Yenidoğan Bebekler için Islak Mendil Önerileri: En iyi 5 Islak Mendil

Yenidoğan ıslak mendil oldukça önemlidir ve bebek cildi oldukça hassastır. Öyle ki bu dönemde hassas ciltlere hassas ıslak mendil temizliği önemlidir. Cilde değen her madde ileriki dönemde bebek cildinde allerji oluşturma riskine neden olur. Sürekli tekrarlayan alerjiler ne yazık ki bir süre sonra çocukluk ve yetişkinlik dönemlerinde de problem yaşanabilir duruma gelmektedir. İlerleyen dönemlerde saç egzaması, cilt egzaması, deri hastalıklarının temeli aslında bebeklik döneminde yaşanan alerjilerden gelir. Bu nedenle bebeğin cildine dokunan maddelerin yapısını incelemek durumundayız. Yeni doğan bebeklerde organik ürünler çok sık tercih edilir. Organik ürünler, bitki liflerinden elde edilmiş kıyafetlerdir. Serttir ancak alerji yapmaz ve sağlıklıdır. Ancak maddi olarak organik kıyafetler oldukça pahalıdır. Ülkede ekonomik şartların durumu düşünüldüğünde ve her evde birden fazla bebek düşünüldüğünde bu kıyafetleri alabilecek bütçe ne yazık ki zorlayıcı olmaktadır. Buna alternatif çözüm olarak da coton kıyafetler de işe yarayıcı hale gelmektedir. Pamuk bebeğin cildi için onun kadar narin ve hassastır. Ayrıca alerji ve pişik oluşumunu da önler.

Yenidoğan bebeklerin kıyafet seçimi için anne adayları ya da anneler oldukça fazla düşünmekte, ince eleyip sık dokumaktadırlar. Peki ıslak mendil için de aynı düşünceler hakim midir? Alkol ve paraben içermeye her ıslak mendil bebeklerde ve yeni doğan bebeklerde kullanılabilir mi? Bu sorulara yanıtınız hayır ise sizler de Yenidoğan bebekler için ıslak mendil önerileri yazımızdan faydalanabilirsiniz. Bu ıslak mendil önerilerinde çeşitli markaların ıslak mendilleri incelenmiştir. Sizin tercihinize uygun nitelikte olan ıslak mendiller yeni doğan grubunda incelemeye alınmıştır. Bu nedenle bahsi geçen bütün ıslak mendil modellerinin parfümü bulunmamaktadır.

Yenidoğan Bebekler İçin Islak Mendil Nasıl Olmalıdır?

[geo_ad]

Pareben içermemesi gerekmektedir. Paraben cildi tahriş eden, iç organlarında çeşitli gelişim sıkıntısı yaratan bir maddedir. Ucuz yollu ıslak mendillerin bir kısmı tıpkı paraben içerir. Ancak paraben içerir diye paket üzerinde yazmazlar. İçindekiler kısmında küçücük paraben yazarlar. Bu tür ürünlerde genellikle paket üzerinde alkol içermez gibi ibareler vardır. Dikkati alkole çeker ancak içeriğinde paraben bulundururlar. İlk elenecek olan bu tarz ürünler olmalıdır.

Alkol içermemesi gerekir. Çünkü alkol bebeğin poposunu tahriş eder, kızartır ve uzun süre kapalı kalan bezin içindeki popoda pişik meydana getirir.

Parfüm içermemesi uygundur. Yeni doğan bebek cildi hassastır. Parfüm ile teması ne yazık ki alerjen madde ile bileşiminden ortaya çıkar.

Hekimlerin bebek poposunu silerken sadece su ve pamuk kullanım uyarılarından dikkatle yola çıkarak birçok firma yeni doğan ıslak mendil grubunda su ve bitki özü olan pamuk kullanmıştır. Bu özlerine ve temizlik oranlarına uygun nitelikte ıslak mendil incelemesini bu yazımızda bulabilir. Sizler de isteğinize uygun ürün tercihinde bulunabilirsiniz.

Molfix İzotonik Sulu Yenidoğan Islak Mendil

Molfix İzotonik Sulu Yenidoğan Islak Mendil

[geo_ad]

Molfix yeni teknoloji ile izotonik su içerisinde ıslak mendil imalatı yapmıştır. İzotonik su, bebeğin cildi için doğal su bileşenlerini içermektedir. Bu sayede saf su adı verilen bu sistem sadece Molfix’ te ulunur. Herkes en ünlü Mustela markasını bilir. Mustela’ nın ıslak mendili oldukça pahalıdır ve yenidoğan bir bebeğin iki saatte bir altının değiştiğini varsayarsak 60 lık ıslak mendil paketinin bir haftaya bile dayanmadığını görebilirsiniz. İşte Molfix izotonik sulu mendil tıpkı Mustela kalitesinde ancak Molfix fiyatında olduğu için oldukça güvenlidir. Pişik yapmaz, herhangi bir nedenden kaynaklı pişik olmuş cilt yüzeyinde iyileştirici etkisi vardır. Bebek poposunun dışında yeni doğan bebek için yüz, boyun, koltuk altı gibi hassas bölgelerde de uygulayabilirsiniz.

Ancak Molfix izotonik sulu mendil çeşit çeşittir. Islak mendil diyerek hepsi aynı kategoriye konulmamalıdır. Yeni doğanlar için 50 lik sarı paketler satıştadır. Bebek katı gıdaya geçtikten sonra bu ıslak mendili bırakarak, parfümsüz olan mavi paket Molfix izotonik sulu mendile geçmenizde yarar vardır. Bazı anneler bebekleri mis gibi koksun ister. Kokusuz ıslak mendil yerine kokulu olanları tercih eder. 1 yaşından sonra kokulu diye tabir edilen parfüm içeren ıslak mendilleri kullanmanızda hiçbir sakınca yoktur. Bunun için de Molfix’ in yeşil paketli alkol ve paraben içermeyen sadece parfüm içeren izotonik sulu mendilleri kullanılabilir. Bu ayrıma dikkat etmek ve yeni doğan bebekler için üzerinde yeni doğan ibaresi yer alan ıslak mendil kullanmak önemlidir.

Molfix yeni doğan ıslak mendil fiyatı ortalama 7 TL civarındadır. Marketler yerine internetten alışveriş yapmak ve toplu paketler ile alışveriş yapmak bütçenizi de zorlamaz. 12 li paket 65 TL; 24 lü paket 120 TL şeklinde daha hesaplı koli alışverişleri yapabilirsiniz. Bebekler ilk 4 ay yeni doğan olarak adlandırılır. Yeni doğan döneminde ise çok fazla ıslak mendil kullanıldığı için aylık ya da iki aylık stoklar halinde almanız hem bütçenizi rahatlatır hem de ıslak mendil kurumaz.

Satın Alma Linkleri

Fiyatlar 10.04.2020 tarihinde kontrol edilmiştir.

HepsiBurada – 12 Adet 73,90 TL

Trendyol – 12 Adet 65,90 TL

N11 – 12 Adet 65,95 TL

Mustela Yeni doğan Islak Mendil

Mustela Yeni doğan Islak Mendil

Hepimiz bebeğimiz için en iyisini isteriz. Mustela yeni doğan ıslak mendil de piyasanın en iyilerindendir. Yeni doğan olarak su ve pamuk ögelerinin yoğun bir şekilde sunulması, tek seferde temizlik sağlar. Tek ıslak mendil ile mükemmel temizliğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca Mustela yeni doğan ıslak mendillerinin içerisinde çinko bazlı ve pişik önleyici kremler bulunmaktadır. Ekstra pişik kremi kullanmak, ekstra sudo krem kullanmak istemiyorsanız, biraz bebeğinizin cildini doğal akışına bırakarak katkı maddelerinden uzak tutmak istiyorsanız bu ıslak mendil tercih edilebilir.

70 li ıslak mendil tek paketi yeni doğan için tanesi 45 TL dir. Hassas ciltler için dermo soothing Mustela ise; 75 – 80 TL bir adet mendil paketi fiyatı vardır. Haftada bir ıslak mendil paketi gittiğini düşünürsek ortaya aylık ıslak mendil harcaması olarak 160 – 180 arası bir meblağ çıkabilir. Bu nedenle normal 7 TL lik yeni doğan ıslak mendillerden kullanarak, Mustela yı da yanında takviye edici ıslak mendil şeklinde kullanabilirsiniz. Tek kullanımda pişikleri yok eden özel formülü sayesinde her annenin kurtarıcısı niteliğindedir.

Prima Yeni Doğan Islak Mendil

Prima Yeni Doğan

[geo_ad]

Her annenin ıslak mendilden beklediği farklıdır. Kimi çok sulu olmasını tercih eder, kimi hafif nemli olsun der kimi ise kremli ve özel koruyucu katkı maddeli olmasını tercih eder. Molfix izotonik sulu mendil saf su ile yapıldığı için neredeyse kuru denecek kıvamda bir yeni doğan mendilidir. Ancak anında temizlik sağlar. Susuz olmasından kaynaklı bir sorun yaşamazsınız. Bunun tam tersi mendili eline aldığınızda sıkıp suyu aksın istiyorsanız Prima yenidoğan ıslak mendili tercih edeceksiniz.

Özellikle yenidoğan bebeklerin ilk kakasını temizlemek çok zorludur. Anne karnında, plesenta içindeki devir daim yapan besinleri yediği için, o ilk kakanın içinden bebeğin kendi saçı, anne karnında dökülen kirpiği, kendi devir daim yapan çişi çıkar. Henüz bebeklerini kucaklarına almamış olan anne adayları korkmasın. İlk kaka temizliği zorlu olsa da ıslak mendil yardımı ile tertemiz çıkar. Prima yeni doğan özellikle ilk kaka temizliği gibi ya da her bezinde kaka yapan yeni doğan bebekler için ideal bir ıslak mendildir.

Bu nedenle su pamuğun tüm boşta kalan dokusuna nüfuz etmiştir. Mendil ile temizliğe değil de daha çok su ile temizliğe önem verilir. Ancak bu ıslak mendili kullanacak olan annelerin bebeğinin poposunu birkaç dakika havalandırmadan bezlerini teması önerilmez. Bu sayede kuruya bebek poposu pişik oluşturmayacaktır.

Dalin Yeni doğan Islak Mendil

Dalin Yenidoğan Islak Mendil

Dalin bebek ürünleri konusunda oldukça başarılı çalışmalara imza atmaktadır. Göz yakmayan şampuanlar, alerji yaratmayan ve kızarıklık önleyici duş jeli, göz yakmayan sabun, çamaşır deterjanı ve bebe yumuşatıcısı gibi önemli ürünleri olabildiğince doğal olarak sunmaktadır. Dalin yenidoğan ıslak mendil de en ideal dokusu ile ve en ideal yumuşaklığı, nem oranı ile kullanıcıları ile buluşuyor. Dalin yenidoğan ıslak mendiline başlayan anneler o kadar çok seviyor ki, bebekleri yeni doğan döneminden çıkıp 1, 2 yaşına gelmesine rağmen bu ürüne olan bağlılığını yenemeyerek, hala bunu kullanmaya devam ediyor. Bunun nedeni ise, bebek cildine göstermiş olduğu hassaslığı oluyor.

Unibaby Yeni Doğan Islak Mendil

Unibaby de yeni doğan ıslak mendil ve bebek ıslak mendili olarak tıpkı Molfix gibi çeşidi en bol ıslak mendil markasıdır. Piyasa değerlerinde bir fiyat ile satışa konulması birçok alıcıya hitap etmesini sağlamıştır. Uygun fiyata ve aynı zamanda kaliteli ürün anlayışı ile birçok annenin ilk sırada tercihidir. Tekli paketi 6 – 7 TL ortalaması ile satıştadır. Ancak Unibaby yenidoğan tekli paketi piyasada çok nadir bulunur. Bu ıslak mendilin en yaygın şekli üçlü paket şeklinde şeffaf kutuda olan ve kutunun içerisinde de kocaman bir nazar boncuğu hediyesi olan şeklidir. Alkol, paraben ve parfüm içermediği gibi, sahip olduğu dokusu ile dalin ıslak mendile benzerlik gösterir. Her ne kadar parfüm içermese de Unibaby markasının kokusu ile özdeşleşmiş bir pudra kokusu bebeğinizin cildine yerleşecektir. Son derece sağlıklı ve Türkiye’ de en çok tercih edilen birinci sırada ıslak mendildir. Sizler de kendi ıslak mendil seçimlerinizi bu yazıdan yola çıkarak ya da kendiniz deneyip gözlemleyerek bulabilirsiniz.

Önerilen Yazı: Bebeklerin Yumurta Yemeleri Güvenli Midir?

Yorum yapın