Ateş Ölçer En İyisi (Bebekler İçin)

”Bebekler için en iyi ateş ölçer hangisidir?” diye merak ediyor olmanızı gayet normal buluyoruz. Bu yazımızda ”Ateş ölçer en iyisi hangisidir?” yanıtını ve bebek ateş ölçer önerilerini sizlere sunacağız.

Bebeğiniz için ateş ölçerler oldukça önemli bir gereçtir. Zira yüksek ateşli olması, havale geçiriyor anlamına gelebilir ve geç müdahale ciddi anlamda ilerleyen dönemlerde kalıcı sağlık problemleri bırakabilir.

Bu tarz durumlarla karşılaşmamak ve önlemek için bebeğinizin bir ateş ölçere sahip olmasını öneriyoruz. Ateş ölçer fiyatları ve bebekler için ateş ölçer önerilerini sizlere bu yazımız içerisinde sunacağız.

Bebeğinizin doğumundan itibaren kullanabileceğiniz zararsız yenidoğan temassız ateş ölçer almak, sizlere bebeklik dönemi boyunca artı katkıda bulunacaktır. Örnek verecek olursak bebeğiniz halsiz veya hasta ise, sürekli olarak ateşini ölçebilir ve ateşinin yükselmesi durumunda minimum sürede onu hastaneye yetiştirebilirsiniz.

Bu da erken müdahale olarak bebeğinizin sağlığını koruyacak ve bebeklikten kalıcı hasar bırakmasına engel olacaktır. Bebekler için temassız ateş ölçer almak istiyorsanız bunu hem internetten, hem bebek mağazalarından, hem medikal ürünleri satan yerlerden ,hem de eczaneler de satılan ateş ölçer ile sağlayabilirsiniz.

 Ateş Ölçer Çeşitleri Nelerdir?

Bebeğinize ates olcer almak istiyorsanız ve hangi tür ateş ölçer alacağınızı bilmiyorsanız sizlere ateş ölçer çeşitlerini sunalım istedik. Ateş ölçer çeşitleri birden fazladır.

Ateş ölçer satın almak istiyorsanız aşağıdaki türlerin incelemelerine göz atabilirsiniz:

1- Temassız ateş ölçer

Temassız ateş ölçerler, günümüz pandemi dolayısıyla en çok tercih edilen ateş ölçerler arasında yer almaktadır. Ortalama 50 TL ile 1.000 TL arasında değişen fiyat aralığında bulunmaktadır. Bebeğiniz için temassız ateş ölçer almak istiyorsanız sizler için en iyi tercihin bu olduğunu söyleyebiliriz.

Kızılötesi ateş ölçer yani Temassız ateş ölçer alırken ucuza olana kaçmamanızı tavsiye ederiz. Sonuç olarak yanlış ölçüm yapan bir ateş ölçer, bebeğinizin sağlığına direkt olarak etki edebilir. Sensörleri güçlü ve doğru ölçüm yapan bilindik markaları tercih etmenizde fayda var.

Aynı zamanda temassız ateş ölçerler ile oda sıcaklığı, su sıcaklığı, vücut sıcaklığı veya yemek sıcaklığı gibi sıcaklıklar ölçülebilmektedir. Temassız ateş ölçer kullanımı 5 cm uzaklıkta, en az 3-4 saniye bekletilerek ölçülmektedir.

Ek bilgi olarak çoğu temassız ateş ölçerlerde alından ölçülen ateş ile kulaktan ölçülen ateş arasında 1 derecelik fark bulunmaktadır. 1 derecelik sıcaklık farkı kulaktan ölçüldüğü zamanlarda ortaya çıkmaktadır. Bu sonuç doğrultusunda endişelenmenize gerek yoktur. Alından ölçülen vücut sıcaklığı geçerlidir.

2- Koltuk altı ateş ölçer

Bebekler için en çok tercih edilen ateş ölçerler arasında zirveye oynayan koltuk altı ateş ölçerler, ebeveynler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun başlıca sebepleri arasında fiyatını uygun olması ve %99’a kadar doğru sonuçlar verebilmesi yatmaktadır.

Temassız ateş ölçerlerden farklı olarak koltuk altı temasıyla yaklaşık 1 ila 2 dakika arasında bekletilerek vücut ısısı sonucuna ulaşılır. Dijital ateş ölçer yani Koltuk altı ateş ölçerler hijyen bakımından pek uygun olmasa da bu ürüne kişisel ürün olarak bakılması doğru olur. Birden farklı kişinin kullanması hijyen ve sağlık açısından problem yaratabilir.

3- Alından ateş ölçer

Temassız ateş ölçerler ile hemen hemen aynı özelliklere sahip olan alından ateş ölçer, vücut sıcaklığını en kısa sürede ölçebilen cihazlardır. Bebekler için alından ateş ölçer kullanmak, sadece vücut sıcaklığını ölçmek isteyenler için ideal ve doğru bir ürün olacaktır.

Yüksek maliyetli temassız ateş ölçerler yerine direkt olarak alından ateş ölçerler kullanarak bebeğinizin ateşini ölçebilir ve o an ki ateşe göre aksiyonunuzu alabilirsiniz.

4- Kulaktan Ateş Ölçer

Bebekler için kulaktan ateş ölçerler, genellikle uygun fiyatlı, kısa sürede ölçüm yapan ve çokça tercih edilen ateş ölçerlerdir. Bu ateş ölçerlerin birden fazla kişide kullanmak hijyen ve sağlık açısından olumsuzdur.

Bu ateş ölçerler temassız ve diğer ateş ölçerlere göre +0,5 ile 1 derece yüksek fark ile ölçüm yapabilmektedir. Bebekler için kulak içi ateş ölçerler bu sebepten dolayı sizlere korku vermesin. Bu derece farkı, ürünün yanlış kullanımından kaynaklıdır. Çünkü kulaktan ateş ölçerler kulağın içerisine sokularak değil, kulağın üstünden ölçülür.

 Ateş Ölçer Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebeğim için en iyi ateş ölçer almak istiyorum diyorsanız sizlere bir kaç tavsiyemiz var. Ateş ölçer alırken dikkat edilmesi gereken bazı husus ve kurallar bulunmaktadır. Bebekler için ateş ölçme cihazı almadan önce şunlara dikkat etmelisiniz:

 • Ateş ölçer kalitesi: Ürünün fiyatına göre kaliteli olup olmadığına dikkat edilmelidir. Bunun sebebi ise ucuz ürünlerin sensörlerinin kalitesiz ve yanlış ölçüm yapmaya sebep olmasıdır. Bilindik ve kaliteli markaların ucuz ürünlerini en azından kendi bütçenize hitap edecek şekilde kaliteli markaların en ucuz ürünlerini tercih etmelisiniz.
 • Doğru ölçüm yaptığına emin olun: Alacağınız ürünün doğru ölçüm yapıp yapmadığından emin olmalısınız. Bunun için aynı model farklı marka ateş ölçerler ile sonuçlarını karşılaştırmanızda fayda var.
 • Kullanılmamış ateş ölçer olsun: Ateş ölçer alırken dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan bir tanesi de ürünün daha önce kullanılmamış olmasıdır. Kullanılmış bir ateş ölçeri kimse almak istemez. Bu sebepten dolayı bebeğinizin sağlığına önem veriyorsanız ki bu en önemli kuraldır; Ürünün kullanılmış olmaması gerekmektedir.
 • Ateş ölçerinizin hafızası olsun: Ateş ölçerlerin hafızasının olup olmadığı da önemli bir konudur. Yapılan ölçümlerin kaydedilmiş olması, bebeğinizin vücut sıcaklığı değişimi ve raporlamalarda etkili olacaktır. Örnek verecek olursak bebeğiniz hastalandı ve hastanede şu saatte ateşi şu kadardı, sonra bu kadar oldu ve şimdi bu kadar diyebilesiniz.
 • Ateş ölçerinizin uyarıları olsun: Ateş ölçeriniz, alacağınız mod içerisinde kendine özel uyarılar vermesi, doğru ölçüm yapıp yapmadığınız konusunda sizlere teminat vereceği anlamına gelir. Vücut sıcaklığının yüksek ölçülmesi durumunda ateş ölçeriniz uyarı vermeli. Mümkün ise Türkçe ara yüze ve dil seçeneğine sahip olsun.
 • Sağlık Kuruluşlarınca Onay: Ürününüzün satışa çıkmadan önce bir veya birden fazla sağlık kuruluşu tarafından onaylanması, ürünün kalitesini gösterir.
 • Birden fazla ölçüm yapabilsin: Alacağınız ateş ölçerin birden fazla ölçüm yapabilmesi, sizlerin hayatını bir nebze de olsa kolaylaştırır. Örneğin nesne sıcaklığı, biberon sıcaklığı, oda sıcaklığı gibi birden fazla ölçüm yapabilen ateş ölçerler tercih etmenizde fayda var.

Bebekler için Ateş Ölçer Tavsiyeleri

Bebekler için ateş ölçer önerileri, araştıran ebeveynler için oldukça önemlidir. Bir ürünü satın almadan önce araştırma yapmak ve bebekler için ateş ölçer yorumları okumak, ürün hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağınız anlamına gelir. Bu da doğru ürünü tercih etmenizi sağlar.

Bebeğinize ateş ölçer almak istiyorsanız öncelikle bu ateş ölçerlere; e bebek, civil, media markt, migros, vatan gibi mağazalardan ve eczane, trendyol, n11, cimri, akakce, hepsiburada, gittigidiyor, kurumsal internet siteleri, philips mağazaları ve elektronik sağlık ürünleri satan mağazalardan ulaşabilirsiniz.

Bebekler için en çok tercih edilen ateş ölçerler ve markaları

Bebekler için en çok tercih edilen ateş ölçer markaları ve doktorların kullandığı ateş ölçer hangisi gibi sorularınıza madde madde yanıt verelim istedik. Markaların en iyi ateş ölçerlerinin yanı sıra sizlere aşağıda hem fiyatı uygun hem de kaliteli olan ürünleri sunacağız.

Bebekler için en iyi ateş ölçer markaları

Bebeğiniz için en iyi ateş ölçer markaları aşağıda yer almaktadır. Bu sıralama en çok satanlara göre değil, marka kalitesine göre öne çıkarılmış ve tarafımızca oluşturulmuştur.

 1. Braun
 2. Medisana
 3. Chicco
 4. Omron
 5. Xiaomi
 6. Polygreen
 7. Weewell
 8. Nimomed
 9. Bosch
 10. Baby plus
 11. Saubern Baby
 12. Babyjem
 13. NEC
 14. Brion Vega
 15. Kanz

Bebekler için en çok tercih edilen ateş ölçerler

 • Braun BNT 400 Temassız Ateş Ölçer
 • Braun NTF-3000 Alından Ateş Ölçer
 • Medisana 76140 Kulaktan ve Alından Ateş Ölçer
 • Medisana 48611 Kulaktan ve Alıntan Ateş Ölçer
 • Chicco Comfort Quick Kulaktan Ateş Ölçer
 • OMRON 720 Infrared Alından Ateş Ölçer
 • Xiaomi Mijia iHealth Led Temassız Dijital Ateş Ölçer
 • Polygreen KI 8170 Akıllı Kulaktan Ateş Ölçer
 • Polygreen KI 8280 Temassız Ateş Ölçer
 • F.Bosch Schnell Scan Kızılötesi Temassız Alından Ateş Ölçer
 • Weewell WTD105 Geniş Lcd Ekran Dijital Çubuk Ateş Ölçer
 • Nimomed Temassız Ateş Ölçer Vücut ve Yüzey
 • Baby Plus Temassız Ateş Ölçer
 • Saubern Baby BNT9601 Kulaktan Ateş Ölçer
 • Babyjem Dijital Termometre 518
 • NEC A12 Temassız Ateş Ölçer
 • NEC A15 Temassız Ateş Ölçer
 • NEC A11 Alından ve Kulaktan Ateş Ölçer
 • Brion Vega Temassız Dijital Ateş Ölçer
 • Kanz 0611 Dijital Kulaktan ve Alından Ateş Ölçer

Bebeklerin ateşi kaç derece olmalı?

Bebeklerin vücut sıcaklığı normal olarak 36,4 ile 37.5 arası normal, 37,5 ile 38,5 arası ateşli, 38,5 üstü üste yüksek ateş olarak sınıflandırılır. Ateş ölçerler ile bu sonuç ise:

Alından ölçüldüğü zaman: 37,8

Kulaktan ölçüldüğü zaman: 38

Koltuk altından ölçüldüğü zaman: 37,5

Makattan ölçüm yapıldığı taktirde 38

Derece ve üzeri olması durumunda bebeğiniz ateşli olarak sınıflandırılacaktır. Bu durumda en yakın sağlık kuruluşuna acil bir şekilde başvurmanız gerekmektedir. 

En iyi ateş ölçer hangisi?
 1. Braun
 2. Medisana
 3. Chicco
 4. Omron
 5. Xiaomi

Bu sıralama en çok satanlara göre değil, marka kalitesine göre öne çıkarılmış ve tarafımızca oluşturulmuştur.

Bebeklerin vücut sıcaklığı normal olarak 36,4 ile 37.5 arası normal, 37,5 ile 38,5 arası ateşli, 38,5 üstü üste yüksek ateş olarak sınıflandırılır.

Temassız ateş ölçer kullanıyorlar.
Doktorlar gün içerisinde birçok hasta ile ilgilendikleri için temassız ateş ölçer tercih etmektedirler.

Yorum yapın