İnce ve Düz saçlarda Gün Boyu Kalıcı Bukleler

İnce Telli Saçlar İçin Bukle

Pek çok kadın ince ve düz saçlara sahiptir. Saçları evden mümkün olduğunca hızlı çıkmak için at kuyruğu yapması oldukça kolaydır. Ayrıca yıkamak ve korumak da çok kolay.

Saçlarınızı çok seviyor olabilirsiniz fakat kendine has zorlukları da yok değil. Örneğin saçlarınıza bukleler yapmak ve şekillendirmek hoşunuza gidiyor olabilir. İşte sorun tam da burada başlıyor. Buklelerin saçlarınızda kalıcı olması söz konusu olduğunda, bunu başarmak zor olabilir. İnce telli saçlara sahip pek çok kadın benzer sorunları yaşamaktadır.

Muhtemelen birçok yöntem ve farklı ürün denediniz ancak saçınız bir türlü bukle tutmuyor. Problemin saç spreyinden kaynaklandığını düşüneblirsiniz. Fakat bu doğru değil ve artık saç spreyinizi değiştirip durmayı bırakın.

İnce saçlarınızın bukle tutmamasının bazı nedenleri:

[geo_ad]

  1. Saçlar ince olduğunda, diğer saç tipleri gibi ısı tutmaz.
  2. İnce saçlar çok incedir ve bu, normalden daha hızlı kıvrılmasına neden olur.
  3. Yanlış ürün ve teknikleri kullanıyor olmak.

Her saç tipi bukleleri tutabilir, ancak ince saçta başarıya ulaşabilmek için biraz sabır ve bazı uygulamalı teknikler gerekir. İşlem biraz zor olabilir, ama buna değer.

Saçlarınızdaki buklelerin kalıcı olmasını sağlamak umutsuz bir vaka gibi görünüyorsa bu makale size yardımcı olacaktır. Gerekli adımları en basit şekilde açıklayarak çok daha kolay hale getirmeye çalıştık. Daha fazla uzatmadan, gün boyu kalıcı bukleler elde etmek için neler yapabilirsiniz ona bakalım.

Gerekirse Saç Kesiminizi Ayarlayın

[geo_ad]

Saçınızın ağırlığı ve uzunluğu bukleleri tutamamasının nedeni olabilir. Saçlarınız uzun ve yoğun olduğunda muhtemelen bukleleri korumak konusunda sıkıntı yaratacaktır. Çünkü bukleleri ağırlaştırır. Bu nedenle saç kesimi yaparken bunu göz önünde bulundurmak gerekir. Her zaman, özellikle yüzün çevresindeki katmanları azaltmaya çalışın. 

 

Saçınızı Doğru Şekilde Hazırlayın

Saçınızı yıkadıktan bir gün sonra kıvırmanız önerilir, çünkü saç derisindeki doğal yağlar bukleleri tutmaya yardımcı olur. Saçınızı hazırlarken doğru şampuanı kullanın (tercihen hacimli bir şampuan). Ayrıca, kullandığınız saç kremi miktarına dikkat edin.

Kadınların çoğu saçlarını çok yumuşatıyorlar. Bu saçlarınızın bukle tutamayacak kadar kaygan olmasına neden olabilir.

Saç Kremi Kullanırken Dikkatli Olun

Yapılan bir diğer hata da saçlarınızda çok fazla saç kremi kullanılmasıdır. Çok fazla saç kremi, saçınızı çok kaygan yapar ve bu nedenle bukleleri tutamaz.

Doğru miktarda Köpük İle Kazırlanın

[geo_ad]

Çok fazla köpük kullandığnızı düşünüyorsanız bunun doğru oran olduğunu bilmelisiniz. Saçınızı, saçınızın uzunluğuna bağlı olarak bir ya da iki beyzbol topu büyüklüğün köpükle doyurun. Köpüğün saç köküne geçtiğinden emin olun. Bu önemlidir, çünkü köpük içindeki alkol bukleleri daha uzun süre tutmaya yardımcı olur.

Uygun Bir Saç Spreyi Kullanın

Saçın tamamen kuru olduğundan emin olduktan sonra, saçın tamamına bukle spreyi uygulayın. Saç köklerine ulaştığından emin olun. Saç spreyi seçerken buklelerinizin doğal görünmesini sağlayacak kadar esnek spreyler seçmek akıllıca olacaktır.

Doğru Aracı Kullanın

Saçınızı hazırladıktan sonra, kullanacağınız alet tipi istediğiniz bukle tipine bağlıdır.

Dar halkalar için, daha ince ucu olan bir saç maşası kullanmak iyi bir taktiktir. Bukleleri daha sıkı hale getirmek için 3/4 inçlik bir maşa uygundur. Veronica Lake türü dalgalar için sıcak bir rulo daha iyidir.

Saçınızı Bölün

[geo_ad]

İnce saç tipleri için bukle yapmaya çalışmadan önce saçınızı her zaman bölmeniz gerekir. Bu, saç köküne dokunulmasını ve tutarlı bir stile kavuşturulmasını sağlar. Bölme deseni, elde etmeye çalıştığınız stile bağlı olacaktır.

Tam gövdeli ve dalgalı bir bukle elde etmek için saçın daha az yerlerden bölünmesi gerekir. Daha çok bölme daha çok bukle görünümü elde etmenizi sağlar. Saçınızı bölmek için için timsah tokalardan yararlanabilirsiniz.

Uygun Isı Ayarını Kullanın

İnce kılları kıvırırken saçın zarar görmemesi için ısı yaklaşık 300 dereceye ayarlanmalıdır. Ayrıca, saçınızın ısıtıcıda çok uzun süre kalmadığından emin olun (bir seferde en fazla 15 saniye).

Saçınızı Doğru Teknikle Kıvrın

  • Bu prosedür izlenerek her bölüm ayrı ayrı kıvrılmalıdır. 
  • Bir parça alın ve saç maşasını ucuna yerleştirin ve uygulayın
  • Bundan sonra, tüm saçları maşa etrafına sarmak, biraz baskı uygulamak ve sıkı hissetmelerini sağlamak için saç maşasını yukarı döndürün. (Saç derisini yakmamak için özen gösterilmelidir)
  • Ardından, serbest bırakmadan önce maşayı saçınıza en fazla 15 saniye kadar tutunuz. (bukleye dokunmayın veya sallamaya çalışmayın)
  • Kıvrılmayı başınıza toka ile tutturun ve buklenin oluşması için soğumasını bekleyin.

Bukleleri Dikkatle Sallayın

[geo_ad]

Saçlar tamamen soğuduktan sonra, parmaklarınızı buklelerden geçirmeden önce tokalar çıkarılmalıdır. Bukleler tercih ettiğinizden biraz daha sıkı bırakılmalıdır, bunun nedeni yerçekiminin onları biraz gevşetmesidir. Ve bu olduğunda bukleler tam olarak tercih ettiğiniz seviyede olacaktır. Tüm bölümler için aynı prosedürü izleyin.

Buklelerinize hoş bir son dokunuş verin. Muhtemelen şu anda bir saç spreyi kullanmayı düşünüyorsunuz.

Buklelerin daha uzun saatlerce sürmesini istiyorsanız, durum farklı. Saç spreyi uygulamak yerine, bir texture spreyi kullanın. Bunun nedeni, saç spreyinin bitmiş buklelerinizi tartıp, istediğinizden daha hızlı sarkmalarına neden olmasıdır.

Şimdi güzel ince saçlarınızı kıvırıp, gün boyunca tadını çıkarabilirsiniz.

“İnce ve Düz saçlarda Gün Boyu Kalıcı Bukleler” üzerine bir yorum

Yorum yapın