Anne Memesine En Yakın Emzikler

Yeni doğan bebeklerin belki de en çok ihtiyacı olan şeylerden biri de emziktir. Fakat bebekler her emziği kabul etmeyebiliyor. Bu sebepten dolayı anne memesine yakın emzik markaları ve anne memesine en yakın emzik modelleri önerilerinde bulunduğumuz bu yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

Bebeklere emzik seçerken emziğin yumuşaklığı, dokusu, teknolojisi ve özellikleri oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra anne göğüs ucuna en yakın emzik tercihi yapmanız, bebeğinizin emziği kabul etme olasılığını direkt olarak etkileyecektir. Bu sayede diğer emziklere hem maddi olarak harcama yapmayacaksınız hem de bebeğiniz için anneyi emme alışkanlığını tetikleyeceksiniz.

Anne memesine en yakın emzikler 3 markada dikkat çekiyor. Bu markalar; Philips Avent, Tomme Tippe ve Chicco’dur.

Neden Anne Memesine En Yakın Emzik Tercih Ediliyor?

Anne göğüs ucuna benzer yapıya sahip olan bu markaların emzikleri, ebeveynler oldukça fazla tercih edilmektedir. Çünkü ebeveynler hem bebeklerinin anneyi emme konusunda sorun yaşamaması hem de diğer emzikleri deneyerek bebeğin anne göğsünden ve emziklerden tiksinmemesi için bu emzikleri tercih ediyorlar.

Bu emziklerin tercih edilmesinin temel sebepleri arasında anne göğüs ucunun yuvarlaklığı ile aynı boyutta olması ve aynı dokuları hissettirmesi sayesinde yeni doğan bebeklerin bile kullanma konusunda sorun çıkarmaması oluyor.

Anne Memesine En Yakın Emzikler

Bebeğinize anne memesine en yakın emzik almayı düşünüyorsanız, aşağıda yer alan tavsiyeler doğrultusunda karar verebilirsiniz.

Philips Avent, Tomme Tippe Ve Chicco markalarının anne göğsüne benzeyen emzik modellerini özellikleri ile birlikte inceleyelim.

Philips Avent Emzikler

2020 yılında pazaryerleri ve e-ticaret sitelerinde en çok satılan anne göğsü hissi veren emzik markası Philips Avent olmuştur.

Philips Aven emziklerin dış kaplarını atmayıp saklamanızı öneriyoruz. Çünkü dış kapları emzik saklama kabı olarak kullanılabiliyor. Böylelikle ekstra bir maliyet ile emzik saklama kabul almanıza gerek kalmayacak.

Philips Avent emzikler, 4 farklı çeşitten oluşuyor. Bu çeşitler; Soothie, Ultra Soft, Classic ve Freeflow’dur.

4 farklı emzik grubuna tek tek göz atalım:

1- Philips Avent Soothie Emzikler

Ortodontik tasarımı sayesinde bebeğin diş ve diş etlerinin gelişimine büyük ölçüde katkıda bulunur.

Medikal sınıf olarak sınıflandırılan bu emzikler, hastane tipi emziklere daha çok benzerlik göstermektedir. Aynı zamanda yuvarlak ucu sayesinde anne göğüs ucuna oldukça yakın bir uca sahiptir.

BPA ve kanserojen madde içermemesinin yanı sıra tat ve kokusu yoktur.

Soothie emzikler 0-3 ay arası, Süper Soothie emzikler ise 3-18 ay arası kullanım için uygundur.

2- Philips Avent Ultra Soft ve Ultra Air Emzikler

Anne göğüs ucuna en yakın uç bu emzikler de yer alıyor.

Aynı zamanda ebeveynlerin en çok tercih ettiği emzik türü bu türdür.

Ultra soft modelinin özelliği emzik ucunun diğer modellere göre daha yumuşak olması iken ultra air modelinin özelliği ise diğer emziklere göre hava çıkış kanallarının daha fazla olmasıdır.

Yuvarlak ve üstün teknoloji ile üretilen bu başlıklar, anne göğüs ucuna en yakın hissiyatı vermektedir.

0-36 ay arası bebekler için ayrı ayrı model ve ay gruplarında satışı yapılıyor.

Yapılan araştırmalarda yenidoğan bebekler dahil tüm ay grubu bebeklerin %98’i bu emzikleri kabul ediyor.

3 – Classic ve Freelow

Philips Avent Classic emzikler, 0-18 ay bebekler için üretilmiştir.

Yine yuvarlak ucu sayesinde anne göğüs ucu hissiyatı veren bu model, yumuşak ve güvenlik halkasına sahiptir.

Freelow emzikler ise bebeklerin emziği ısırmalarına karşı özel olarak üretilmiş bir modeldir.

18. aydan itibaren özel olarak üretilen bu modelin yine anne göğüs ucuna benzer yapıda olduğunu ve iyi bir ürün olduğunu belirtebiliriz.

Tomme Tippe Emzikler

Yaklaşık 60 yıllık tecrübeye sahip bu marka, Birleşik Krallık yani İngiltere menşeili bir markadır.

Türkiye’de adını yakın zamanda duyurmaya başlayan bu markanın emzikleri, anne göğüs ucuna oldukça benzer bir yapıdadır.

Yüksek teknoloji ile üretilen Tomme Tippe emzikler, bebeklerin anne göğsünü reddetme olasılığını düşürmektedir.

Tomme Tippe emzik modelleri, alanında düzenlenen bir yarışma da en iyi emzik ödülünü de almıştır.

Ekstra hava çıkış kanalları sayesinde bebeğinizin cildinin nefes almasını ve tahriş olmasını engeller.

Gece ve normal emzik modelleri olmak üzere 5 farklı modelde ürünleri bulunuyor.

Bu modeller; Breast-Like Emzik, Fun, Urban, Anytime ve Gece Emziğidir.

Yenidoğan Tomme Tippe emzikleri 36. aya kadar farklı model ve tasarımlarda bebeklerle buluşuyor.

Anne göğsü ile emzik arasındaki farkı minimum seviyede hissettirebilecek özel bir teknoloji ile üretilmiştir.

Chicco Emzikler

Chicco emzikler, anne göğüs ucuna benzer bir yapıda olmamasına rağmen üretildiği teknoloji sayesinde bebeklerin en çok tercih ettiği emzikler arasında kendine yer bulunuyor.

Anne göğüs ucuna benzer bir yapıda olmayıp damaklı bir yapıda olan Chicco emzikler, bebeğin tıpkı annesini emiyor gibi bir hissettiriyor.

Chicco emzikler PhysioForma ve Clasicc Emzik olmak üzere 2 farklı türde üretiliyor.PhysioFroma Emzikler kendi içerisinde kauçuk ve silikon olmak üzere 2 farklı gruba ayrılıyor. Kauçuk emzikler, silikonlara göre daha dayanıklı iken silikon emzikler tat ve koku içermiyor.

Şurası yanlış anlaşılmasın. Chicco kauçuk emzikler de tat ve koku içermiyor fakat uzun süreli kullanımlarda kauçuk bu konuda biraz sınıfta kalıyor. 

Physio emzikler Doğumdan itibaren yani 0+, 6-12 ve 12+ olmak üzere 3 farklı ay gruplarında üretiliyor. Emzik tipinin anne göğüsün andıran bir tabana sahip olması ve ekstra hava çıkış kanallarına sahip olması da büyük bir avantaj olarak karşımıza geliyor.

Chicco Clasicc Emzikler gece ve gündüz olmak üzere 2 farklı türde yine ayrılıyor. Gece emzikleri hava kararınca parlayan emziklerdir. Bu size geceleri bebeğinizin emziğinin kaybolması durumunda büyük avantaj sağlayacaktır.

Chicco emziklerin başlıkları, bebeğin dilinin ağzındaki yapısının doğal halini almasına yardımcı olmaktadır. Aynı şekilde yumuşak bir yapıya sahip olduğu için bebeğiniz tarafından oldukça sevilmektedir.

Anne göğüs ucuna yakın Chicco emzikler ebeveynlerin adeta gözdesi haline gelmiş ürünlerdir.

Yukarıda yer alan anne göğüs ucuna benzeyen emzik tavsiyelerini okuyarak siz de bebeğiniz için en iyi anne göğüs ucuna yakın emzik tercihi yapabilirsiniz. Unutmayın; bebeklerin en çok sevdiği ve tercih ettiği emzik uçları, anne göğüs ucuna yakın uçlardır. Siz de bebeğiniz için en doğru emzik tercihini yazımız yardımı ile yapabilirsiniz.

Yorum yapın