Göğüs Ucu Kremi (Öneriler)

Siz de buraya ”Gögüs ucu yarasına hangi krem iyi gelir?” sorusunun yanıtını almaya mı geldiniz. Siz de en iyi göğüs ucu yara kremi hangisi bir türlü emin olamıyor ve en güvenilir, en doğru bilgiyi mi almak mı istiyorsunuz o zaman hemen söyleyelim son derece doğru bir yerdeniz.

Bu yazıda sizlere bu konuda kafanızda en ufak bir soru işareti kalmayacak biçimde yanıtlar verilecektir. Hadi hemen başlayalım.

Göğüs Ucu Kremi Nedir?

Öncelikli olarak işin alfabesinden başlayarak ”Göğüs ucu krem nedir?” sorusunun yanıtını vermek gerekir ise en basit, en anlaşılır bir biçimde şu açıklama yapılabilir.

Anne adaylarında gebelik döneminin 32. Haftasında itibaren ortaya çıkmaya başlayan çatlamalar ve de doğumdan sonra emzirme döneminde görülen yaralar için kullanılan ve de göğüs ucu yarası için krem olarak da adlandırılan özel olarak formülüze edilmiş, ilgili klinik testlerden geçtikten sonra piyasaya sunulan bir krem türüdür. Tematik bir krem türüdür.

Göğüs Ucu Kremi Ne İşe Yarar?

”Göğüs ucu krem ne işe yarar?” sorusuna verilebilecek çok sayıda yanıt vardır.

Bunların en başında genel anlamda özel bir göğüs bakım kremi olduğudur. Normal hamile olmayan kadınların bile göğüs ucuna bakım yaparak, daha sağlıklı olmasını sağlar.

Göğüsler kadının hamile olması ile beraber hassaslaşır, hormonların da etkisi ile normal halinden farklı bir hal almaya başlar. Emzirme döneminde ise doğal olarak göğüs ucunda tahrişler, yaralar ortaya çıkar.

İşte ”Gögüs ucu yarasına ne iyi gelir?”, ”Hangi krem iyi gelir?” diye düşünenler için olan bir üründür. Bu noktada özellikle ”Göğüs ucu yaraları nasıl geçer?” noktasında gögus ucu yarasi krem de bir yöntemdir.

Ayrıca meme başi çatlaği de bu kremler ile giderilebilir. Bu noktada da insanların karşısına aşağıda yer alan önerilerden de anlaşılacağı üzere çok değişik markaların çok değişik kremleri çıkar.

Göğüs altı yaralarına ne iyi gelir sorusunun yanıtı ise bambaşka bir yazının konusudur.

Göğüs Ucu Yaraları Neden Olur?

Gögus ucu yarasi çok değişik nedenlerden dolayı ortaya çıkar.

Bunlardan ilki elbette bebeğin yanlış bir biçimde annenin memesini emmesidir. Yanlış emmeler göğüs ucu yaralarının en temel nedenidir. Meme ucu tam kavranmaz ise ortaya böylesi bir sorun çıkabilir. Yine yarım olarak meme ucuna bebek ağzını getirdiği zaman da bu tür bir sorun ortaya çıkabilir.

Bebeğin anne göğsünden süt aldıktan sonra göğsün yeterince temizlenmemesi ve kurutulmaması, bu süreçte doğru sütyenin kullanılmaması, yine sütyenin sürekli olarak değiştirilmemesi göğüs ucu yaralarına sebebiyet verir. Bu noktada temizlik ve hijyen son derece önemlidir.

Kadının kullandığı deterjan seçimleri de emzirme döneminde yanlış ise bu tür sorunlar ortaya çıkabilir. Kısaca emzirmede göğüs yarası nedenleri bunlardır.

Göğüs Ucu Yaralarını Önlemek İçin Neler Yapılmalıdır?

Şimdi de ”Emzirirken göğüs ucu yarasına ne iyi gelir?” ve ”Oluşmaması için ne yapılmalı?” sorusuna verilebilecek olan yanıtlar ise şöyledir: Öncelikli olarak ”Emzirirken yara olan memeye ne iyi gelir?” sorusunun yanıtını peşinen vermek gerekir ise yüzde yüz doğal kremlerin kullanılması gerektiğidir.

 • Mutlaka sutyen için göğüs pedi konulmalı ve belli periyotlar ile değiştirilmelidir.
 • Emzirmeden sonra göğüs ucuna ılık kompres uygulanmalıdır.
 • Sutyen doğru bir biçimde yıkanmalı ve sık sık değiştirilmelidir.

Göğüs Ucu Kremi Ne Zaman Kullanılmalı?

Şimdi de göğüs ucu kremi kullanımı ve nasıl kullanılır noktasında soruların yanıtlarını vermek gerekir ise şu bilgileri de bu noktada verelim.

Bebek anneyi emdikten sonra yani emzirme sonrasında meme ucuna sürülebilir. Her emme sonrası kullanılması uygundur.

Göğüs Ucu Kremleri Bebekleri Etkiler Mi?

Emziren annelerin en çok merak ettiği olgulardan bir tanesi de bebekleri bu kremlerin etkileyip etkilemediğidir.

Eğer doğal ve organik bir krem ise dermokozmetik ise, paraben, parfüm, alkol vb. zararlı bileşenler içermiyor ise emzirme sonrası verilir ise bebeği hiçbir biçimde etkilemesi mümkün değildir. Burada doğru ürün seçilmesi son derece önemlidir.

En İyi Meme Ucu Kremi Önerileri

Şimdi de gelelim bizim size olan önerilerimize

Lansinoh Meme Ucu Kremi

Tatsız, renksiz kokusuz İngiliz Alerji Kurumu onaylı dünya çapında tek kremdir. Bu noktada birçok insan ”Lansinoh krem sgk karşılıyor mu?” sorusunun yanıtını bilmek gelmektedir. Eğer kadının göğüs ucunda bir sorun görülür ve kadın doğum uzmanı yazar ise SGK karşılar.

”Lansinoh krem ne zaman kullanmaya başlamalı?” sorusunun yanıtı ise sorunların ortaya çıkmaması için hamileliğin 32. Haftasından itibaren kullanılabileceğidir. Lansinoh krem 40 ml eczane fiyatı şu an için 100 TL.

Mustela Göğüs Kremi

 • Klinik testlerden onay almış güvenle kullanılabilecek bir kremdir.
 • Göğüs yaralarına ne iyi gelir sorusuna verilebilecek en doğru yanıtlardan bir tanesi bu kremdir.
 • Tamamen doğal bir krem olup, hiçbir biçimde yapışkan değildir.

Ürün fiyatı ne kadar sorusunun yanıtı ise 80 TL’dir.

Garmastan Göğüs Ucu Krem

 • Emzirmeden önce mutlaka silinmesi gereken bir kremdir.
 • Meme başı çatlakları için emzirme döneminde kullanılır.

Ürün fiyatı 130 TL.

Evomere Göğüs Ucu Krem

Evomere gögüs ucu kremi kullananlar özellikle göğüs çevresinde oluşan çatlaklar için son derece faydalı olduğunu ifade ediyorlar. Sonuçtan da son derece memnunlar ve tavsiye ediyorlar.

Evomere göğüs ucu yarası kremi fiyatı şu an için 96 TL olup güvenle emzirme döneminde kullanılabilir bir kremdir.

Fito Göğüs Ucu Kremi

Göğüs ucu yarası nasıl geçer, bıktım artık kullanmak istiyorum diyenler için işte son derece ideal ve güvenle kullanılabilecek olan bir kremdir.

Fito krem göğüs ucu yarası iyi geldiği gibi son derece mucizevi bir krem çok daha değişik faydaları da vardır.

Ürünün güncel fiyatı şu an için 139 TL olup güvenle kullanılabilir.

Babe Nipple Care Cream – Göğüs Ucu Bakım Kremi 30ml

 • Sadece anneler için geliştirilen güvenle kullanılabilecek bir kremdir.
 • Göğüs ucunda görülen çatlaklar için kullanılır.
 • Göğüs ucunu yumuşatır ve nemlendirir.

Ürün fiyatı 132 TL.

The Organic Pharmacy Miracle Nipple Cream 60gr

Ve son olarak size tavsiye edeceğimiz krem bu.

 • Tam anlamı kusursuz.
 • Tamamı ile adından da anlaşılabileceği gibi organik bir kremdir.
 • Göğüs ucuna çok yönlü olarak bakım yapar.
 • Göğüs ucunu nemlendirir.
 • Hassasiyeti yatıştırır.

Ürün fiyatı ise diğerlerinden biraz daha pahalı olup şu an için 815 TL’dir.

Yorum yapın