm işi bırakmak zorlanmasına yol açabilir. Alışma dönemine kadar yavaş yavaş elinizle destekleyin.

Anne Memesi Benzeri Emzik Seçin

Yenidoğan emzik seçimi yaparken anne memesi benzerliğini göz önünde bulundurmak en önemli detaylardan biridir. Kullanımı son derece kolay olur. Bebeğe alıştırma avantajı diğer emziklere göre özel üretim olmalarıyla fark yaratır.

Yukarıda yazan 3 pratik yöntemi uygulamanızla birlikte başarılı sonuçlar aldığınızı görebileceksiniz.

Bebeği Emziğe Nasıl Alıştırabilirim? Doğru Yöntemler Neler?

[geo_ad]

Yenidoğan için uygulayabileceğiniz bilgilerden bahsetmiştik. Küçük bebekler emziğe nasıl alıştırılır için cevabınızı almış olmanızla birlikte şimdi biraz daha büyük yaş grubuna bakalım. Bebeğe emzik nasıl alıştırılır? sorunuzun cevabı olarak uygulayabileceğiniz yöntemleri denemeniz fayda sağlar.

1-Bebeğinize Zaman Tanıyın

Bebeğimi emziğe nasıl alıştırabilirim hakkında yaşanan sorunlar genel olarak zamandan kaynaklanır. Ona zaman tanıyarak emzik için olan tepkilerini gözlemleyebilirsiniz.

2-Farklı Emzikler Deneyin

Bazı bebekler için doğru emzik seçimiyle kullanım alıştırılır. İstemedikleri emzikleri almaları mümkün olmaz. Tek bir emziğe sabitlenmek yerine birbirinden farklı markaları kullanmak avantaj sağlar. Her emziğe nasıl tepki verdiklerini görebilmeniz mümkündür.

En İyi Emzik Markaları yazımızda, bebeğinize uygun kaliteli emzikleri bulabilirsiniz.

3-Emziği Tutmalarına Yardım Edin

Emziğe nasıl alıştırırım diyen ebeveynlerden biriyseniz mutlaka bebeğe emzik tutarken yardımcı olmalısınız. Nasıl yapılacağını göstermenizle birlikte kolaylıkla alıştırılır.

4-Yatarken Emziği Ağzına Koyun

[geo_ad]

Bebekler uykularında emme alışkanlıklarını devam ettirebilirler. “Emziğe nasıl alıştıracağım” bir türlü olmuyor diyorsanız mutlaka uyurken denemelisiniz. Kontrollü şekilde ağzında tutacağından emin olana kadar yanından ayrılmayın.

5-Emziği Tatlandırın

Emzik en iyi ve hızlı şekilde tatlandırma yöntemiyle alıştırılır. Bebeğe sevdiği tatları vermeniz için anne sütünüzü kullanmalısınız. Yenidoğan döneminde bahsettiğimiz yöntem genel olarak tüm bebekler için emzik alışkanlığı nasıl kazandırılır sorusunun cevabı olur.

6-Yol Gösterici Olun

Doğru tutma yöntemlerini bebeğinizin öğrenmesiyle zaman içerisinde işiniz daha da kolaylaşır. Bu süreç içerisinde ona yardımcı olabilirsiniz. Yazımızın devamında emzik tutmayı nasıl öğretebileceğinize yönelik yöntemlerden bahsettik.

Bebeklere Yalancı Emzik Nasıl Alıştırılır?
Bebeklere Yalancı Emzik Nasıl Alıştırılır?

Gaz Yapmayan Emzik Markaları Hangileri?

[geo_ad]

Bebeğinizin sağlığı çok önemlidir. Gaz yapmayan emzik kullanımıyla birlikte sorun yaşanmadan emme alışkanlığını kazandırabilme avantajını elde edebilirsiniz.

Bebek nasıl emziğe alıştırılır hakkında soruya sahip olanlar için en çok düşülen gözden kaçırılanlardan biri markalardır. Gaz yapmaz özellikteki seçenekleri kullanmanızla bebeğinizin konforunu sağlayabilirsiniz.

Chicco Soft: Bebeklerin istediği, anne göğsüne en yakın emzik seçeneklerinden biri olmasıyla gaz yapmaz özelliğini de kullanabilirsiniz. Yumuşak emme deneyimini yaşatma üzerine hazırlanan dokulu yapısıyla anne hissini verir. Bebeğe kolay alıştırılır yapısıyla başarıyla kullanıma uygundur.

24.60 TL – Gittigidiyor

baby&plus Silikon Yalancı Emzik: 16-32 aylık dönem için kullanımı uygun olan silikon emzik modeli, gaz yapmayan özelliğe sahip. Bebeklere yalancı emzik nasıl alıştırılır diyorsanız tercih edebileceğiniz en özel alternatiflerden biridir.

Ortodontik yapısı bulunmasıyla diş gelişimini bebekler için destekleyici emzik olarak tanımlanır. Damaklara ve çeneye de olumlu katkı sağlar.

18.90 TL – Akakçe

Philips Avent Emzik: Kolay kullanılabilirlik özelliğiyle ön plana çıkan en kaliteli tercihlerden biridir. Philips’in geliştirdiği modelin gece parlaması özelliğinin mevcut olmasıyla ebeveynler için emzik arama derdi de bulunmaz.

[geo_ad]

Bebek yalancı emziğe nasıl alışır hakkında çekince duyuyorsanız sorununuza tam çözüm sağlayan özelliğe sahiptir.  Avent soothie emzik alıştırma için de yüksek oranda kolaylık sunar.

28.14 TL – Hepsiburada

Dr Browns Silikon Emzik: 0+ aydan itibaren kullanımına başlanabilen gaz yapmayan emzik seçeneklerinden biridir. Full silikon yapısıyla bebeklerin ağız yapısına uygunluğu bulunur.

31.90 TL – N11

3 buçuk aylık bebeğe emzik nasıl alıştırılır diyorsanız mutlaka denemeniz gereken alternatiflerden biridir.

Bebeği Emziğe Nasıl Alıştırabilirim?
Bebeği Emziğe Nasıl Alıştırabilirim?

Bebeklere Emzik Tutturma Yöntemleri

[geo_ad]

Emzik alıştırma teknikleri içerisindeki en başarılı yol bebeklere emzik tutmasını öğretmektedir. Bunu yaparken bebeği hiçbir zaman zorlamamalısınız. Doğal olarak gelişimini destekleyerek en iyi sonuçlara ulaşmanız mümkün hale gelir.

Ebeveynler arasında genellikle emziğe nasıl alıştırdınız? neler yaptınız? hakkında fikir alışverişi yaşanır. Burada yer alan yöntem en çok uygulanan seçenek olmasıyla yıllardır uygulanmış başarıya sahiptir.

Bebek emzik emmeye nasıl alıştırılır diyorsanız bebeklerinize emzik tutmalarını mutlaka öğretmelisiniz. Bunu yapmak için sabırlı olarak bebeğinizin ağzına doğru elinizle destek yapmalısınız. Emzik verirken direkt emmeye başlamasını beklemek yerine ona doğru yolu göstermeniz zamanla öğrenmesini sağlayacaktır.

Gece uykularında ya da gün arası uykularında emzik kullanmaya başlayabilirsiniz. Yavaş yavaş sizin de yanında olduğunuzu görmesiyle birlikte daha çok alışacaktır. Bebeği emziğe nasıl alıştırabilirim diyorsanız mutlaka bebeğinizi destekleyerek onunla zaman geçirmelisiniz. Bu süreç 1 aya kadar uzayabilir.

Bazı bebekler belirli yaşlardan sonra emzik emme eğilimi gösterebilirler. Doğru zamanı beklemeniz de en iyi çözümlerden biri olacaktır. Bebekler neden emzik almaz merak ediyorsanız bunun çoklu sebepleri bulunur. Sizin bebeğiniz de yalancı emzik konusunda zorlayıcı davranıyorsa paylaştığımız yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Bebeklere emzik tutturma yöntemleri tamamen doğal olarak gelişir. Eğer kullanmak istemiyorsa zorla vermeyi denemeniz onu daha çok kızdırabilir. Kendi haline bırakarak biraz da destekleyici olmanız yeterlidir.

Ay Ay Bebeğe Emzik Alıştırma

[geo_ad]

Bebekler gelişimini ay ay devam ettiriyor oldukları gibi kullandıkları ürünleri de bu süreçlerde ayrı şekilde göz önünde tutabilirsiniz. Yeni doğan bebeğe emzik nasıl alıştırılır için uygulayabileceğiniz alternatiflerden 10 aylık bebek için uygulayabileceğiniz yöntemler farklılaşabilir.

Oyun alışkanlıklarına, beslenme düzenlerine ve sizin yanınızda geçirdiği sürelere göre emzik alıştırma rutinlerinizi belirleyebilirsiniz. Bebeği yalancı memeye nasıl alıştırabilirim hakkında aklınızdaki soru işaretlerini cevaplamanız için aylara özel olarak küçük ipuçlarını takip etmeniz mümkün olur.

3 aylık bebeğe emzik nasıl alıştırılır, 4 aylık bebeğe emzik nasıl alıştırılır gibi sıklıkla sorulan sorular için dönemlere ayrılmış şekilde alıştırma yöntemlerini uygulamanız kolaylık sağlar.

Yenidoğan, erken bebeklik döneminde çoğunlukla emziği sizin tutmanızla doğru bir uygulama gerçekleştirmeniz olursunuz. İlerleyen dönemlerde ise 5 aylık, 6 aylık, 7 aylık, 8 aylık, 9 aylık ve 10 aylık bebekler için emzik alıştırma uygulamaları için anne sütü desteğinden yararlanmanız mümkündür. Uyku dönemlerinde çoğunlukla ağızlarında tutmalarını sağlayabilirsiniz.

Bebeklere yalancı emzik nasıl alıştırılır diyorsanız tercih edebileceğiniz uygulama yöntemlerini sizlerle paylaştık. Doğru yaklaşımınızla başarılı sonuçları değerlendirebilmeniz her zaman mümkün hale gelir. Alıştırma döneminde seçiminizi gaz yapmayan emzik gibi olumlu etkiye sahip seçeneklerden tercih etmelisiniz.

Yorum yapın