2020 Yılında En İyi Bebek Şampuanı ve Detaylar

En kaliteli bebek şampuanları, bebeğinin sağlığına dikkat eden anneler tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. En iyi bebek şampuanı bebeklerin cildi çok hassas olduğundan cilde en az zararı veren şampuanlar olarak göze çarpmaktadır. Bebekler banyo yapmayı genelde sevmezler. Ancak banyonun keyifli bir aktivite olması halinde bebekler de banyo yapmaktan büyük zevk alacaktır. Bebek şampuanları incelendiğinde hem saç için hem de vücut için şampuanların mevcut olduğu göze çarpmaktadır. Sadece saç için ve sadece vücut için üretilen şampuanlar olsa da hem vücut hem de saç için üretilen şampuanların daha pratik olduğu düşüncesindeyiz. Son dönemlerde göze çarpan bir diğer gelişme de annelere kolaylık olsun diye sunulan şampuan setleridir. Şampuan setleri süper marketlerde ve sanal marketlerde satılmaktadır. Pratik anneler bu setleri de tercih edebilir. Anneler bebekleri için en doğru şampuanı zamanla deneme yanılma yöntemi ile bulacaktır. Ancak bu süreçte diğer annelerin kullandıkları ve tavsiye ettikleri şampuanları size önermekten mutluluk duyarız. Bebekler için tavsiye edeceğimiz şampuanlar ise şu şekildedir:

  • Minoris Baby
  • Mustela
  • Trukid
  • Mambino
  • BurtsBees
  • Dalin Klasik

Bebekler için şampuan tavsiyeleri saydıklarımızdan daha fazla ve farklı olabilir. Ancak bizim annelere önerdiğimiz şampuan markaları bu şekildedir.

Bebek Şampuanı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

[geo_ad]

Bebek şampuanı seçerken dikkat edilmesi gerekenler her şeyin en iyisini bebekleri için isteyen anneler tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. Yeni doğan çocukların ciltleri normal insanlara göre çok hassastır. Hal böyle olunca en ufak kullanılmaması gereken bir maddenin kullanılması halinde bebeklerin vücudu tahriş olabilmektedir. Anneler bu sebeplerden dolayı bebeklerine en uygun şampuanı seçmek istemektedir. Anneler bebeklerine en iyi gelen ve en az zararı veren şampuanı zamanla deneme yanılma yöntemi ile bulacaktır. Ancak anneler bu deneme yanılma döneminde imkanlar el verdiğince doğal maddelere sahip yani organik şampuanlar kullanmalıdır. Organik şampuanlar diğer şampuanlara göre daha pahalı olsa ebeveynlerin daha yararına olacaktır. Ayrıca anneler şampuan tercih ederken içindekilere bakmalı ve içerisinde SLS, SLES ve paraben gibi kimyasal madde kullanılan şampuanlar tercih etmemelidir.

En Zararsız Bebek Şampuanları Nelerdir?

[geo_ad]

En az zarar veren bebek şampuanları, bebeğin vücudunu en az tahriş eden bebek şampuanlarıdır. En az zararlı bebek şampuanları genellikle doğal olan şampuanlar yani organik şampuanlardır. Şampuan kullanımı yetişkinlerde olduğu gibi çocuklarda da deneme yanılma yöntemi ile seçilmektedir. Çocukların ciltleri de her çocuğa özel olduğundan her çocuk aynı şampuana aynı tepkiyi vermemektedir. Bu sebeplerden dolayı her ne kadar deneyimli anne ve babalar hatta doktorlar bile şampuan tavsiyesinde bulunsa da, genellikle anne daha sonra şampuanı değiştirmekte ve bebeğine en iyi gelen şampuanı bulmaktadır. Şimdi sizler için genellikle anneler tarafından tavsiye edilen organik bebek şampuanlarını incelemeye çalışacağız.

Minoris Baby Bebek Şampuanı
Minoris Baby Bebek Şampuanı

Minoris Baby Bebek Şampuanı

[geo_ad]

Minoris Baby bebek şampuanı anneler tarafından en çok tavsiye edilen şampuanlardan bir tanesidir. Bebek şampuanları piyasasına hızlı bir giriş yapan bu şampuan markası, ürünlerinde doğal olmayan hiçbir madde kullanmaması ile dikkat çekmektedir. Ayrıca şampuan, hem vücut şampuanı hem de saç şampuanı olarak kullanılabilmektedir. Hem anneler hem de uzmanlar tarafından tavsiye edilen bu şampuan markası en iyi bebek şampuanı tavsiye listemizde ilk sırada yerini almaktadır. Bu şampuan seçeneğinin 400 ml fiyatı 54,90 TL olarak dikkat çekmektedir.

Mustela Bebek Şampuanı
Mustela Bebek Şampuanı

Mustela Bebek Şampuanı

Mustela bebek şampuanı, en iyi bebek şampuanı tavsiye listemizde ikinci sırada yer alan bir şampuan markasıdır. %90’a kadar doğal ürün kullanma garantisi veren bu şampuan, diğer şampuanlara göre biraz daha pahalıdır. Mustela şampuan 3 farklı cilt seçeneği ile sunulmaktadır. Mustela kuru, hassas ve normal ciltler için üretilen bir şampuandır. Mustela şampuanı tercih eden anneler bunu yeni annelere de önermektedir. Ayrıca şampuan uzman kişiler tarafından da önerilmektedir. Şampuanın negatif kabul edilebilecek tarafları ise hem %90 organik olması hem de fiyatının diğer bebek şampuanlarına göre daha yüksek olmasıdır. Fransız olan Mustela firması, sadece bebek şampuanı konusunda değil pişik kremleri konusunda da tercih edilebilecek bir markadır. Bu şampuan seçeneğinin 500 ml fiyatı 59,90 olarak dikkat çekmektedir.

Trukid Bebek Şampuanı
Trukid Bebek Şampuanı

Trukid Bebek Şampuanı

Trukid çocuk şampuanı anneler tarafından en çok tavsiye edilen bebek şampuanlarından bir diğeridir. Hassas ciltlere sahip çocuklara da sıklıkla tavsiye edilen Trukid bebek şampuanı organik yapısı ile de oldukça dikkat çekmektedir. Trukid bebek şampuanı içerisinde papatya yağı, nergis yağı, vera yağı gibi yağlar kullanarak ciltler için oldukça sağlıklı bir şampuan seçeneği olmaktadır. Trukid şampuanların tavsiye edilmesinde bir diğer önemli özellik ise markanın şampuan seçeneklerinin tüm aile tarafından kullanılabilir olmasıdır. Trukid markası şampuan seçeneklerinin yanında güneş kremleri ile de oldukça dikkat çeken bir markadır. Bebeklerin daha hassas ciltlere sahip olmasından dolayı anneler şampuan seçerken çok titiz davranmaktadır. Trukid marka bebek şampuanları yorumları okunduğunda genellikle kullanıcı yorumlarının pozitif yönlü olduğu göze çarpmaktadır. Bu şampuan seçeneğinin 263 ml fiyatı 79,90 TL’dir.

Mambino Bebek Şampuanı
Mambino Bebek Şampuanı

Mambino Bebek Şampuanı

[geo_ad]

Mambino çocuk şampuanı arayan anneler için bir başka şampuan tavsiyemizdir. Bebekler için nemli kalmak bebeklerin ciltlerinin tahriş olmasına sebep olabilmektedir. Bu nedenlerle Mambiyo, bebek şampuanı seçeneğinde ciltlerden nemi uzak tutarak bebeklerin rahat etmesini sağlamaktadır. Ancak kuru ciltlere sahip bebeklerde bu şampuanın kullanılmasını tavsiye etmiyoruz. Çünkü gereğinden fazla kuruluk tıpkı gereğinden fazla nemde olduğu gibi çocuğun cildini tahriş edebilmektedir. Mambino bebek şampuanı iki seçenek ile kullanıcı adaylarına sunulmaktadır. Mambino bebek şampuanı yeşil çay ve lavanta özlü şampuan seçeneği ile ve portakal ve calendula özlü şampuan seçeneği ile sunulmaktadır. Mambino markasının tavsiye edilmesindeki bir diğer etken de Amerika’dan aldığı organiktir sertifikasıdır. Bu şampuan seçeneğinin 120 ml fiyatı ise 139 TL’dir.

Burts Bees Bebek Şampuanı
Burts Bees Bebek Şampuanı

Burts Bees Bebek Şampuanı

[geo_ad]

Burts Bees bebek şampuanı, bebek şampuanları arasında tavsiye ettiğimiz bir diğer önemli şampuan seçeneğidir. Bu şampuan seçeneği de tıpkı diğer şampuan seçeneklerinde olduğu gibi organik madde kullanması ile ön plana çıkmaktadır. Bu şampuan seçeneğinde parfüm kullanılması şampuan için eksi puana neden olmaktadır. Ancak diğer bebek şampuanları da incelendiğinde neredeyse her şampuanda parfüm kullanıldığı göze çarpmaktadır. Burts Bees bebek şampuanı için bir diğer eksi puan da fiyatı içindir. Burts Bees şampuanı diğer bebek şampuanlarına göre daha pahalı olmasından dolayı eleştirilmektedir. Burts Bees şampuanının pratik açıdan önemli özelliği ise şampuanın hem vücut hem de saç şampuanı olarak kullanılabilmesidir. Bu şampuanın fiyatı ise 250 ml boyutu için 125 TL’dir.

Dalin Klasik Bebek Şampuanı
Dalin Klasik Bebek Şampuanı

Dalin Klasik Bebek Şampuanı

Dalin bebek şampuanı en çok bilinen şampuanlardan bir tanesidir. Dalin en iyi bebek şampuanı tavsiye listemizde son sırada yer almaktadır. Şampuanın fiyatı her ne kadar diğer şampuanlara göre çok uygun olsa da içeriğinde kullanılan SLES maddesinden dolayı şampuan eksi puan almaktadır. Dalin klasik bebek şampuanı 1000 ml fiyatı 15 TL olarak oldukça dikkat çekmektedir.

[geo-post id=”42″ label=”Önerilen Yazı”]

Yorum yapın