Karantina Günlerinde Evde Sağlıklı Kilo Vermek için Bunlara Dikkat!

Kilo vermek isteyenlerin hedefledikleri süreye göre zayıflamak veya hızlı kilo vermek için hem beslenme düzenini değiştirmesi hem de evde yapılabilecek spor hareketlerini düzenli olarak yapması gereklidir. Düzenli bir şekilde diyet ve spor yapıldığında bir hafta da 5 kilo vermek mümkündür.

Evde Sağlıklı Kilo Vermek için Bunlara Dikkat

Karantina günlerini yaşadığımız bu günlerde sürekli evde olmanın verdiği psikoloji ile daha fazla yemek yiyor ve daha az hareket ederek kilo alıyoruz. Kilo almak aynı zamanda psikolojimizin daha fazla bozulmasına neden oluyor. Bu olumsuz durumla karşı karşıya kalmamak için evde kilo verme yöntemlerini uygulayabilirsiniz. Peki evde nasıl kilo vereceğim diye düşünüyorsanız sağlıklı bir şekilde kilo verebilmek için uygulayacağınız 2 yöntem var. Bu yöntemler;

  • Beslenme düzeninizi değiştirmek,
  • Evde yapılabilecek spor hareketlerini yapmak,

Şeklindedir.

Sağlıklı Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı?

[geo_ad]

Evde hareketsiz bir yaşam sürdüğümüz şu günlerde hepimizin aklında kilo vermek için ne yapmalı sorusu yer alıyor. Kilo vermek için en etkili yöntem diyet yapmaktır. Yeme miktarını azaltarak on kilo vermek oldukça kolaydır. Diyet programınızı profesyonel bir şekilde yaparak disiplinli bir şekilde uyguladığınızda bir hafta da 5 kilo vermek mümkündür.

Beslenme Düzeninizi Değiştirin

Hızlı kilo vermek için en etkili yöntem evde diyet ve spor yapmaktır. Evde yapılabilecek spor hareketleri ile bir spor salonundaymış gibi spor yapabilir ve kalori yakabilirsiniz. Kilo vermek için diyet programı hazırlayarak aynı zamanda diyet yaptığınızda ise çok hızlı kilo vermek ve hayal ettiğiniz fit vücuda sahip olmak mümkündür. Yemek düzeninizi değiştirirken aynı zamanda vücut yapınıza göre diyet programı oluşturmanız çok önemlidir. Kolay kilo vermek için diyet listenizi günlük kalori miktarınıza göre ayarlamanız gereklidir. Bunun için internette küçük bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır.

5 Kilo Vermek İçin Ne Yapmalıyım?

Evde kaldığımız karantina günlerinde bir hafta da 5 kilo vermek veya hızlıca 5 kilo vermek için ne yapmalıyım diye düşünüyorsanız bir çok alternatif seçeneğe sahipsiniz. Bu seçeneklerin başında doğru bir diyet listesini uygulamak ve aynı zamanda evde yapılabilecek spor hareketlerini yapmaktır. Evde spor yaparak bir haftada 5 kilo vermek mümkün. Zayıflamak için doğru bir diyet listesi uygulamak ve doğru hareketleri yapmak hayati öneme sahiptir. Eğer doğru adımlar atmaz isek hem aç kalırız hem de kilo veremediğimiz için hayal kırıklığına uğrarız.

Evde hareketsiz bir yaşam tarzına sahipseniz, karantina günlerinde normal hareket düzeyiniz düşmüşse ve 10 kilo vermek istiyorum diyorsanız kardiyo hareketlerini düzeni bir şekilde yapmalı, diyetinizi disiplinli bir şekilde sürdürmelisiniz. Çok hızlı kilo vermek için ne yapmalıyım diye düşünüyorsanız evde yapılabilecek spor hareketlerini bir spor salonunda çalışıyormuş gibi disiplinli ve düzenli bir şekilde yapmalısınız. Vücudunuzun her bölgesinde kalıcı yağ oluşmuşsa ve 10 kilo vermek istiyorsanız vücudunuzun her bölgesini çalıştıracak hareketleri düzenli bir şekilde yapmalısınız. Aksi durumda kalıcı yağların bir kısmı vücudunuzda kalacak ve 10 kilo verseniz dahi vücut şekliniz istediğiniz gibi olmayacaktır.

Çok Hızlı Kilo Vermek

Kilo vermek isteyenler gibi çok hızlı kilo vererek fit bir vücuda sahip olmak isteyenlerin sayısı da azımsanamayacak kadar çoktur. Çok hızlı kilo vermek için günlük almanız gereken minimum kalori miktarından daha az kalori almanız gerekiyor. Bunun için yapmanız gereken protein değeri yüksek besinler ile beslenmelisiniz. Protein değeri yüksek olan besinler ile yapacağınız diyet sayesinde porsiyonlarınız azalacak ve aldığınız kalori miktarı ise porsiyonunuzun az olmasın karşın yüksek olacaktır. Dukan diyeti olarak bilinen ve sadece proteinli besinlerden oluşan bir diyet listesi hazırlayarak uyguladığınızda çok hızlı kilo vermeniz mümkündür.

Sağlıklı kilo vermek için diyet listesi yapmak kolay değildir. Evde kaldığınız bu günlerde internette kilo vermek isteyenlere ve hızlı kilo vermek için arayış içinde olanlara yardımcı olan diyetisyenlerin internet sitelerini, instagram hesaplarını ziyaret edebilir ve sağlıklı bir diyet listesi oluşturabilirsiniz. Sağlıklı bir diyet listesi ile sağlıklı bir şekilde kalıcı olarak kilo verebilir veya hızla kilo vermek için neler yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Diyet listeleri; kalori hesabı yapmanıza yardımcı olan listeler olduğu gibi sağlığınızı koruyarak kilo vermenizi sağlayacak olan listelerdir.

Kilo Vermek İçin Spor Hareketleri

[geo_ad]

Sağlıklı ve kolay kilo vermek için diyet yapmanın yanında evinizde spor hareketleri de yapabilirsiniz. Evde yapılacak spor hareketleri ile hem hareketsiz bir yaşam tarzına sahip olduğunu bu günlerde tüm sistemlerini çalıştırmış olacaksınız hem de zayıflayarak daha sağlıklı bir vücuda sahip olacaksınız. Evde yapabileceğiniz hareketler içinde yer alan karın ve basen hareketleri herhangi bir alet veya araç, gerece sahip olmadan spor yapabileceğiniz hareketlerdir. 20 farklı hareket türü ile karın ve basen bölgenizde yer alan yağları kolayca yakabilir, bir hafta da 5 kilo vermek veya on kilo vermek gibi hedeflerinizde kolayca ulaşabilirsiniz. Hızla kilo vermek için spor ile birlikte diyet yapmak size hem zaman açısından hem de kilo vermek açısından avantaj sağlayacaktır.

Kol ve Bacak Hareketleri

Evde yapabileceğiniz spor hareketleri içinde yer alan kol ve bacak hareketleri ile hem güçlü kalabilir ve kas gücünüzü artırabilirsiniz hem de spor yaparak kilo verebilirsiniz. Vücudun ana kas gruplarından biri olan bacak kaslarınızı aktif bir şekilde çalıştırarak kilo vermek, bir hafta da 5 kilo vermek oldukça kolay. Bacak hareketleri olarak 13 farklı hareketi evinizde herhangi bir araç veya spor aletine ihtiyaç duymadan yapabilirsiniz. Kolay kilo vermek için yapılması gereken ana kas gruplarını aktif olarak çalıştırmaktır. Ana kas gruplarını çalıştırırken sağlıklı bir diyet listesi ile sporu desteklediğinizde kilo vermek için ne yapmalıyım diye düşünmek zorunda kalmazsınız. Sağlıklı bir şekilde spor yaptığınızda vücut sağlığınız kadar psikolojinizi de korumuş olursunuz. Evde kaldığınız bu günlerde psikolojinizi sağlıklı bir şekilde korumak en büyük avantaj olacaktır.

Sağlıklı Kilo Vermek İçin Diyet Listesi

[geo_ad]

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyenler için diyet listesi hayati öneme sahiptir. Diyet listesi hazırlanırken yaşınız ve kilonuz baz alınır. Vücut durumunuza göre günlük kalori miktarınız belirlenir ve diyet listeniz hazırlanır. Sağlıklı kilo vermek için diyet listesi hazırlanırken belirli miktarda karbonhidrad içeren yiyecekler liste de mutlaka yer almalıdır. Karbonhidrad içerikli yiyecekler ilk sırada sindirilerek elde edilen enerji vücudun ihtiyaç duyduğu enerjiyi karşılar. Bu nedenle minimal miktarda karbonhidrad içeren yiyecekler diyet listenizde yer almalıdır. Diyet listenizde yer alması gereken en önemli besin protein içerikli besinlerdir. Protein içerikli besinlerin enerji miktarı çok yüksek olduğu için az porsiyon ile doygunluk hissi yaşamanız çok kolay olacaktır. Et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, beyaz et ürünleri, yumurta gibi yiyecekler diyet listenizde yer almalıdır.

Diyet listenizde yer alması gereken içecekler için yağ yakıcı özelliği olan içecekleri seçmeniz ve süt ve süt ürünlerinden oluşan içecekleri listenize eklemeniz çok önemlidir. Bu şekilde hazırlayacağınız bir diyet listesi ile kolay kilo vermek veya hızlı kilo vermek çok kolay olacaktır.

Kilo Vermek İçin Beslenme Düzeni

10 kilo vermek istiyorum diyorsanız veya bir hafta da hızla kilo vermek istiyorum diyorsanız öncelikle beslenme düzeninizde değişiklikler yapmalısınız. Diyet yapmadan ve spora ihtiyaç duymadan sadece beslenme düzeninizde değişiklikler yaparak kilo vermeniz çok kolaydır. Hızla kio vermek için öncelikle şu adımları uygulamalısınız.

  • Şekerli yiyecek ve içeceklerden uzak durun; Şeker içerikli yiyecek ve içecekler kan şekerinizin düzenini bozacağı için sürekli yemek yeme isteği oluşacaktır. Yapay şeker içeren besinler nedeni ile kan şekeriniz yükselecek ve ani düşüşler yaşayacaktır. Bu durum öpün sayınızı ve porsiyon miktarınızı artırarak kilo almanıza neden olur. Şeker içerikli besinlerden uzak durduğunuzda kilo almayı durduracak, günlük aldığınız kalori miktarını düşürecek ve hızla kilo vermek için metabolizmanızın sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlayacaksınız.
  • Yemeklerden önce su tüketin; Yemeklerden önce su tükettiğinizde midenizin doluluk oranı artacağı için porsiyon miktarınızı bitiremeden doygunluk hissi yaşarsınız. Bu durum daha az yemek yemenizi sağlar. Yemek saatlerinden ortalama olarak 30 dakika önce bir veya 2 bardak su içtiğinizde midenizin dolduracak ve daha az yemek yiyeceksiniz. Bu sayede kısa süre de hızlı kilo verebilirsiniz. Yeterli miktarda su tükettiğinizde vücut dolaşım sistemleriniz daha sağlıklı bir şekilde çalışacaktır. Dolaşım sisteminiz sağlıklı çalıştığınızda metabolizmanız hızlı çalışacak ve kilo vermeye başlayacaksınız.
  • Kahve ve çay tüketimi: Kahve ve çay içinde kafein yer aldığı için metabolizma hızınızı artıracaktır. Bu durum yediklerinizin daha hızlı yakılmasına ve enerjiye dönüştürülmesine yardımcı olur. Böylece vücudunuzun ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlayarak acıkma sürenizi uzatabilir ve gün içinde daha az yemek yersiniz. Sağlıklı kilo vermek için diyet listesi hazırlarken kafein içerikli içeceklere listenizde yer vermelisiniz. Ancak bu içeceklerin şekersiz olarak tüketilmesi çok önemlidir.
  • Hızlı kilo vermek için beslenme düzeninizde yapacağınız değişiklikler alışkanlık haline geldiğinde spor yapmaya başlamalısınız. Basit kardiyo hareketleri yapmaya başlayarak veya günlük yakmanız gereken kaloriden fazlasını yakabilir ve kolayca kilo verebilirsiniz.

Kilo Vermek İçin En Etkili Yöntemler

[geo_ad]

Öncelikle beslenme düzeninizi değiştirmelisiniz. Beslenme düzeniniz ne olursa olsun sabah kahvaltısını, öğle yemeği, akşam yemeği olarak üç öğün olacak şekilde bir beslenme düzeni kurmalısınız. Bu şekilde yapacağınız beslenme ile 10 kilo vermek mümkündür.

Beslenme düzeninizde yapacağınız değişiklikler ile birlikte yediğiniz besinlerde de değişiklik yapmanız gerekiyor. Kalori miktarı yüksek olan yiyecekler yerine düşük olanları tercih etmeli, protein değeri yüksek olan yiyecekler ile beslenmelisiniz. Bu yöntemle bir hafta da 5 kilo vermek, bir hafta da 10 kilo vermek çok kolay olacaktır.

Evde aldığınız günlerde diyet yaparak kilo verebilirsiniz. Kilo vermek için diyet yapmak kadar sağlıklı kilo vermek için diyet listesi hazırlamak da çok önemlidir. Sağlıklı bir diyet listesi ile çok kısa süre de çok hızlı kilo vermek mümkündür. Verdiğiniz kiloların kalıcı olmasını sağlamak için bir süre sonra spor yapmalı ve diyete destek olmalısınız. Kilo vermek isteyenler için başlangıçta zor olan diyet süreci zamanla normal bir sürece evrilecek ve birey bu duruma alışacaktır. Diyet süreciniz boyunca beslenme kalori miktarınızı belirli dönemlerde değiştirmelisiniz.

Önerilen Yazı: Hamilelere ve Bebeklere Özel Karantina Beslenme Alışkanlığı

Yorum yapın