Babusol Sprey Nedir? (Kullanımı)

Bu yazımızda Babusol Sprey hakkında bilmeniz gereken her şeyi sizlere açıklayacağız. ”Babusol Sprey nedir, ne için kullanılır ve nasıl kullanılır?” gibi sorulara yanıt aradığınızı biliyoruz. Bebekler için Babusol Sprey kullanımı, özellikle pandemi döneminde daha da artış göstermiştir. Bebeğinizin cilt temizliği ve göbek temizliği için Babusol Sprey kullanabilirsiniz.

Babusol Sprey Nedir?

Babusol Sprey, genellikle bebeklerin cildinin temizlenmesinde fakat yetişkinler için de kullanılabilen tıbbi temizlik ürünüdür. Özellikle çeşit çeşit hastalıklarla boğuştuğumuz şu dönemde bebeğinizin cilt temizliğine ekstra önem vermeniz gerekmektedir. Bu sebepten dolayı bebeğinizin cilt bakımı oldukça önemlidir.

Babusol Sprey, sizlere bebeğinizin cilt ve göbek bakımının temizliğinde antiseptik temizleyici olarak yardımcı olacaktır.

Ne için Kullanılır?

Babusol Sprey, yenidoğan bebeklerin doğumdan itibaren göbek bakımı ve göbek bağı temizliği için kullanılır. Göbek bağı ile doğan bebeklerin cilt temizliği ve bakımı oldukça zahmetli bir iştir. Zira günlük olarak göbek bakımı için pansuman yaptırmanız gerekebilir.

Bu yüzden evde kendi başınıza Babusol Sprey kullanarak bu temizliği yapabilir ve bir takım maliyetlerden ve zahmetten kurtulabilirsiniz. 

Yenidoğan göbek bakımı yapılmadığı durumlarda bir takım sağlık problemleri ile karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden yenidoğan göbek bakımı, günlük ve düzenli olarak yapılmalıdır. Bunun için göbek bakım seti kullanabilirsiniz.

Piyasada bulunan göbek bağı bakımı seti satın alan ebeveynler, doğru bir şekilde kullandığı taktirde bu ürünlerin etkisini görecektir. Doğum ile birlikte göbek bağının temizliği büyük bir sorumluluk ister. Bu sorumluluğun doğru bir şekilde yerine getirilemediği durumlarda bebek bir takım hastalıklar ile karşı karşıya kalabilir.

Örnek verecek olursak kirli bir alet ile kesilmiş göbek bağı, bebeğin mikrop kapmasına sebep olacaktır. Bu da kana mikrobun karışması ve bebeğin birden fazla hastalık ile mücadele etmek zorunda olacağı anlamına gelmektedir.

Kolay bir şekilde Babusol Sprey yardımı ile göbek bağı temizliği yapabilir ve buna benzer sağlık sorunlarından kaçınabilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

”Babusol Sprey nasıl kullanılır?” diye merak ediyorsanız hızlıca yanıt verelim. Babusol Sprey iki farklı şekilde kullanılmaktadır.

Birinci kullanım: Paket içerisinden çıkan antiseptik mendile Babusol Sprey dökünüz. Daha sonra solüsyonlu bezi bebeğin göbeğine dairesel şekilde uygulayarak temizleyiniz.

İkinci kullanım: Babusol Sprey bebeğin göbeğine sıkılır. Palker içerisinden çıkan antiseptik mendil ile bebeğin göbeği dairesel hareketler ile temizlenir.

Paket İçeriği Nedir?

Babusol Sprey paket içeriği olarak bir adet sprey (Solüsyon) 100 ml ve 25 adet Nonwoven mendil ile birlikte çıkmaktadır.

Babusol Sprey Fiyat Bilgisi Nedir?

Babusol Sprey en ucuz fiyatı 2021 yılı itibariyle 45 TL üzerinden satılmaktadır. Babusol Sprey eczane fiyatı ise farklılık gösterebilir.

”Babusol Solüsyon nerede satılır?” sorusuna yanıtı ise; eczanelerde ve pazaryeri olarak bilinen n11, gittigidiyor, trendyol, hepsiburada, akakçe ve cimri gibi siteler de satılıyor yanıtını verebiliriz.

Yorum yapın