Gümüş Göğüs Kapağı (Kalkanı) Nedir?

Siz de gümüş göğüs kapağının ne olduğunu, nasıl kullanıldığını merak mı ediyorsunuz? Biz de bu yazımızda kafanızdaki soruların cevabını vermeye geldik.

Dilerseniz hemen başlayalım.

Gümüş Göğüs Kapağı Nedir? Ne İşe Yarar?

Hepimiz silikondan yapılan göğüs kalkanlarına tanık olmuşuzdur. Gümüş göğüs kapağı da gümüşün tıptaki antibakteriyel, yara iyileştirici özelliğini kullanılarak geliştirilmiş bir üründür.

Gümüş göğüs kapağını göğüs yaranız için kullanmak istediğinizde her hangi bir krem, losyon kullanmanıza gerek yoktur, bu kapak yaranızın iyileşmesinde yeterli olacaktır.

Bu gümüşten yapılan göğüs kapaklarını tercih etmeniz için en önemli sebeplerden birisi de yıpranmamasıdır. İsterseniz 2. veya 3. çocuğunuzda bile kullanabilirsiniz. Oluşan göğüs yaralarınızı nazik bir şekilde onarmaktadır.

Boyut olarak tek tiptir ve her meme boyutuna uyum sağlamaktadır.

Göğüs Ucu Koruyucusu Nasıl Kullanılır?

Şimdi en merak ettiğiniz sorulardan birisine gelelim ‘’Gumus Gögus kabı nasıl kullanılır?’’, ‘’Göğüs Ucu Aparatı Nasıl Kullanılır?’’ sorusuna;

Hem doğum öncesinde hem doğum sonrasında tercih etmeniz gereken bir üründür. Sürekli akan sütün meme ucunu ıslak bırakması göğüste yaraya hatta kanamaya bile sebep olabilmektedir. Bu yüzden doğum öncesi de tercih etmelisiniz.

Gümüş göğüs kapağını göğüs ucunuza kapattıktan sonra sütyeninizi üzerine giyerek kolayca kullanabilirsiniz. Çocuğunuzu emzirmek istediğinizde de kolayca bu kapağı kaldırarak bebeğinizi emzirebilirsiniz.
Dilerseniz göğüs pedi ile de kullanabilirsiniz. Bu kapakları kapattıktan sonra göğüs pedinizi de yerleştirip sabitleyebilirsiniz.

Hamilelik Döneminde Kullanımı
Doğuma birkaç hafta kala kullanıma günlük 1-2 saat ile başlanır daha sonra bu sayı arttırılır.

Doğum Sonrasında Çatlak ve Yara Oluşumunda Kullanımı
Bebeğinizi emzirmediğiniz dönemlerde meme ucunuzda olmalıdır. Uyku da dahil olmak üzere çıkartmamaya özen göstermelisiniz.

Gümüş Gögüs Kapağı Nasıl Temizlenir?

Temizliği konusuna gelecek olursak yapısından dolayı hiçbir temizliğe ihtiyacı yoktur. Yapısı gereği zaten dezenfektan özellikte bir üründür. Buhar makinelerine, kaynar sulara ihtiyaç yoktur.

Sadece içerisinde kalan sütünüzü temiz bir bezle veya suyla temizlemeniz yeterli olacaktır.

Eğer ki içiniz rahat etmeyecekse ben kesinlikle temizlemek istiyorum diyorsanız saf su veya karbonat yardımcı ile ovalamanız yeterli olacaktır. Kimyasal kullanmanıza gerek yoktur.

Gümüş Göğüs Başlığı Fiyatı

Trendyol, hepsiburada, e-bebek gibi sitelerden veya e bebek alışveriş merkezlerinden kolayca temin edebilirsiniz. Birçok markası bulunmaktadır; silvernurse, silverette, baby mom, silver nurse, silver moon, silverina..

2022 Nisan ayı itibariyle gümüş göğüs kapaklarının fiyatı 240 ila 650 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Gümüş Göğus Ucu Kalkani Kullananlar ve Yorumları

Sizin de ‘’Gögüs kalkanı kullanan varmı’’ sorusuna cevap olarak; Trendyol üzerinden gümüş memelik hakkında kullanıcı yorumlarını da sizler için derledik.

‘’mastit oldum 2 ay ağrım oldu bunu umutsuzca aldım ama çok memnun kaldım kısa sürede iyikestirdi göğsünüz yara olmadan alıp kullanın yara olmasının önüne geçiyor’’

‘’Hayat kurtarıcı!! Bebeğim doğduktan sonra çok satan kremlerden birini kullanmıştım ama işe yaramamıştı, bebeğimi ağlayarak emzirmek zorunda kalmıştım. Göğüs ucu kapaklarını kullanmaya başladıktan bir gün sonra iyileşme başladı ve acı yerine bebeğimle bağ kurmanın keyfine varabilmiştim. Üründe herhangi bir kararma veya bozulma olmadı. Şİmdi kutusunda ve harika kokan lavantası ile birlikte kız kardeşim için saklıyorumm.’’

Yorum yapın