Doğum Sonrası Korse

Doğum Sonrası Korse Kullanımı hakkında bilgiler aradığınızı biliyoruz ve sizlere doğum sonrası korse kullanımı hakkında her şeyi detaylı bir şekilde bu yazımızda açıklayacağız.

Yaklaşık 9 ay süren hamilelik döneminin sonrasında annenin eski vücuduna kavuşması bir hayli zaman alır. Bu süreyi en kısa hale getirmek için ise bir takım yardımcı ürünler bulunur.

Doğum sonrası korse, doğumdan sonra annenin yeniden eski vücuduna kavuşabilmesi için oldukça tercih edilen bir üründür. Doğumdan sonra korse kullanımı hakkında merak ettiğiniz tüm başlıklara sırasıyla aşağıdan göz atabilirsiniz.

Doğum Sonrası Korse Kullanımına Ne Zaman Başlanabilir?

Hamilelik döneminin sona ermesiyle birlikte bebeğinizi kucağınıza aldınız. Artık eski halinize dönmenin tam vakti. Bu yüzden ödem atıcı yiyecek ve içecekler tüketerek aynı zamanda ise doğum sonrası korse kullanarak bu işi çok zor olmasa da kısa sürede başarabilirsiniz.

Doğumdan sonra korse kullanımına ne zaman başlayabilirim?” diye merak ediyor olmanızı gayet iyi anlıyoruz. Hamileliğin sona ermesiyle doğum sonrası korse kullanımı için öncelikle doktorunuzdan onay almalısınız.

Onay aldığınız taktirde doğum sonrası korse normal doğumdan en erken 1 hafta, sezaryen doğumdan ise en az 3 hafta sonra kullanılmaya başlanabilir. Sezaryen doğum yani sezeryan sonrası korse kullanmak, ”Sezaryen göbeği nasıl gider?” sorusuna adeta bir yanıt niteliğindedir.

Bu kullanımı kesinlikle doktorunuzun gözetimi veya önerisi doğrultusunda yapmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü yanlış kullanım veya uygunsuz şartlardan dolayı kendi sağlığınızı riske atabilirsiniz. Bu yüzden doğum sonrası korse kullanımına başlamadan önce doktorunuzdan onay alınız.

Nasıl Kullanılmalıdır?

Hamilelik döneminden hemen sonra lohusa korsesi yani doğum sonrası toparlayıcı korse kullanmak, sizi eski halinize getirmede yardımcı olmaktadır.

Doğumdan sonra korse kullanmadan önce ürünü satın alırken öncelikle araştırma yapmalısınız. Doğru bir şekilde araştırmanızı yaptıktan sonra doğum sonrası korse kullananlar ne demiş bunu da araştırabilir ve sonrasında ise korse tavsiyelerine göz atabilirsiniz.

Doğum sonrası korse kullanmadan önce üzerinizde denemeli ve bedeninin sizlere tam olup olmadığından emin olmalısınız. Korse tercihi yaparken, hamilelik öncesindeki bedeninizin bir üst bedenini tercih etmelisiniz.

Aynı zamanda korsenin bedeninizi tam olarak sarması gerekmektedir. Fakat şuna da dikkat etmelisiniz ki korse çok sıkı olmasın. Kullanımı rahat ve rahatsız etmeyen bir yapıda olması sizler için oldukça avantajlı olacaktır.

Doğum Sonrası Korse Kaç Saat Takılır?

Doğumdan sonra korse kullanımı kontrollü bir şekilde yapılmalıdır. Arama motorları üzerinde “10 günde zayıflatan korse” gibi ciddi arama rakamlarına ulaşan aramalar bulunuyor. Ne bu tarz ürünleri biz sizlere tavsiye ediyoruz ne de korseyi uzun süre takmanızı öneriyoruz.

Hamilelik döneminin sona ermesiyle birlikte doğum sonrası göbek sarkması oldukça olağan bir durumdur. Bunun için canınızı sıkmanıza veya ekstra bir şey yapmanıza gerek yok. Doğum sonrası korse kullanımı 6 haftayı geçmeyecek şekilde olmalıdır. 

Hamilelik sonrası korse, karın ve bacak egzersizleri yaparak ekstra sizlere fayda sağlayacaktır. Hamilelik sonrası “Korse günde kaç saat giyilmeli?” sorusuna ise doktorunuzun önerileri doğrultusunda ortalama günde 4-6 saat olacak şekilde ve gece uyurken çıkarılması şartıyla kullanımı uygun olabiliyor.

Sıkılaştırıcı korselerde ise bu durum biraz daha farklı olabiliyor. Örnek verecek olursak (e bebek korse) owli korse kullanımı gün boyunca olmak üzere geceleri uyurken de uygundur. Fakat bu uygunluk süresini ara ara çıkartarak vücudunuzu rahatlatmanızı tavsiye ediyoruz. Uzun süreli kullanımlarda kan dolaşımı yavaşlar ve bu da sizlere sorun olur. Bu yüzden uzun süreli ve sıkı bir şekilde korse kullanımından kaçınınız.

Doğum Sonrası Korse Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğum sonrası korse seçerken dikkat etmeniz gereken bir takım durumlar bulunuyor. Öncelikle doğum sonrası korse seçerken ürünün mümkün olduğunca doğal malzemelerden üretilmiş olmasına ve kaliteli olmasına özen gösteriniz. Yüksek derecede zararlı madde içeren korselerden kaçınınız.

Aynı zamanda korsenin sağlığınıza bir etkisi olup olmadığını da araştırmalısınız. Korse satın almadan önce yapmanız gereken araştırmalar ve doğum sonrası korse seçerken dikkat edilmesi gerekenler kısaca şöyledir:

 • Ürünün herhangi bir olumsuz yorumu var mı?
 • Ürünün kalitesi nasıldır?
 • Sağlamlığı nasıldır?
 • Sağlık problemleri yaratıyor mu?
 • Alerji yapıyor mu?
 • Beden uyumu nasıldır?
 • Daha önce kullananlar ne dedi?
 • Doktorlar öneriyor mu?
 • Ürün hangi malzemeler kullanılarak üretildi?
 • Şikayet var mıdır? Varsa nelerdir?
 • Tercih ediliyor mu?
 • Terletiyor mu?
 • Kumaş yapısı nelerden oluşuyor?

Gibi sorulardır.

Sezaryen Sonrası Korse Kullanımı Yapılmalı Mı?

Sezaryen doğum sonrası korse kullanımı oldukça yaygındır. Fakat ”Sezaryen sonrası lohusa korsesi kullanımı ne zaman ve nasıl olmalıdır?” soruları sıklıkla bizlere geliyor.

Sezaryen bilindiği üzere ameliyat yöntemi ile doğumdur. Bebek, anne karnının açılmasıyla dünyaya gelir. Doğum sonrasında ise sezaryen dikişleri bulunur ve bu dikişlerin alınmasıyla birlikte hayatınız normalde dönmeye başlar.

Sezaryen doğum sonrası korse kullanımı, normal doğuma göre farklıdır. Sezaryen sonrasında korse kullanımı için kendi başınıza hareket etmemeniz konusunda uyarıda bulunmak istiyorum. 

Sezaryen sonrası doğum korsesi kullanımı yanlış zamanda kullanıldığı zaman sizlere ciddi anlamda sağlık problemleri yaratabilir. Bu sebepten dolayı doğum sonrası korse kullanmadan önce doktorunuza danışmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü sezaryen sonrası bel, kalça ve karın ölçülerinize göre doktorunuz doğru korseyi sizler için önerecektir.

Aynı zamanda her kadının cildi farklı olduğu için yine doktorunuzun önerdiği doğum sonrası korseyi kullanmanızda fayda var.

Korse Tavsiyeleri

Doğum sonrası toparlayıcı ve zayıflatıcı korse tavsiyeleri oldukça popüler ve anneler tarafından tercih edilen korseler olacaktır. Hızlıca korse önerilerine geçecek olursak 1 numara da owli korse bulunuyor.

1- Owli korse

Doğum sonrası toparlayıcı korse olan owli korse, inceltici korse olarak da tanımlanıyor. Jinekologlar tarafından önerilen bu korse, sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı oluyor.

Owli korse, karın kaslarınızın sıklaşmasına ve belinizin desteklenmesini sağlar. Aynı zamanda owli inceltici korse emzirme kolaylığı da sağlar. Yani korsenizi çıkarmadan bebeğinizi rahat bir şekilde emzirebilirsiniz. 

Yan tarafından bulunan destek bantları sayesinde kendinize göre ayarlama yapabilir ve rahat bir kullanım sağlayabilirsiniz. Owli korse kullananlar ve owli korse yorumları oldukça olumlu ve pozitif yorumlardır. Aynı zamanda owli korse kadınlar kulübü tarafından da güzel yorumlar almıştır.

2- Raj doğum sonrası korse

Raj doğum sonrası toparlayıcı korse, uygun fiyatlı ve oldukça işlevsel bir korsedir. Doğumdan sonra kullanılabilen Raj toparlayıcı ve inceltici korse, anneler tarafından oldukça tercih edilmektedir. Raj doğum sonrası korse, hamilelikten sonra oluşan sarkmaları ve fazla kiloları ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Düzenli kullanımda oldukça etkilidir. Bel desteği sayesinde duruşunuzun doğrulmasına katkıda bulunur.

Raj doğum sonrası korse, emzirme kolaylığı sağlar. 

3- Babyjem doğum sonrası korse

Özellikle bebek banyo ürünlerinin vazgeçilmezlerinden olan Babyjem markası, anneler için doğum sonrası korse üretmesiyle de ön plana çıkmaktadır. Ürettiği korsenin kaliteli ve uygun fiyatlı olması da oldukça tercih edilme sebepleri arasında yer alıyor.

Babyjem doğum sonrası korse kullanımı, doğum sonrası sarkıklar için oldukça etkilidir. Sırt yapınızın düzelmesini destekler ve kamburluğu önler. Doğumdan sonra doktor kontrolünde kullanımı uygundur.

Nefes alabilen kumaş yapısına sahiptir ve lateks içermemektedir. Babyjem doğum sonrası korse, çıkarılmadan rahatlıkla emzirme yapılabilir. 

4- Doğum sonrası inceltici korse

Doğum sonrası inceltici korse, annelerin aslında en çok tercih ettiği korseler arasında yer alıyor. Çünkü hızlı bir şekilde eski haline kavuşmak isteyen anneler, doğum sonrası inceltici korseye başvuruyor.

Doğum sonrası inceltici korselerin bel destekli ve rahat kullanılabilir olması gerekiyor. Aynı zamanda yenidoğan bebekleri sık sık emzirmek zorunda olan annelerin her emzirmede çıkarıp takmamaları için emzirme kolaylığı olması da büyük avantaj sağlıyor. 

Yorum yapın