Annelere En Az 10.747 TL Ödeniyor! Hemen Başvurun

Annelere en az 10.747 TL destek ve yardım parası verilmektedir. Sizde çalışan anne iseniz süt parası, doğum parası, bez parası, iş görmezlik ödeneği, yardım parası gibi devletten en az 10.747 TL para alabilirsiniz.

Devlet tarafından ihtiyaç sahibi olan ailelere ve kadınlara sürekli olarak destek adı altında para verilmektedir. Sizde eğer çalışan anneyseniz ve paraya ihtiyacınız varsa bu yardımları alarak sıkıntınızı bir nebze giderebilirsiniz. Makalemizde bulunan devlet destekli yardımlar sadece çalışan anneler içindir. Fakat çalışmıyor olsanız da ve yeni çocuklarınız olduysa devlet sizlere yine de çocuk parası gibi yardımlar tedarik etmektedir. Bunun için şehrinizde bulunan sosyal yardımlaşma merkezlerine giderek bu yardımlar için başvurularda bulunarak faydalanabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Annelere en az 10.747 TL destek ve yardım parası nasıl alınır bunun hakkında bilgiler vereceğiz.

[geo_ad]

Çalışan Annelere Devlet Desteği Ne Kadar?
Çalışan Annelere Devlet Desteği Ne Kadar?

Çalışan Anneler için 2020 Yılında Doğum Yardımı

Doğum yapan anneler çalışan veya çalışmayan fark etmeksizin yeni doğan çocuk başına para alabilmektedir. Bu paraları 60 aylık olana kadar istediğiniz zaman alabiliyorsunuz. Bu yardım Mayıs 2015 doğum sonrası olanlar için geçerlidir. Annelere devlet tarafından verilen doğrum yardımları 1. çocuk için 300 TL, 2. çocuk için 400 TL, 3. çocuk ve üzeri yeni doğan çocuklar için 600 TL olarak belirlenmiştir. Eğer ikiz doğum yaparsanız da 1. Ve 2. Çocuk parasını aynı anda alacak 700 TL olarak hesabınıza yatacaktır.

Çalışan Annelere 2020 Yılında 202 TL Süt Parası

[geo_ad]

Çalışan anneler ayrıca süt parası desteğinden de faydalanabilmektedir. Yeni doğum yapan anneler çalışma durumunda 202 TL süt parası yardımından faydalanabilirler. Devlet tarafından sunulan yardıma başvuru yapmak için Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’na giderek yardım başvurusu yaparak faydalanabilirsiniz. Süt parası başvuru formunu doldururken kaç çocuk için başvuru yazacağınızı belirtiniz.

Anneler Doğum İzinlerinde İş Görmezlik Parası Alıyor

Bir iş yerinde asgari ücret alarak çalışan annelere verilen bu yardım parası 7.324 TL olarak bilinmektedir. Ayrıca anneler bu hizmette doğum izinleri bittiğinde 1.çocukta 2, 2.çocukta 4, 3.çocukta 6 ay yarım gün çalışma imkanından faydalanabilmektedirler. Bu süre içinde çalışanın maaşını işveren firmalar öder. Kullandığınız yarım günlerin ücreti ise asgari ücret üzerinden brüt olarak ödenmektedir. Bu ücretlendirmeleri hesaplarken sadece damga vergisini çıkartarak hesaplayabilirsiniz. 2 ayrı zamanlı çalışanlar için annelere SGK tarafından 2.920 TL destek ödenmektedir.

[geo-post id=”841″ label=”Önerilen Yazı”]

Yorum yapın